Pokkeri Aabits

POKKERI AABITS 🃏

Pokkeri Aabits on Sinu teejuht Texas Hold’em pokkeri maailma, avades uksed mängu põnevatele strateegiatele, psühholoogiale ja võimalustele.

Pokker on mõistatuste lahendamine, inimpsühholoogia mõistmine, strateegiline mõtlemine ja muidugi ka natuke õnne. Pokker on võitluskunst, kus vastase nõrkuste leidmine ja oma tugevuste maksimeerimine viivad võiduni. Samuti on see ka mäng, mis pakub lõputuid võimalusi enesearenguks ja pidevaks õppimiseks.

Pokkeri Aabits - leedi pokkerilauasNL Texas Hold’em on pokkeri üks populaarsemaid versioone, mida mängitakse nii kodudes, kasiinodes kui ka online platvormidel üle maailma. Selle mängu õppimine avab ukse mitte ainult meelelahutuslikule ajaviitele, vaid ka tõsisele mõtlemisele, strateegiale ja isegi potentsiaalsele finantsilisele kasule.

Antud pokkeri aabits on loodud selleks, et viia Sind läbi pokkeri erinevate tahkude, alustades põhitõdedest ja liikudes edasi keerukamate strateegiate ja analüüside poole. Olgu Sinu eesmärgiks saada pokkeris paremaks, mõista mängu sügavamaid kihte või lihtsalt nautida seda strateegilist mängu, see aabits on suurepärane koht alustamiseks.

Me käsitleme mängu reegleid, panustamise strateegiaid, mängijate psühholoogiat, pokkeri matemaatikat ja palju muud. Lisaks arutleme pokkeri eetiliste ja õiguslike küsimuste üle, et anda Sulle tasakaalustatud ja põhjalik ülevaade sellest mängust.

Pokkeri mängimise oskus ei tule üleöö. See on teekond, mis nõuab pühendumist, kannatlikkust ja pidevat õppimist. Kuid see teekond on põnev ja tasuv, pakkudes Sulle võimalust mitte ainult võita, vaid ka areneda strateegilise mõtlemise ja inimkäitumise mõistmises.

Hea allikas pokkeriterminite jaoks on Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni pokkerisõnastik, mis aitab Sul mõista mängus kasutatavaid väljendeid ja fraase.

Pokkeri Aabits on esimene samm iga algaja mängija teekonnal, pakkudes põhjalikku ülevaadet mängu reeglitest ja strateegiatest.

Pokkeri Aabits mängukaardid

POKKERI ALGTÕED 🃏

a. Mängu Eesmärk

Pokkeri Aabits - hai laevalPokker on kaardimäng, mille peamine eesmärk on võita žetoone või raha, kas kogudes endale tugevaim kaartide kombinatsioon või veendes teisi mängijaid loobuma oma käest. Pokker on oskus- ja strateegiamäng, kus edu saavutamiseks on oluline mõista reegleid, matemaatikat, inimpsühholoogiat ja strateegiat.

 1. Žetoonide või Raha Võitmine: Pokkeris on peamine eesmärk võita žetoone või raha. Seda saab teha kas võites poti, mis on kõikide mängijate panuste kogum, või veendes teisi mängijaid loobuma oma käest (laual olevast potist).
 2. Parima Käe Saamine: Teine võimalus võita on saada tugevaim kaartide kombinatsioon. Kaarte jagatakse mängu jooksul mitmes voorus ja mängijad saavad oma panuseid suurendada, kui nad arvavad, et nende käsi on piisavalt tugev.
 3. Panustamine ja Bluffimine: Pokkeris on panustamine keskne element. Panustades saavad mängijad testida oma vastaste tugevust, suurendada poti suurust ja isegi võita potte, kui neil pole tugevat kätt – seda tuntakse bluffimise nime all.
 4. Strateegiline Mõtlemine ja Otsuste Tegemine: Pokker nõuab pidevat analüüsi ja strateegilist mõtlemist. Iga otsus, olgu see millal panustada, kui palju panustada või millal loobuda, mõjutab Sinu võimalusi mängus edu saavutada.
 5. Informatsiooni Kogumine: Edukas pokkerimängija kogub pidevalt informatsiooni teiste mängijate kohta, jälgides nende käitumist, panustamismustreid ja mängustiili, et teha paremaid otsuseid. Informatsiooni teiste mängijate kohta on kasulik koguda ka siis, kui Sa ise antud käes ei osale.

Pokkeri Aabits: pokker on põnev ja dünaamiline mäng, mis pakub lõputult võimalusi õppimiseks ja arenemiseks. Mängu eesmärgi mõistmine on esimene samm pokkerimaailma mõistmiseks ja selles edukaks saamiseks.

b. Pokkeri Käte Hierarhia

Pokkeri käte hierarhia on süsteem, mis määratleb erinevate käte väärtuse ja järjestuse.

Pokkeri AabitsTexas Hold’em pokkeris on käte järjestus järgmine:

 1. Kõrgeim Kaart (High Card): Kui ühelgi mängijal ei ole paremat kätt, võidab suurima väärtusega kaart.
 2. Üks Paar (One Pair): Kaks sama väärtusega kaarti.
 3. Kaks Paari (Two Pair): Kaks erinevat paari.
 4. Kolmik (Three of a Kind): Kolm sama väärtusega kaarti.
 5. Rida (Straight): Viis järjestikust kaarti erinevast mastist.
 6. Mast (Flush): Viis mitte-järjestikust kaarti samast mastist.
 7. Maja (Full House): Kolmik ja paar koos.
 8. Nelik (Four of a Kind): Neli sama väärtusega kaarti.
 9. Masti Rida (Straight Flush): Viis järjestikust kaarti samast mastist.
 10. Kuninglik Mastirida (Royal Flush): Masti rida, mis algab ässast ja lõpeb kümnega: A, K, Q, J, 10, kõik samast mastist.

Pokkeri käte hierarhia mõistmine on kriitilise tähtsusega, kuna see aitab mängijatel otsustada, kui tugev on nende käsi võrreldes teiste mängijatega, ning seeläbi teha informeeritud otsuseid panustamise ja mängustrateegia kohta.

Kuninglik mastirida

Kuninglik mastirida

Mastirida

Mastirida

Lisaks on oluline mõista, kuidas erinevad käed omavahel suhestuvad ja millised on Sinu võiduvõimalused erinevates mängusituatsioonides.


c. Texas Hold’em Reeglid

Pokkeri AabitsTexas Hold’em on pokkeri variant, kus mängijad üritavad moodustada võimalikult tugeva viie kaardi kombinatsiooni, kasutades oma kahte suletud kaarti ja viit ühiskaarti, mis on laual nähtavad kõigile.

Siin on mõned põhireeglid, mis aitavad Sul mängu mõista:

 • Kaartide Jagamine: Mäng algab kahe suletud kaardi jagamisega igale mängijale. Neid kaarte nimetatakse taskukaartideks.
 • Ühiskaartide Jagamine: Mängu jooksul jagatakse lauale viis ühiskaarti kolmes etapis: flop (kolm kaarti), turn (üks kaart) ja river (üks kaart).
 • Parima Käe Moodustamine: Mängijad kasutavad oma kahte taskukaarti ja viit laual olevat ühiskaarti, et moodustada parim võimalik viie kaardi kombinatsioon.
 • Blind’id: Enne kaartide jagamist teevad mängijad diilerist vasakul kohustuslikud panused, mida nimetatakse pimepanusteks (blinds). Esimene mängija diileri vasakul teeb väikese pimepanuse (small blind) ja järgmine mängija teeb suure pimepanuse (big blind). Need pimepanused on mängu algpanused ja need käivitavad panustamise esimeses voorus.
 • Võitja Selgitamine: Pärast viimast panustamisvooru näitavad mängijad oma kaarte ja kõige tugevama käega mängija võidab poti.
 • Diileri Nupp: Diileri nupp liigub iga käe lõpus ühe koha võrra päripäeva, määrates ära, kes teevad pimepanused.

d. Texas Hold’em Panustamine

Panustamine on pokkeri mängu lahutamatu osa, mille abil saab mõjutada mängu kulgu ja tõsta võiduvõimalusi.

Pokkeri AabitsPanustamise põhitõed, mida iga pokkerimängija peaks teadma:

 1. Panuse Suurus: Panuse suurus on oluline, kuna see mõjutab poti suurust ja võib mõjutada teiste mängijate otsuseid. Liiga väike panus võib julgustada teisi mängijaid kaasa mängima, samas kui liiga suur panus võib neid eemale peletada.
 2. Panustamise Voorud: Texas Hold’em pokkeris on neli panustamisvooru: preflop, flop, turn ja river. Iga voor pakub mängijatele võimalust panustada, kontrollida või loobuda. Panustamine toimub päripäeva.
 3. Avapanus ja Järelpanused: Avapanus on esimene panus, mida tehakse mängu alguses. Järelpanused on kõik järgnevad panused, mida tehakse pärast avapanust.
 4. Limp: Limpimine tähendab mängu jäämist minimaalse panuse, tavaliselt suure pimepanuse suurusega, maksmisega, ilma et panust tõstetaks.
 5. Callimine (Call): Callimine tähendab sama panuse tegemist, mida eelnev mängija tegi, ilma panust suurendamata. See näitab, et mängija soovib jätkata mängus osalemist ilma panust tõstmata.
 6. Tõste ja ületõste: Tõstmine (raise) on algse panuse suurendamine, ületõste (3bet) on suurema panuse tegemine peale teise mängija tõste tegemist. Kui omakorda tõstetakse veel, siis on need juba 4bet, 5bet jne.
 7. Bluffimine: Bluffimine on strateegia, kus mängija teeskleb tugevamat kätt, kui tal tegelikult on, et meelitada teisi mängijaid panustest loobuma.
 8. Semibluff: Semibluff on strateegiline käik pokkeris, kus mängija tõstab või panustab nõrga käega, kuid on võimalus, et tema käsi võib parandada järgnevates jaotamisvoorudes. See kombinatsioon bluffimisest ja reaalsest võiduvõimalusest võib segadusse ajada vastaseid ning pakkuda semibluffi tegevale mängijale strateegilist eelist.
 9. Positsioon Panustamisel: Positsioon lauas on reeglina väga oluline, kuna mängijad, kes panustavad hiljem, saavad näha teiste mängijate panuseid enne oma otsuse tegemist.
 10. Poti Kontroll: Panustamise abil saavad mängijad kontrollida poti suurust, mis võib olla kasulik nii tugevate kui ka nõrkade käte korral.
 11. All-In: All-in on strateegia, kus mängija panustab kõik oma žetoonid. See on riskantne käik, mis võib tuua nii suure võidu kui kaotuse.

Pokkeri Aabits: panustamise mõistmine ja strateegiline kasutamine on hädavajalik, et olla pokkeris edukas. Panustamise põhitõdede õppimine aitab Sul teha paremaid otsuseid mängus ja suurendada oma võiduvõimalusi.Pokkeri Aabits

MÄNGIJA POSITSIOON JA STRATEEGIA

a. Positsioon Lauas:

Üheksakohalise laua juures on positsioonid järgmised; Under the Gun (UTG), Under the Gun+1 (UTG+1), Keskel Positsioon (MP), Lojack (LJ), Hijack (HJ), Cutoff (CO), Diileri Nupp (BTN), Väike Pimepanus (SB) ja Suur Pimepanus (BB).

Pokkeri Aabits - Positsioon Lauas

Märkus: Mõned terminid, nagu “Lojack”, “Hijack” ja “Cutoff” on pokkerikogukonnas rahvusvaheliselt kasutusel ja neil ei pruugi olla otsest eestikeelset vastet.

 • Diileri Positsioon (Button): Diileri positsioon on lauas kõige soodsam, kuna diiler tegutseb viimasena. See annab diilerile teavet teiste mängijate kohta enne oma otsuse tegemist.
 • Blind’id: Väikese pimepanuse (small blind) ja suure pimepanuse (big blind) positsioonid on diilerist vasakul. Need positsioonid on kohustatud panustama enne kaartide nägemist.
 • Varajane Positsioon (Early Position, EP): Need on positsioonid kohe suure pimepanuse järel. Varajases positsioonis tegutsemine on keeruline, kuna puudub info teiste mängijate kohta.
 • Keskmine Positsioon (Middle Position, MP): Keskmine positsioon on varajase ja hilise positsiooni vahel, pakkudes mõningast teavet, kuid mitte nii palju kui hilises positsioonis.
 • Hiline Positsioon (Late Position, LP): Hiline positsioon on enne diileri positsiooni ja see on soodne, kuna mängijal on rohkem teavet teiste mängijate kohta.

b. Alg-, Kesk- ja Lõpp-Positsioonide Strateegiad:

 • Varajane Positsioon: Varajases positsioonis olles on parem mängida ainult väga tugevaid taskukaarte, kuna info puudumine teiste mängijate kohta muudab nõrgemate kätega mängimise riskantseks.
 • Keskmine Positsioon: Keskmine positsioon võimaldab veidi laiemat käte valikut ja rohkem strateegilist mängimist, tuginedes varajase positsiooni mängijate tegevusele.
 • Hiline Positsioon: Hiline positsioon võimaldab kõige laiemat käte valikut ja strateegilist mängimist, kuna on saadaval rohkem teavet teiste mängijate kohta.

c. Panustamise Taktikad:

 • Aggressiivne Panustamine: Aggressiivne panustamine, nagu tõstmine ja ületõstmine, võib sundida teisi mängijaid loobuma ning aitab kontrollida poti suurust.
 • Passiivne Mäng: Passiivne mäng, nagu callimine, võib olla kasulik, kui vastane on üleliia agressiivne ja Sinul on tugev käsi. Sel moel saad lasta agressiivsel vastasel teha panuseid, samal ajal varjates oma käe tugevust.
 • Bluffimine ja Semibluff: Bluffimine ja semibluff võivad olla efektiivsed taktikad, kui mängid hilises positsioonis ja suudad hinnata vastaste käitumist.
 • Poti Suuruse Kontroll: Mõistlik panustamine aitab kontrollida poti suurust ja minimeerida riske, eriti keerukates või ebakindlates mängusituatsioonides.

d. Vargus (Stealing):

Pokkeri AabitsPokkeris viitab vargus situatsioonile, kus mängija tõstab enne floppi, tavaliselt hilises positsioonis, lootuses võita pot kohe, ilma et peaks nägema floppi. Varguse eesmärk on “varastada” blind’id ja röövida pot neilt, kes otsustasid eelnevalt limpida (mängijad, kes on lihtsalt callinud) ilma tõstmata.

Varguse strateegia on eriti efektiivne, kui mängija on hilises positsioonis ja teised mängijad on enne teda loobunud või lihtsalt limpinud. Hilises positsioonis olles on mängijal rohkem teavet teiste mängijate käitumise kohta ja suurem tõenäosus, et vargus õnnestub.

Varguse strateegia võib olla väga kasulik, kui seda kasutatakse õigesti ja mõõdukalt. Kui mängija varastab liiga sageli, võivad teised mängijad hakata seda märkama ja kohandama oma strateegiat, et vargusi vastu võtta või rünnata.

Vargus on oluline osa pokkeri dünaamikast, mis aitab mängijatel ehitada ja säilitada oma žetoonide kogust, samuti luua laual teatud imidžit, mis võib hiljem mängus kasulik olla.

https://boonused.org/surnud-mehe-kasi-pokkeri-koige-salaparasem-kombinatsioon/

POKKERI MATEMAATIKA

POKKERI MATEMAATIKAa. Tõenäosused ja Outs’id:

 • Outs’id: Outs’id on kaardid, mis pole veel avatud, aga võivad aidata Sinu käe kombinatsiooni, muutes selle tugevamaks. Outs’ide arvutamine aitab mõista, kui palju sobivaid kaarte on veel pakis, mis võiksid Sinu käe tugevust parandada. Outs’ide arvutamine on oluline osa pokkeristrateegiast, mis aitab mängijatel teha paremaid otsuseid panustamise ja mängimise ajal.
 • Tõenäosuste Arvutamine: Tõenäosuse arvutamisel kasutatakse outs’ide arvu, et määrata, kui tõenäoline on, et järgmine kaart parandab Sinu käe. Tõenäosus on oluline, et teha informeeritud otsuseid panustamisel ja mängimisel.

Oletame, et Sul on käes ♦️A ♦️K ja laual on ♠️10 ♠️7 ♦️3 ♦️4. Sul on võimalus saada mast, kui järgmine kaart riveris on ruutu ♦️ sümboliga.
Outs’id: On 9 ruutu kaarti, mis aitavad Sul saada masti (♦️2, ♦️5, ♦️6, ♦️7, ♦️8, ♦️9, ♦️10, ♦️J, ♦️Q).
Tõenäosuste Arvutamine: (9 outs / 46 allesjäänud kaarti) x 100 = umbes 19.6% tõenäosus, et järgmine kaart on ruutu ♦️ ja saad masti.

b. Poti Suurus ja Panuse Suhe (Pot Odds):

 • Poti Suurus: Poti suurus on kogu žetoonide arv, mis on hetkel mängus. See on oluline teave, mis mõjutab Sinu otsuseid pokkerilauas.
 • Panuse Suhe (Pot Odds): Panuse suhe on matemaatiline suhe poti suuruse ja Sinu vajaliku panuse vahel. Pot odds aitavad Sul otsustada, kas panustamine on pikaajaliselt kasulik või mitte.

Oletame, et poti suurus on 1000 💰.
Panuse Suhe: Kui Sinu vastane panustab 100 💰, on poti suhe (1000 💰 + 100 💰 + 100 💰) / 100 💰 = 12:1.

POKKERI MATEMAATIKAc. Oodatav Väärtus (Expected Value, EV):

 • EV Arvutamine: Oodatav väärtus on keskmine tulu või kaotus, mida võid oodata igalt panuselt. EV arvutatakse, korrutades igat võimalikku tulemust selle tõenäosusega, seejärel liites need summad kokku.
 • Positiivne ja Negatiivne EV: Positiivne EV näitab, et konkreetsel käel või otsusel on pikaajaline kasumipotentsiaal, samas kui negatiivne EV näitab pikaajalist kahjumipotentsiaali. Teadmine, millal mängida positiivse EV-ga kätte ja millal vältida negatiivse EV-ga kätte, on pokkeri edukaks mängimiseks hädavajalik.

EV = (Tõenäosus võita * võidetav raha) – (Tõenäosus kaotada * kaotatav raha)
Kui EV on positiivne, on see pikas jooksus kasumlik käik; kui negatiivne, siis kaotab pikas jooksus raha.

Siit tulenebki pokkerimängijate eristus. Hea mängija suudab enamasti teha +EV (positiivse oodatava väärtusega) otsuseid, mis pikemas perspektiivis toovad talle kasumit, samas kui nõrgem mängija kaldub tegema -EV (negatiivse oodatava väärtusega) otsuseid, mis pikaajaliselt viivad kahjumini. Pokker on mäng, kus õnn mängib lühikeses perspektiivis olulist rolli ning seetõttu võib hea mängija ühel sessioonil kaotada kehvemale mängijale. Siiski, pokker on pikemas perspektiivis oskusmäng, kus strateegia ja otsustusvõime määravad võitja. Seega, kuigi üksikute sessioonide tulemused võivad olla ettearvamatud, võidab kokkuvõttes hea mängija, kes teeb järjekindlalt +EV otsuseid.

PSÜHHOLOOGIA JA KEHAKEEL

a. Mängijate Tüübid ja Tunnused:

 • Loose Aggressive (LAG):
  • LAG mängijad mängivad palju käsi ja on agressiivsed panustajad. Nad kipuvad tõstma ja ületõstma sagedamini, olenemata oma käe tugevusest.
 • Tight Aggressive (TAG):
  • TAG mängijad valivad hoolikalt käed, millega mängida, kuid on agressiivsed, kui nad otsustavad panustada. Nad keskenduvad tugevate käte agressiivselt mängimisele.
 • Loose Passive (Calling Station):
  • Loose Passive mängijad, tuntud ka kui Calling Stations, mängivad palju käsi, kuid on passiivsed panustajad. Nad kipuvad sagedamini callima kui tõstma või ületõstma.
 • Tight Passive (Rock):
  • Tight Passive mängijad, tuntud ka kui Rocks, valivad hoolikalt käed, millega mängida, kuid on passiivsed, kui nad otsustavad panustada. Nad kipuvad vältima riske ja mängivad väga konservatiivselt.

Eksitavad Mängijad: Need mängijad kasutavad eksitavaid taktikaid, et varjata oma käe tõelist tugevust.

b. TILT: Emotsioonide Kontrollimine:

Pokker TILTTilt on seisund, kus mängijad kaotavad oma emotsionaalse kontrolli, mis mõjutab negatiivselt nende otsustusvõimet ja mängu.

On äärmiselt oluline mängida pokkerit ajal, mil tunneme ennast emotsionaalselt kindlalt ja hea enesetundega. Kuigi see ei pruugi alati olla võimalik, eriti kui osaleme mõnel turniiril. Rahalaudades mängimisel tuleks vältida olukorda, mil tunneme end emotsionaalselt ebakindlalt, kuna see võib meie otsustusvõimet märkimisväärselt mõjutada ja suurendada riske kaotuste tekkimiseks.

Tilti Ennetamine ja Juhtimine: Mängijad peaksid arendama strateegiaid tilti ennetamiseks ja juhtimiseks, näiteks pauside võtmine pärast suuri kaotusi või meditatsiooni praktiseerimine.

TILT-i vastu võitlemisel on suureks abiks enese harimine pokkeri tõenäosustest ja mängu variatsiooni mõistmine. Pokkeris võib juhtuda, et mängija teeb kõik õigesti, kuid kaotab siiski ebaõnne tõttu (bad beats). Pokkeri variatsioon on väga karm ja ebakindlus on mängu lahutamatu osa. Kui mängija on sellest teadlik ja mõistab, et isegi parimad mängijad kogevad vältimatuid kaotuste jadasid, on tal lihtsam oma emotsioone kontrolli all hoida. Teadlikkus pokkeri matemaatikast aitab mängijatel vältida TILT-i sattumist, mis omakorda võimaldab neil teha paremaid otsuseid ja mängida pikemas perspektiivis kasumlikumalt.

c. Tells’ide Tuvastamine ja Varjamine:

Tells on mängijate kehakeele, näoilmete või muude füüsiliste märkide lugemine, mis annavad informatsiooni nende käe kohta.

Tells’ide Tuvastamine: Hea mängija suudab tuvastada teiste mängijate tells’id, mis annab neile informatsiooni vastaste käe kohta.

Enda Tells’ide Varjamine: Samuti on oluline õppida varjama oma tells’e, et mitte anda vastastele lisainfot oma käe kohta.

 • Silmad:
  • Hirmunud pilk: Hirm põhjustab pupillide laienemist, võib viidata bluffimisele või tugevale käele.
  • Pilgu suund: Kiired pilgud võivad paljastada mängija kavatsused, näiteks kiire pilk sinu kiipide poole võib viidata suurele käele.
 • Suunurgad:
  • Pinges huuled: pinges huuled võivad olla närvilisuse märk.
  • Mikroilmed: Võivad paljastada mängija tõelised emotsioonid. See on väga kiire ja sageli alateadlik näoilme, mis väljendab inimese tõelisi emotsioone.
 • Südamelöögid:
  • Nähtav südamepekslemine: Näitab erutust, võib viidata suurele käele või bluffimisele.
 • Hääl:
  • Hääle kvaliteet: Muutused hääletoonis võivad paljastada mängija emotsionaalse seisundi.
  • Otsus rääkida: Järsk muutus suhtlemises võib anda olulist infot.
 • Käed:
  • Žetoonide käsitsemine: Erinevad viisid, kuidas mängija žetoone poti poole liigutab, võivad viidata tema kindlusele.
  • Kaartide vaatamine: Kui kaua ja kui sageli mängija oma kaarte kontrollib, võib paljastada tema enesekindlust.
 • Kaardikaitse + Muud esemed:
  • Kaardikaitse kasutamine: Järjepidevus või selle puudumine võib paljastada mängija kavatsusi.
 • Kogu keha / Käitumine:
  • Üldine käitumine: Järsk muutus mängija käitumises võib viidata olulisele käele.

Vastaste lugemine online pokkeris: Online-pokkeris ei ole meil võimalust oma vastaseid füüsiliselt näha, mistõttu peame toetuma muule informatsioonile. Saame analüüsida varasemat statistikat, jälgida vastase žetoonide hulka, hinnata panustamise suurusi ning tähele panna panustamise ajastusele viitavaid märke ehk timing tells. See kõik aitab meil paremini mõista vastase käitumist ja strateegiat, mis omakorda aitab meil teha informeeritud otsuseid mängu jooksul.

Vastaste lugemine pokkeris - Pokkeri Aabits

TEXASE HOLDEMI STRATEEGIAD

a. Strateegia Valik

mängukaart pokkerisPokkeri Aabits soovitab, siin mõned parimad nõuanded ja strateegiad, mida Texas Hold’em pokkeris kasutada, et oma mängu parandada ja võiduvõimalusi suurendada:

 • Mängi Aggressiivselt: Aggressiivne mängimine, nagu panustamine ja tõstmine, teeb raskemaks teiste mängijate jaoks Sinu käe tugevuse määramise. Kui mängid kõiki käsi agressiivselt, tekitab see segadust, kuna vastased ei suuda eristada, millal bluffid ja millal Sul on tugev käsi.
 • Ära Limp’i: Limpimine (suure blindi callimine enne mängu algust või enne floppi) on suurte võitude jaoks halb strateegia. Kui tõstad panuseid enne floppi, suurendad mängus osalemise kulukust, mis aitab välja filtreerida ettevaatlikumad või konservatiivsemad mängijad, samal ajal poti suurust kasvatades.
 • Alusta Semi-Bluffimist: Semi-bluffimine on oluline oskus, kus võrdled oma taskukaarte ühiskaartidega ja otsustad, kas bluffimine on parim valik. Kui bluff õnnestub, siis kõik hästi ja pot on sinu. Kui bluff ei õnnestu, siis on sul ikkagi lootus turnis ja/või riveris saada omale parim käsi.
 • Mängi Kiirelt: Ära karda mängida kiirelt, kui Sul on hea käsi. Selle asemel, et karta vastaste paremaid kaarte, tõsta panuseid ja ehita potti juba mängu alguses. “Mängi kiirelt” ei viita siin mängu tegelikule kiirusele, vaid julgele ja enesekindlale panustamisstrateegiale, kui Sul on hea käsi.
 • Trap’imine: Trap’imine on pokkeristrateegia, kus mängija mängib tugevat kätt nõrgalt, et meelitada vastaseid panustama ja suurendama poti suurust, mida ta plaanib hiljem võita. See on pettemanööver, mis varjab mängija tõelist käe tugevust ja ahvatleb vastaseid tegema vigu. Trap’imine on eriti efektiivne agressiivsete mängijate vastu, kes on kalduvus panustada ja tõsta nõrkade kätega või bluffides. Kui lased neil uskuda, et sinu käsi on nõrk, võivad nad proovida poti üle võtta agressiivse mänguga, mis annab sulle võimaluse kasutada nende ülemäärast enesekindlust enda kasuks.
 • Kasuta ära Suure Blindi Positsiooni: Suures blindis istudes saad kontrollida potti ja mängu algust, eriti kui oled viimane mängija, kes teeb otsuse enne floppi.
 • Igati ok on Foldida: Foldimine võib olla mõistlik valik, eriti kui oled oma kaartides ebakindel. Mängides nutikalt ja foldides õigel ajal, hoiad oma raha ja oled mängus kauem.
 • Kasuta ära Nõrku Vastaseid: Ründa nõrku vastaseid, eriti kui nad näitavad märke ebakindlusest, nagu limpimine ja callimine. Aggressiivne mängimine nende vastu reeglina suurendab Sinu võiduvõimalusi.
 • Ära Mängi Alati Ellujäämise Nimel: Turniiridel võib olla aeg mängida ellujäämiseks ja aeg mängida võitmiseks. Kui Sinu žetoonide arv on piisav, mängi kindlalt ja tugevalt, mitte ainult ellujäämiseks. Turniiridel on tihti erinevad etapid, kus mängijate strateegia võib ja peaks muutuma sõltuvalt nende žetoonide hulgast, turniiri edenemisest ja mängijate positsioonist. Näiteks varajases etapis võib olla mõistlik mängida konservatiivsemalt, et säilitada oma žetoonide hulk, samas kui hilisemas etapis, eriti kui oled jõudnud rahadesse või finaallauda, võib olla mõistlik mängida agressiivsemalt, et koguda rohkem žetoone ja positsioneerida ennast paremini võiduks.
 • Mängi Ainult siis, Kui Oled Mänguks Valmis: Pokker peaks pakkuma rõõmu, mitte stressi. Kui tunned, et pole mänguks valmis, on parem lauast lahkuda ja mängida teine kord.
 • Vali Parimad Mängud: Vali mängud, kus oled tugevam kui enamik teisi mängijaid. See suurendab Sinu võiduvõimalusi ja aitab Sul mängus paremini hakkama saada.

b. Turniiri vs Sularaha Mängu Strateegiad

Turniiri pokker ja sularaha mängud on erinevad ning vajavad erinevaid strateegiaid. Turniiripokkeris on oluline mõista blindide struktuuri, žetoonide säilitamist ja mängudünaamikat erinevates turniiri etappides. Sularaha mängudes on oluline mõista panustamise dünaamikat, bankroll management’i ja valiku tegemist erinevates mängusituatsioonides.

c. Tasuta Turniirid (Freerollid)

Freeroll - tasuta sissepääsuga pokkeriturniirPokkeri Aabits soovitab algajatele pokkerimängijatele osaleda freeroll-turniiridel, mis on suurepärane võimalus sukelduda pokkerimaailma riskivabalt. Freerollid on pokkeriturniirid, kus osalemine on tasuta, kuid mängijatel on siiski võimalus võita pärisraha või muid atraktiivseid auhindu. See pakub algajatele väärtuslikku võimalust harjutada ja parandada oma mänguoskusi, samal ajal kogedes pokkeriturniiride struktuuri ja dünaamikat ilma finantsilise kaotusohuta.

Freerollid annavad algajatele võimaluse tutvuda pokkeri erinevate strateegiate ja taktikatega, samuti saada tunnetus mängu tempo ja erinevate situatsioonide kohta, mis pokkerilauas võivad ette tulla. Freerollide mängimine aitab algajatel saada vajalikku kogemust ja enesekindlust, mis on vajalik edukaks mängimiseks tulevikus. Pokkeri Aabits rõhutab, et freerollid on hindamatu vahend pokkerioskuste arendamiseks ja soovitab algajatel kasutada seda võimalust maksimaalselt.

MÄNGUANALÜÜS JA PIDEV ARENG

a. Pokkeri Tarkvara ja Tööriistad

Pokkeri AabitsMänguanalüüsi ja pideva arengu jaoks on pokkerimaailmas palju tarkvarasid ja tööriistu.

Pokkeri Aabits soovitab – tarkvarad ja tööriistad, mida võiksid kaaluda:

 1. PokerTracker 4:
  • Pokkerianalüüsi tarkvara, mis võimaldab sul jälgida oma mängu ja vastaste mängu, analüüsida käsi ja parandada oma strateegiat.
  • Võimaldab sul vaadata oma mängu statistikat ja võrrelda seda teiste mängijatega.
  • Hind: $99.99 kuni $159.99, sõltuvalt litsentsi tüübist​.
 2. Hold’em Manager 3:
  • Sarnane PokerTracker’iga, kuid mõned mängijad eelistavad antud kasutajaliidest.
  • Hind: $60 kuni $100, sõltuvalt litsentsi tüübist​​.
 3. ICMIZER:
  • Aitab parandada sinu turniiripokkeri strateegiat, eriti lõppmängus.
  • Hind: $14.99 kuus​.
 4. PioSolver:
  • GTO lahendaja, mis aitab sul mõista pokkeri teoreetilisi kontseptsioone ja optimeerida oma mängustrateegiat​​.
 5. Simple Postflop:
  • GTO lahendaja post-flop mängude jaoks​.
 6. DTO Poker Trainer:
  • Väga hea post-flop turniiripokkeri jaoks, pakkudes lihtsasti õpitavaid ja taasesitatavaid strateegiaid.
  • Sellel on kasulik Discordi server ja piiratud post-flop versioon tasuta kasutajatele.
 7. GTO Wizard:
  • Pakub mitmesuguseid funktsioone, mis aitavad parandada sinu pokkerimängu.
  • Eriti kasulik on selle post-flop suuruste valikud, pre-flop vahemikud tasuta kasutajatele ja ulatuslikud ICM pre-flop lahendused.

GTO, lühend sõnadest Game Theory Optimal, on mänguteooria kontseptsioon, mida kasutatakse pokkeris, et leida optimaalne strateegia erinevates olukordades. GTO strateegia eesmärk on muuta vastastel võimatuks sinu mängustiili ära arvata, kohandades oma otsuste tegemist selliselt, mis jätab vastastele minimaalsed võimalused sinu vastu kasumlikult mängida. See on matemaatiliselt tasakaalustatud lähenemine pokkeri mängimisele, mis kasutab mänguteooria põhimõtteid, et aidata mängijatel teha optimaalseid otsuseid igas olukorras, arvestades kõiki võimalikke tulemusi ja vastaste võimalikke reaktsioone.

b. Mängude Ülevaatamine ja Analüüs

Mängude tagantjärele ülevaatamine ja analüüs on oluline samm pokkerioskuste parandamisel. See aitab mõista tehtud vigu, tuvastada mängimise mustreid ja teadvustada olukordi, kus oleksid võinud teisiti mängida. Analüüsi tegemiseks saab kasutada pokkerianalüüsi tarkvara, mis näitab statistikat ja aitab hinnata otsuseid. Järjepidev analüüs aitab tuvastada tugevusi ja nõrkusi, parandada strateegiat ja teha informeeritumaid otsuseid tulevastes mängudes. Lisaks on kasulik saada tagasisidet teistelt kogenud mängijatelt, et avardada oma arusaamist mängust ja parandada oma strateegiaid vastavalt.

Pokkeri Aabits rõhutab pidevat õppimist ja analüüsi, mis on vajalikud mänguoskuste arendamiseks ja paremate otsuste tegemiseks pokkerilauas.

c. Tehisintellekt ja Botsid Pokkeris

AI arengTehisintellekt ja Botsid PokkerisKuigi AI on toonud kaasa uusi vaatenurki mängustrateegiale ja aidanud välja töötada uusi AI algoritme, on see samuti tekitanud muret mängu tuleviku osas.

Tänapäeval suudavad pokkeribotid, mis põhinevad tehisintellektil, mängida tunduvalt paremini kui keskpärased või isegi head pokkerimängijad. Oluline on valida pokkerituba, mis adresseerib botide probleemi, et tagada aus mäng. Samas võib tehisintellekt olla kasulik ka botide tuvastamisel ja nende vastu võitlemisel pokkeritubades. Tehisintellekti pidev areng toob kaasa uusi väljakutseid ja võimalusi pokkerimaailmas, mõjutades mängu dünaamikat ja strateegiaid.

POKKERI ÕIGUSLIKUD JA EETILISED KÜSIMUSED

Pokkeri Aabits – aitame mängijatel mõista pokkerilaua reegleid ja käitumisnorme. Lühike kokkuvõte etiketist live pokkerilauas.

POKKERI ÕIGUSLIKUD JA EETILISED KÜSIMUSEDa. Pokkeri-etikett

 • Tegutse Kiiresti: Väldi ebavajalikke viivitusi, näiteks liigne aja veetmine telefoni vaatamisel või telefonis rääkimisel mängu ajal.
 • Pööra Tähelepanu: Jälgi mängu ja vastaste käitumist, hoides muusika helitugevus sellisel tasemel, et kuuleksid teisi mängijaid ja diilerit.
 • Tegutse Õigel Ajal: Ära tegutse enne oma korda, kuna see võib mõjutada teiste mängijate otsuseid.
 • Näita Austust: Ole viisakas, ära kritiseeri teiste mängu ega näita üles emotsioone halva käe korral.
 • Vältida Tühiseid Vaidlusi: Kui tekib erimeelsusi, pöördu mängujuhi poole lahenduse leidmiseks.
 • Ära Sega Teisi: Väldi liigset kõnelemist, lärmi tekitamist ja telefonikõnesid laua taga istudes.
 • Ära Mõjuta Käe Kulgu, Kui Oled Mängust Väljas: Ära näita oma kaarte ega aruta käimasolevat kätt teistega.
 • Väldi “angle shooting”: See on ebaaus taktika, et vastaseid eksitada. Näiteks võib mängija meelega segadust tekitada oma kavatsuste või tegevuse selguse osas, et saada eelis.
 • Ole Viisakas Võitja ja Kaotaja: Ära hõiska võidu korral ülemäära ega kaeba kaotuse korral.
 • Riietus: Riietuse etikett pokkerilauas sõltub mängu asukohast ja formaalsuse tasemest. Üldjuhul soovitatakse riietuda mugavalt, kuid sobivalt antud keskkonnale, vältides häirivaid või solvavaid riideesemeid. Näiteks kasiinos või kõrgete panustega mängudes võiks riietus olla formaalsem, samas kui kodumängudes võib riietus olla vabam. On oluline vältida riideid või aksessuaare, mis võivad teisi mängijaid segada või tähelepanu hajutada, nagu näiteks erksavärvilised rõivad või helisevad ehted

Online pokkeri laudades on samuti etikett oluline. Näiteks on hea tava chat boxi kasutamisel vältida kõikide suurtähtedega kirjutamist, negatiivsete emotsioonide väljendamist ja oma käekaartide paljastamist mängu ajal. Tunnusta vastast, kui ta võidab sinu vastu käe, kirjutades näiteks “nh” (nice hand). Mängu tempot tuleks hoida mõistlik, vältides meelega mängu aeglustamist, kui see pole vajalik. Lisaks on oluline järgida pokkeritoa reegleid ja suhtuda austusega nii vastastesse kui ka pokkeritoa töötajatesse, et hoida mängukeskkond meeldiv ja sõbralik.

b. Pokkeri Seaduslikkus ja Regulatsioonid

Pokker on Eestis seaduslik ja seda reguleeritakse hasartmänguseadusega. Eesti on litsentsimise ja regulatsiooni osas üsna liberaalne, võimaldades nii online kui ka maa-pealsetel kasiinodele tegevuslube taotleda.

Eestis peab isik olema vähemalt 21-aastane, et pokkerit mängida, olgu see siis kasiinos või online pokkeritubades.

Seadusandlus tagab, et pokkerimängud on õiglased ja läbipaistvad, ning kaitsevad mängijaid pettuse ja sõltuvuse eest. Pokkerioperaatorid peavad taotlema litsentsi Eesti Maksu- ja Tolliametilt, mis kontrollib nende tegevust. Litsentsimise protsess hõlmab taotleja finantsseisundi, tehnilise valmiduse ja õigusliku vastavuse hindamist. Litsentsitud pokkeritubades mängides on mängijatel kindlus, et mängud on õiglased ja turvalised.

Hasartmängumaksu seaduse kohaselt peavad pokkeritoad maksma teatud osa oma tuludest maksuametile. Eesti on ka avatud välismaistele pokkeritubadele, kui need järgivad kohalikku seadusandlust ja omavad kehtivat litsentsi.

c. Vastutustundlik Mängimine

Vastutustundlik mängimine on Pokkeri Aabitsa oluline peatükk, mis aitab mängijatel mõista hasartmängudega kaasnevaid riske.

Pokkeri Aabits - TEXAS HOLD'EM REEGLIDVastutustundlik mängimine on oluline teema, mis puudutab kõiki, kes osalevad hasartmängudes. Vastutustundlik mängimine tähendab enda teadlikkust mängude riskidest ja nende mõjust nii finantsiliselt kui ka emotsionaalselt.

Eestis, nagu ka mujal maailmas, on hasartmängudega seotud organisatsioonid ja regulatsioonid loonud mitmeid juhiseid ja ressursse, et aidata mängijatel mängida vastutustundlikult.

Siin on mõned põhimõtted ja soovitused:

 1. Mängimise piiramine: Seadke kindlad piirangud sellele, kui palju aega ja raha olete nõus pokkeri mängimisele kulutama. Oluline on järgida neid piire ja mitte lubada endal neist üle minna.
 2. Hasartmängude mõju mõistmine: Mõistke, et hasartmängudel võivad olla negatiivsed tagajärjed nii finantsiliselt kui ka emotsionaalselt. Oluline on olla teadlik pokkeri mängimise riskidest ja olla valmis kaotuseks.
 3. Mängimise ajalugu: Paljud online-pokkeritoad võimaldavad mängijatel vaadata oma mängude ajalugu, et näha, kui palju nad on kulutanud ja võitnud. See on hea viis mõistmaks, kui palju olete pokkeris mänginud ja kui see on mõjutanud teie finantsseisundit.
 4. Spetsialiseeritud abivahendid ja ressursid: Eestis on olemas ka organisatsioonid nagu Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus ja Tervise Arengu Instituut, mis pakuvad abi ja nõuandeid neile, kes võivad kogeda hasartmänguprobleeme.
 5. Enesevälistus: Kui tunnete, et pokkeri mängimine on muutunud probleemiks, võiksite kaaluda enese välistamist pokkeritubadest ja kasiinodest. Paljud pokkeritoad ja kasiinod pakuvad enesevälistuse programme, mis aitavad mängijatel oma hasartmänguharjumusi kontrolli all hoida.
 6. Teavitamine ja harimine: Olge kursis pokkeri mängimise reeglite ja regulatsioonidega, samuti olge teadlikud hasartmängusõltuvuse tunnustest ja sellest, kuidas see võib mõjutada teie elu ja lähedaste elu.

Pokkeri Aabits: vastutustundlik mängimine on oluline samm pokkerimängijate kogukonna tervisliku ja positiivse keskkonna loomisel ning aitab mängijatel nautida pokkerit ohutult ja mõistlikult.

KASIINOSÕLTUVUSE PÕHJUSED, MÕJU JA LAHENDUS

 1. Märgid ja sümptomid
 2. Kasiinosõltuvuse põhjused
 3. Mõju elule ja inimesele
 4. Enesediagnostika ja enesetestid
 5. Abi- ja ravivõimalused
 6. Ennetusmeetmed ja ennetusstrateegiad
 7. Kasiinosõltuvuse mõju perele ja lähedastele
 8. Sõltuvuse ja rahalise kontrolli vahelised seosed
 9. Kasiinosõltuvuse ja mängulisuse erinevused
 10. Tähelepanu ja abi otsimine

HASARTMÄNGUDE PSÜHHOLOOGIA: KUIDAS AJU REAGEERIB RISKIDE VÕTMISELE JA TASU OTSIVALE KÄITUMISELE

Olybet Logo

BOONUS KUNI $1000
+MESINÄDALA MISSIOONID

Rating:★★★★☆
Olybet Pokker Ülevaade

Olybet Pokker Button
Optibet Logo

BOONUSRAHA KUNI $2000
LISAKS KUNI 60% CASHBACK

Rating:★★★★★
Optibet Pokker Ülevaade

Optibet Pokker Button
Coolbet Logo

BOONUS KUNI €500

Rating:★★★★★
Coolbet Pokker Ülevaade

Coolbet Pokker Button
Betsafe Logo

100% KUNI €2000

Rating:★★★★☆
Betsafe Pokker Ülevaade

Betsafe Kasiino Button
Paf Logo

KASIINO 100% KUNI €200
+100 TASUTA SPINNI
SLOTIMÄNGUS BOOK OF DEAD!
Võitudel puudub läbimängimise nõue!

Rating:★★★☆☆
Paf Kasiino Ülevaade

Paf Pokker
soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

X3000 KASIINO TERVITUSBOONUS
Translate »