Artiklid Ajalugu Faktid Kasiinod

ÕNNETU ÕNNEMÄNG: 10 SUURIMAT KAOTUST HASARTMÄNGUMAAILMAS

ÕNNETU ÕNNEMÄNG

ÕNNETU ÕNNEMÄNG

Õnnetu õnnemäng, hasartmängud, on alati olnud intrigeeriv ja petlikult ahvatlev. Seda võib pidada nii meelelahutuslikuks kui ka laastavaks tegevuseks. Ühel hetkel võib see tekitada meeldejääva adrenaliinilaksu ja uskumatu rõõmu, kuid teisalt võib see viia ka katastroofiliste tagajärgedeni.

ÕNNETU ÕNNEMÄNG HASARTMÄNGUMAAILMASAlljärgnevalt heidame valgust kümnele ajaloo suurimale hasartmängukaotajale – inimestele, kelle kireks oli riskida suurelt, kuid kes lõpuks astusid liiga kaugele, kaotades seejuures uskumatud summad. Need lood on mõeldud hoiatuseks kõigile, kes on leidnud end hasartmängude ahvatlevas haardes.

 • Terry Watanabe
  Ameerika ärimees, kes kaotas Las Vegase kasiinodes mängides 2007. aastal hinnanguliselt 204 miljonit dollarit, mis on üks suurimaid kaotusi kasiinoajaloos.


 • Maureen O’Connor
  Endine San Diego linnapea, kes kaotas kasiinos mängides ligi 13 miljonit dollarit. O’Connor varastas isegi oma heategevusfondist raha, et oma mängusõltuvust toita.


 • Harry Kakavas
  Austraalia kinnisvaramogul, kes kaotas 2005-2006 aastal kasiinodes 1,5 miljardit dollarit.


 • Kerry Packer
  Austraalia meediadünastia pärija, kes oli tuntud suurpanuste tegija. Ta kaotas ühel õhtul Londoni Crockfords Club’is 28 miljonit dollarit.


 • Akio Kashiwagi
  Jaapani kinnisvaraarendaja, kes oli tuntud suure panustajana. Ta kaotas ühes Atlantic City kasiinos 10 miljonit dollarit.


 • Charles Barkley
  Endine NBA mängija, kes on avalikult tunnistanud, et kaotas hasartmängude peale 10 miljonit dollarit.


 • Mike Ashley
  Newcastle Unitedi omanik ja Briti ärimees, kes kaotas ühel õhtul Aspinalls kasiinos Londonis ligi 1,4 miljonit naela.


 • Robert Maxwell
  Briti meediaväljaande Daily Mirror endine omanik, kes kaotas 1,5 miljonit naela Londoni lõbustusasutuses.


 • Frank Saracakis
  Kreeka autodiiler, kes kaotas 8 miljonit naela ruletilaua ääres Londonis.


 • Jimmy White
  Inglise snuukrimängija, kes on tunnistanud, et on oma elu jooksul hasartmängude peale kaotanud ligi 3 miljonit naela.


TERRY WATANABE – AMEERIKA ÄRIMEES

Terry Watanabe jättis endast maha 2007. aastal Las Vegase kasiinode ajaloo ühe suurima kaotuse, kui ta kaotas hinnanguliselt 204 miljonit dollarit!


Terrance Watanabe

Terrance Watanabe

1977. aastal võttis noor ja ambitsioonikas Terry Watanabe juhtohjad üle oma isa asutatud ettevõttelt, Oriental Trading Company’lt. Ta tegi julge otsuse muuta ettevõtte fookus karnevalidelt igapäevaste inimeste peo- ja koolitarvete varustamisele. Ettevõte tõusis hiilgavate tulemustega ja tegi Watanabest jõuka mehe.

Aastal 2000 sai Watanabest filantroop – ta müüs oma osaluse ettevõttes ja astus tagasi selle juhi ja presidendi kohalt. Ta oli valmis alustama uut peatükki oma elus, kuid see tõi kaasa ootamatuid ja drastilisi tagajärgi. Watanabe kukkus sügavale hasartmängude kuristikku.

2007. aastal jättis Watanabe oma jälje Las Vegase ajalukku. Kõikides oma lemmikkasiinodes, sealhulgas kuulsas Caesar’s Palace’is ja Rio’s, kaotas ta kokku hinnanguliselt 204 miljonit dollarit. Watanabe oli saanud legendaarseks – mitte aga oma jõukuse, vaid oma kaotuste poolest.

ÕNNETU ÕNNEMÄNG HASARTMÄNGUMAAILMASKasiinod soosisid Watanabet, kes oli nüüdseks tuntud kui suurim kasiinokaotaja. Caesarsi hasartmänguimpeerium lõi Watanabe auks isegi eraldi preemiataseme nimega “Chairman”. Watanabele pakuti kõiki mõeldavaid hüvesid: piletid Rolling Stones’i kontsertidele, 12 500 dollarit kuus lennukipileteid ning 500 000 dollari suurust krediiti kingipoodides. Kõik see oli aga lõpuks osa suuremast langusest.

Las Vegase hiilguse ja säravate tulede varjus oli Watanabe elu muutunud tormiks. Caesarsi palee süüdistas teda narkootikumide kasutamises ja töötajate ahistamises, samas kui Watanabe ise võitles oma hasartmängusõltuvusega.

2017. aastal andis Watanabe avalikkusele teada, et tal on diagnoositud eesnäärmevähk. See lugu on kibe meeldetuletus sellest, et isegi edukas ärimees ja filantroop nagu Watanabe ei ole immuunne hasartmängude kahjustava mõju eest. Tema lugu hoiatab meid kõiki – hasartmängude lõksu langemine võib viia nii isikliku kui ka rahalise allakäiguni, olenemata meie taustast või varasemast edu.

MAUREEN O’CONNOR – ENDINE SAN DIEGO LINNAPEA

Maureen O’Connor läks ajalukku kui naine, kes kaotas kasiinomängudes ligi 13 miljonit dollarit. Veelgi kurvem on, et ta varastas selleks raha oma heategevusfondist.

Maureen O'Connor

Maureen O’Connor

Maureen O’Connor, endine San Diego linnapea, oli aastakümneid oma linna jaoks oluline figuur. Ta oli esimene naissoost linnapea ja juhtis linna kaheksa aastat alates 1986. aastast. Ta oli tuntud oma pühendumuse poolest kogukonna teenimisele San Diego linnas.

Kuid kahjuks läks O’Connor ajalukku ka millegi pärast, mis polnud nii positiivne. Tal oli raske hasartmängusõltuvus, mis lõpuks viis ta varjusurmani. 2000. aastate keskpaigas alustas O’Connor videopokkeri mängimist, kaotades lõpuks ligi 13 miljonit dollarit.

Kurb pole mitte ainult see, et O’Connor kaotas tohutu summa raha, vaid ta kasutas selleks oma hilise abikaasa heategevusfondi raha. Ta tunnistas oma tegevust ja nõustus oma võla tasuma, kuid see olukord rikkus tema mainet ja jättis sügava armi San Diego ajalukku.

HARRY KAKAVAS – AUSTRAALIA KINNISVARAMOGUL

Harry Kakavas kaotas 2005. ja 2006. aastal kasiinodes kokku uskumatud 1,5 miljardit Austraalia dollarit.
1,5 miljardit Austraalia dollarit oli USA dollarites tol ajal ligikaudu 1 miljard dollarit.

Harry Kakavas

Harry Kakavas

Harry Kakavas, Austraalia kinnisvaraärimees, on tuntud oma märkimisväärse edu poolest kinnisvarasektoris. Ta tegi oma karjääri Gold Coastis, tõustes tippu kinnisvaraarendajana. Kakavas lõi mitmeid edukaid ettevõtteid ja oli oluline jõud Austraalia kinnisvaraturul.

Kuid Kakavase elu kõrval on teine, vähem imetlusväärne tahk. Teda on nimetatud üheks maailma suurimaks mänguriks, kes kaotas 2005. ja 2006. aastal kokku uskumatud 1,5 miljardit dollarit. Need hasartmängukaotused tekitasid talle tohutu võla ja tõid kaasa rida õiguslikke probleeme.

Kakavas langes hasartmängude lõksu ja muutus sõltuvaks, kulutades suurema osa oma varandusest kasiinodes. Kui tema kaotused said avalikuks, tekitas see Austraalia meedias tohutu skandaali. Kuigi Kakavas on püüdnud oma elu taas rajale saada, on tema hasartmängusõltuvus jätnud tema mainele ja karjäärile sügava jälje.

KERRY PACKER – AUSTRAALIA MEEEDIADÜNASTIA PÄRIJA

Kerry Packer (1937 – 2005) kaotas ühel õhtul Londoni Crockfords Club’is 28 miljonit dollarit.

Kerry Packer

Kerry Packer

Kerry Packer oli mitte ainult Austraalia meediadünastia pärija, vaid ka üks riigi silmapaistvamaid ja mõjukamaid isikuid. Packeri perekond omab Austraalia suurimaid meediavõrgustikke, sealhulgas televisioonikanaleid ja ajalehti. Kerry Packer ise tõusis oma isa, Sir Frank Packeri surma järel 1974. aastal perekonnaäri juhiks.

Packer oli tuntud oma suurejoonelise elustiili ja uhkete hobide poolest. Üks neist hobidest oli hasartmängud. Tegelikult oli Packer tuntud kui “maailma suurim mängur”. Ta kulutas suure osa ajast eri maailmanurkades asuvates kasiinodes, tehes märkimisväärseid panuseid ning võites või kaotades tohutuid rahasummasid.

Ühel õhtul Londoni Crockfords Club’is kaotas Packer lausa 28 miljonit dollarit. See kaotus ei olnud aga üllatav, arvestades tema hasartmängusõltuvust. Packeril oli kombeks mängida suurte panustega ja riskida tohutute summadega, olles valmis nii võitudeks kui ka suurteks kaotusteks.

Packeri hasartmängusõltuvus on jätnud sügava jälje tema elule ja karjäärile. Vaatamata tema märkimisväärsele varandusele ja edukale meediaimpeeriumile on ta sageli sattunud raskustesse just oma mängusõltuvuse tõttu. Ta on püüdnud selle probleemiga võidelda, kuid see on olnud pidev võitlus, mis on korduvalt avalikkuse tähelepanu alla tõusnud.


Mõned huvitavad faktid Kerry Packeri hasartmänguharjumustest:

 1. Ühel korral võitis Packer Las Vegase MGM Grand Casino’s koguni 33 miljonit Austraalia dollarit!
 2. Packeri kasiinokülastused olid hasartmängukohtadele suur risk, kuna tema võidud ja kaotused võisid isegi suuremate kasiinode finantse oluliselt mõjutada.
 3. Packeril oli tuntud temperament ja põlgus ajakirjanike suhtes, kes esitasid tema tegevuse kohta küsimusi.
 4. Mündivise - Kerry Packeri hasartmänguharjumustestÜhel pokkeriturniiril Stratosphere kasiinos hakkas Texase naftainvestor Packeriga mängu alustama, öeldes: “Ma olen väärt 60 miljonit dollarit!” Selle peale Packer tõmbas välja mündi ja küsis rahulikult: “Kull või kiri?” See oli vihje suurele panusele, milleks oli 120 miljonit Austraalia dollarit, ehk Packer oli nõus mängima ühe mündiviskega selle tohutu summa peale. Erinevates loo versioonides on mainitud, et panuse suurus võis olla vahemikus 60 kuni 100 miljonit Austraalia dollarit ning Packeri sõnad olid “Viskame raha, kes võidab”.
 5.  1990. aastate lõpus sisenes ta suurde Londoni kasiinosse, kus ta mängis üksi neljal ruletilaual panustades kokku 15 miljonit naela, kuid kaotas kogu summa. Seda fakti on kinnitanud mitmed kasiinode omanikud Kagu-Inglismaalt.
 6. Londoni Ritz hotellil oli isegi oma tuba Kerry Packeri jaoks. Seal sai ta mängida blackjacki minimaalse panusega 10 000 naela käe kohta. Ta kaotas selles toas korra rohkem kui 19 miljonit naela.

AKIO KASHIWAGI – JAAPANI KINNISVARAARENDJA

Akio Kashiwagi (1937 – 1992) kaotas ühel õhtul Atlantic City kasiinos 10 miljonit dollarit.

Akio Kashiwagi

Akio Kashiwagi

Akio Kashiwagi oli Jaapani kinnisvaraarendaja, kes oli tuntud oma suurejoonelise elustiili ja hiiglaslike hasartmängupanuste poolest. Kashiwagi hüüdnimi “Sõjakuningas” (The Warrior) tuleneb tema eelistusest baccarat’ile, mille mängulaudu nimetatakse tihti “sõjalauaks”.

nugaTema kinnisvaraäri oli tohutult edukas, tuues talle sisse miljoneid dollareid ja võimaldades talle luksuslikku eluviisi. Kuid Kashiwagi ei investeerinud ainult kinnisvarasse. Ta oli ka tuntud hasartmängur, kes mängis sageli suurte panustega ja võitis või kaotas tohutuid summasid.

Ühel õhtul Atlantic City kasiinos kaotas Kashiwagi lausa 10 miljonit dollarit. See ei olnud aga tema ainus suur kaotus. Kashiwagi oli tuntud ka oma mängusõltuvuse poolest, mis sageli tõi kaasa suuri kaotusi. Vaatamata nendele kaotustele jätkas Kashiwagi mängimist, riskides sageli suurte summadega.

Kashiwagi suri 1992. aastal müstilistel asjaoludel, jättes maha tohutu varanduse ja palju võlgu. Tema surma põhjuseks oli mitu noahaava, mis viitasid mõrvale. Kashiwagi surma põhjus ja asjaolud on siiani lahendamata. Tema surm tõi esile ka tema hasartmänguprobleemid, mis olid suuresti mõjutanud tema elu ja karjääri.

CHARLES BARKLEY – ENDINE NBA MÄNGIJA

Charles Barkley on avalikult tunnistanud, et kaotas oma mängukarjääri jooksul hasartmängude peale 10 miljonit dollarit.

Charles Barkley

Charles Barkley

Charles Barkley, endine NBA mängija ja praegune televisiooni analüütik, on tuntud mitte ainult oma võimsa mängustiili, vaid ka oma väljakuväliste seikluste poolest. Barkley, kes mängis NBA-s 16 hooaega ja valiti 11 korda All-Star’i mängule, on olnud avameelne oma hasartmänguprobleemide osas. Ta on korduvalt avalikult tunnistanud, et on kaotanud oma mängukarjääri jooksul hasartmängude peale kokku 10 miljonit dollarit. Ta on rääkinud oma kogemustest kasiinodes, kuidas ta on mänginud kõrgete panustega ja kogenud nii võite kui kaotusi. Barkley on kirjeldanud hasartmänge kui “adrenaliinisüsti”, mis andis talle sama põnevustunde, mida ta koges korvpalliväljakul.

Charles BarkleyBarkley on olnud avatud ka oma mängusõltuvuse kohta, rääkides avalikult oma võitlusest ja sellest, kuidas see on mõjutanud tema elu. Ta on rõhutanud, et hasartmängud on tõsine probleem, mis vajab tähelepanu ja abi, ning on julgustanud teisi, kes võivad sõltuvusega võidelda, otsima abi.

Barkley on sellest ajast peale püüdnud oma hasartmängusõltuvust kontrolli alla saada ja on tunnistanud, et see on olnud pidev võitlus. Hoolimata oma väljakutsetest, on Barkley jäänud korvpalliikooniks ja tema avameelsus oma probleemide osas on aidanud teadvustada hasartmängusõltuvuse probleemi.

MIKE ASHLEY – NEWCASTLE UNITEDI OMANIK JA BRITI ÄRIMEES

Mike Ashley kaotas ühel õhtul Aspinalls kasiinos Londonis ligi 1,4 miljonit naela.

Mike Ashley

Mike Ashley

Mike Ashley on silmapaistev Briti ärimees, kes on tuntud oma ulatusliku tegevuse poolest, mis hõlmab nii spordikaubandust kui ka jalgpalliklubide omamist. Tema nimi on tihedalt seotud kahe tuntud brändiga – Sports Direct ja Newcastle United. Ashley on Sports Direct’i asutaja ning praegune tegevjuht ja suuromanik. Samuti on ta tuntud jalgpalliklubi Newcastle United omanik. Ashley on olnud avalikult kriitika all nii oma äritegevuse kui ka klubi juhtimise tõttu.

Vähem tuntud, kuid sama kirglik on Ashley huvi hasartmängude vastu. Ta on tuntud kui kõrgete panustega mängija, kes ei pelga riskida suuri summasid. Ühel õhtul Aspinalls kasiinos Londonis kaotas Ashley ligi 1,4 miljonit naela. See juhtum on vaid üks paljudest, kus Ashley on teatanud oma suurtest kaotustest kasiinodes.

Hoolimata sellistest kaotustest, ei ole Ashley kunagi avalikult tunnistanud hasartmänguprobleemi. Ta on alati rõhutanud, et mängib vaid lõbu pärast ja et kaotused on osa mängust. Siiski on need suured kaotused põhjustanud avalikkuses palju spekulatsioone tema rahanduse ja äritegevuse kohta.

Ashley on jätkuvalt üks Suurbritannia mõjukamaid ärimehi, hoolimata tema hasartmängude kirgedest ja aeg-ajalt ette tulevatest suurtest kaotustest. Tema lugu on näide sellest, kuidas hasartmängud võivad mõjutada isegi kõige edukamaid ja mõjukamaid inimesi.

ROBERT MAXWELL – BRITI MEEEDIAVÄLJAANDE DAILY MIRROR ENDINE OMANIK

Robert Maxwell (1923 – 1991) kaotas 1,5 miljonit naela Londoni kasiinos.

Robert Maxwell

Robert Maxwell

Robert Maxwell on nimetus, mille alla kuulub hulk skandaale ja salapära. Ta oli üks 20. sajandi tuntumaid Briti meediategelasi, olles Daily Mirrori endine omanik. Maxwelli elu oli täis keerdkäike, alates tema tõusust meediaimpeeriumi loojana kuni tema ootamatu surmani 1991. aastal, millele järgnesid kahtlused ja uurimised tema äritegevuse suhtes.

ÕNNETU ÕNNEMÄNG slotimängMaxwell oli tuntud suurte panustega hasartmängude mängija. Ühel juhul kaotas ta Londoni kasiinos tohutu summa – 1,5 miljonit naela. See ei olnud ainult märkimisväärne rahaline kaotus, vaid see tõi kaasa ka palju negatiivset meediatähelepanu. Vaatamata oma rikkusele ja mõjukusele, ei suutnud Maxwell vältida avalikkuse kriitikat seoses oma hasartmängusõltuvusega.

Hasartmängude kaotus oli vaid üks paljudest skandaalidest, mis Maxwelli elu varjutasid. Tema surma järel avastati, et ta oli pettusega kahjustanud oma meediaimpeeriumi ja töötajate pensionifonde, jättes tuhanded inimesed rahaliselt raskesse olukorda.

Robert Maxwelli lugu on hoiatuslik näide sellest, kuidas isegi rikkad ja mõjukad inimesed võivad hasartmängude ja ebaeetilise äritegevuse tõttu allakäigu teele sattuda.

FRANK SARACAKIS – KREEKA AUTODIILER – ÕNNETU ÕNNEMÄNG

Frank Saracakis kaotas 8 miljonit naela ruletilaua ääres Londonis.

Frank Saracakis on tuntud Kreeka autodiiler, kes oma ettevõtlusega on loonud endale maineka nime autotööstuses. Tema äri hõlmab mitmeid rahvusvahelisi automarke, mis on aidanud kaasa tema märkimisväärsele rikkusele.

Kuid hoolimata tema äriedust, on Saracakis saanud tuntuks ka oma hasartmängusõltuvuse tõttu. Ta on olnud tuntud kõrgete panustega mängija ja on tihti veetnud pikki öid kasiinodes üle kogu maailma.

ÕNNETU ÕNNEMÄNG HASARTMÄNGUMAAILMASÜks tema kõige märkimisväärsemaid kaotusi leidis aset Londoni kasiinos, kus ta kaotas uskumatud 8 miljonit naela ruletilaua ääres. See suur kaotus põhjustas palju meediatähelepanu ning tõi avalikkuse ette Saracakise hasartmängusõltuvuse probleemi.

See juhtum ei ole aga ainus näide sellest, kuidas Saracakis on mänginud suurte panustega ja kaotanud märkimisväärseid summasid. Tema hasartmängusõltuvus on olnud pikaajaline probleem, mis on põhjustanud talle nii rahalist kui ka isiklikku stressi.

Frank Saracakise lugu on näide sellest, kuidas isegi edukas ettevõtja ja rikas inimene võib hasartmängusõltuvuse tõttu oma rikkuse ja maine kaotada.

JIMMY WHITE – INGLISE SNUUKRIMÄNGIJA

Jimmy White on tunnistanud, et on oma elu jooksul hasartmängude peale kaotanud ligi 3 miljonit naela.

ÕNNETU ÕNNEMÄNG Jimmy White

Jimmy White

Jimmy White, tuntud kui “Whirlwind”, on üks Inglismaa kõige tunnustatumaid snuukrimängijaid. Tema karjäär ulatub tagasi 1980ndate aastate algusesse ning ta on saavutanud mitmeid olulisi võite, sealhulgas UK Championship’i tiitli. Kuid hoolimata tema professionaalsest edust snuukris, on White’il olnud probleeme hasartmängudega.

White on olnud avameelne oma hasartmänguprobleemide kohta, tunnistades, et on kaotanud oma elu jooksul hasartmängude peale ligi 3 miljonit naela. Ta on rääkinud oma võitlusest sõltuvusega, mis hõlmas kõike pokkerist ja hobuste peale panustamisest kuni spordiennustuseni.

Ta on tunnistanud, et on teinud mõned “rumalad otsused” ning on nüüdseks mõistnud oma hasartmänguprobleemi ulatust. Kuid hoolimata kõigist tema raskustest, on ta jätkuvalt pühendunud oma snuukrikarjäärile ning on näidanud oma vastupidavust ja võimet tõusta väljakutsetest kõrgemale.

Jimmy White’i lugu näitab, et hoolimata isiklikest võitlustest ja raskustest, on võimalik säilitada fookus ja pühendumus oma kirgedele ning jätkata edukalt oma valitud karjääris.


Siit lugudest tuleb välja, kui hävitav võib hasartmäng olla, isegi kõige edukamatele ja tuntumatele inimestele. Samuti tuletavad need lood meile meelde, et hasartmängusõltuvus ei tunnista staatust ega varanduse suurust. Oluline on olla teadlik hasartmängudega seotud ohtudest ning püüelda tervisliku ja tasakaalustatud eluviisi poole. Sõltuvuste vältimiseks on soovitatav investeerida aega ja raha huvialadesse, mis pakuvad positiivset ja produktiivset ajaviidet. Olgu see sport, muusika, kunst või mis tahes muu tegevus, mis aitab vähendada stressi ning pakub rõõmu ja rahulolu, ilma negatiivsete tagajärgedeta.

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

FIRESPIN KASIINO ÜLEVAADE
Translate »