Artiklid Nipid PokkeriMaailm

12 PARIMAT POKKERINIPPI PROFESSIONAALIDELT

12 POKKERINIPPI PROFESSIONAALIDELT

12 PARIMAT POKKERINIPPI PROFESSIONAALIDELT

12 pokkerinippi professionaalidelt!

Pokker on mäng, mis nõuab strateegiat, kannatlikkust ja pidevat arengut. Olgu sa algaja või kogenud mängija, alati leidub midagi, millest õppida. Järgnevad nipid aitavad sul oma mängu parandada ja võib-olla isegi vastaseid üllatada.

Enamik mängijaid on kaotavad, sest nad ei võta õppust oma vigadest ja kipuvad samu vigu korduvalt tegema. Lisaks ei püüa nad aktiivselt oma mängustiili muuta, vaid jätkavad mängimist üht ja sama kaotavat strateegiat kasutades.

Parim viis oma pokkeriga seotud küsimustele vastuste saamiseks on pöörduda Two Plus Two foorumi poole, mis püsib ka 2024. aastal väga aktiivsena.

Pokkeri Aabits 🃏

Õpi kõigepealt mikropanustes domineerima

Pokkerinipid MikropanusedMikropanused pakuvad suurepärast võimalust oma oskuste lihvimiseks minimaalse riskiga. See on koht, kus saad õppida mängu dünaamikat ja arendada oma strateegiat ilma suurt rahalist kaotust kartmata. Enne suurematele panustele liikumist veendu, et suudad mikropanustes järjepidevalt kasumit teenida.

No Limit Hold’em ja Pot Limit Omaha mängudes: Mikropanused algavad tavaliselt alates €0.01/€0.02 ja ulatuvad kuni €0.10/€0.25. Mõned platvormid võivad pidada mikropanusteks ka €0.25/€0.50 mänge, kuid see on pigem erand kui reegel.

Mikropanused pakuvad suurepärast eelist ka selles osas, et seal on alati piisavalt mängijaid, mis võimaldab sul korraga mitmel laual mängida. Ka mitmel laual mängides on oluline jälgida neid käsi, milles ise ei osale, sest see aitab tõsta sinu mängu kvaliteeti, andes parema ülevaate vastaste strateegiatest ja käitumismustritest.

Sisene alati panka tõstes

Poti emand mängukaart Poti avamine tõstega on fundamentaalne pokkeristrateegia, mis seab sind tugevamasse positsiooni ja annab mängu üle suurema kontrolli. Tõstmine enne floppi aitab sul vähendada mängijate arvu käes ja suurendada võiduvõimalusi.

Kuigi üldiselt soositakse poti avamisel tõstmist, on open limpimine õigustatud erandjuhtudel. Näiteks kui järgmine mängija on ülemäärane agressiivne, kes kipub peaaegu iga panuse peale tõstma või 3-betima, võib limpimine olla strateegiline käik. Samuti, kui lauas on mängijad, kes postflopis kergesti kõik mängu panevad, võib flop odavalt näha soovides limpimine osutuda kasulikuks.

Kehvapoolsed mängijad limbivad sageli avangus, kuna soovivad näha floppi võimalikult odavalt ja mängivad tihti liiga palju käsi, mis viitab strateegia puudumisele ja soovile osaleda paljudes jaotustes ilma suurelt panustamata.

POKKERI TÄNAVAD JA POSITSIOONID

Pokkeri tänavad on järgmised:

 • Preflop: Mängu esimene panustamisring, mis toimub pärast seda, kui mängijatele on jagatud nende algkäed, kuid enne kogukonnakaartide (community cards) jagamist lauale.
 • Flop: Teine panustamisring pokkeris. Flopil jagatakse lauale kolm kogukonnakaarti, mis on nähtavad kõigile mängijatele.
 • Turn: Kolmas panustamisring. Turnil lisatakse lauale veel üks kogukonnakaart, tuues kaasa uued võimalused käte parandamiseks.
 • River: Neljas ja viimane panustamisring. Riveril jagatakse lauale viies ja viimane kogukonnakaart, mille järel toimub viimane panustamisvoor enne showdown’i.

Pokkerilaua positsioonid, 6-max mängus, on järgmised:

 • UTG (Under the Gun): Esimene mängija, kes istub suure pimepanuse (Big Blind) vasakul käel. UTG positsioon on mängu kõige varajasem ja seega ka kõige keerulisem, kuna pead tegutsema ilma info saamata teiste mängijate kohta.
 • MP (Middle Position): Keskmises positsioonis mängija, kes istub UTG järel. MP-s on veidi rohkem informatsiooni kui UTG-l, kuid siiski peetakse seda varajaseks positsiooniks.
 • CO (Cutoff): Eelviimane mängija enne nuppu (Button). Cutoff on üks soodsamaid positsioone, kuna saad tegutseda peaaegu kõigi teiste ees ja kasutada seda eelist bluffimiseks või panuste suurendamiseks.
 • BTN (Button) ehk Nupp: Mängu viimane positsioon enne väikest ja suurt pimepanust. Button on kõige soodsam positsioon, kuna oled kogu vooru viimane tegutseja, mis annab suurima infoeelise.
 • SB (Small Blind): Väike pimepanus, esimene sunnitud panus enne kaartide jagamist, istub diileri (Button) vasakul käel. SB positsioon on keeruline, kuna pead tegutsema esimesena pärast floppi.
 • BB (Big Blind): Suur pimepanus, teine sunnitud panus, istub väikese pimepanuse (Small Blind) vasakul. BB-l on sunnitud panus, kuid saab tegutseda viimasena preflopi panustamisringis.

Iga positsioon mängus nõuab erinevat strateegiat, arvestades informatsiooni hulka, mida mängijal selleks hetkeks on teiste mängijate kohta.

Ära karda preflop 3-bet teha

Preflopis ületõstmine ehk 3-bet on tugev taktika, mis võib sind asetada domineerivasse positsiooni juba enne flopi nägemist. See strateegia saadab signaali sinu tugevast käest ja paneb vastased raskete otsuste ette. Kasuta seda taktikat, et survestada oma vastaseid ja sundida neid tegema raskeid otsuseid.

Iga killuke teavet, mida oleme eelnevatest jaotustest vastaste kohta kogunud, on äärmiselt väärtuslik, võimaldades meil langetada veelgi läbimõeldumaid ja strateegilisemaid otsuseid.

Väldi liialt tihti väljaspool positsiooni olles 3-betile vastamist

Positsioon on pokkeris ülioluline, kuna see annab mängijale olulist informatsiooni vastaste kohta ja suurendab võimalusi kontrollida mängu käiku. Hea positsioon võib anda märkimisväärse eelise otsuste tegemisel.

Ületõstele ehk 3-betiks vastamine väljaspool positsiooni võib olla riskantne. Kui sul ei ole lauas positsiooni, kaotad sa palju informatsiooni ja kontrolli mängu üle. Väldi 3-betile vastamist väljaspool positsiooni, välja arvatud juhul, kui sul on väga tugev käsi või oluline info vastase strateegia kohta.

Vastates 3-betile väljaspool positsiooni, peaksime oma käte valikut karmistama, arvestades positsioonilist puudujääki, kuid säilitama tasakaalustatud vahemiku nii väärtuspanustele kui bluffidele. Mõistmine, kuidas 3-betidele asjakohaselt reageerida, on pokkeris ülioluline, kuna see määrab, kuidas suudame marginaalsetes olukordades kasumlikult toimida, mis eristab head mängijat suurepärasest.

Austa 4-beti jõudu

Multitabling pokkeris4-bet on jõuline liigutus, mis sageli viitab väga tugevale käele. Selle strateegia kasutamine võib vastased raske valiku ette panna, kas jätkata panustamist või loobuda. Kasuta 4-beti taktikat mõõdukalt, et mitte muutuda ennustatavaks.

Oluline on austada preflopi 4-beti jõudu, eriti madalamatel limiitidel, kuna enamik mängijaid kasutab seda käiku ainult kõige tugevamate kätega nagu AA, KK ja mõnikord QQ või AK.

Kui preflopi 4-bet sunnib sind panustama umbes 25% oma stäkist enne floppi, siis vastamine kätega nagu AQ või 77, ei ole kasumlik. Seega on tihti parim strateegia 4-beti korral lihtsalt foldida, sõltumata sinu positsioonist lauas, välja arvatud juhul, kui sul on endal erakordselt tugev käsi või vastane ülimalt loose ja agressiivne.

Pokker on keerukas mäng, kus isegi parimad mängijad teevad pidevalt vigu. Oluline pole mitte see, kas me eksime, vaid kui suuri eksimusi me teeme ja kas me õpime neist.

Liigu kõrgematele limiitidele kui bankroll on 30+ buy-in

ONLINE POKKER risti emandEnne limiitides kõrgemale liikumist veendu, et su bankroll on piisavalt suur, et taluda mängu kõikumisi. 30+ buy-in annab sulle kindlustunde, et saad jätkata mängimist ka pärast mitmeid kaotusi, ilma et peaksid muretsema rahaliste vahendite lõppemise pärast.

Pidades silmas, et kõrgematel limiitidel muutub konkurents tihedamaks ja mängu volatiilsus suureneb, võib isegi osav mängija kogeda perioode, kus nad võivad kaotada kuni 30 buy-ini suuruse summa. Oluline on, et selline kaotuste jada ei sea sinu päriselu finantsseisu ohtu.

Seetõttu on asjakohane soovitada, et pokkerimängijal peaks olema eriti vastupidav suhtumine kaotustesse – teisisõnu, paks nahk 🐘. See aitab säilitada kainet meelt ja strateegilist lähenemist mängule, isegi kui õnn on kaduma läinud.

Ära bluffi algajate vastu

Bluff on strateegiline panus või tõste, mida kasutatakse siis, kui mängija käsi pole tugev, eesmärgiga panna vastane oma käest loobuma. Bluffimine pokkeris eeldab üldjuhul, et meil on vastase kohta teatud informatsioon, mis annab aluse arvata, et meie nõrgem käsi võib tunduda vastasele tugevamana.

Algajad või vähem kogenud mängijad ei pruugi su bluffi märgata ega sellele õigesti reageerida. Bluffimine algajate vastu võib osutuda kahjulikuks, kuna nad võivad mängida ettearvamatult ja sageli ei loobu keskpärastest kätest.

Mitmelaual mängija online pokkerisOluline on piirata bluffimist, eriti madalamatel limiitidel, kus mängijad kipuvad liiga palju callima, mis muudab bluffimise nende vastu ebaefektiivseks. Parim viis “calling stationite” vastu mängimiseks on teha väärtuspanuseid kindlate kätega, nagu flush, straight, kolmikud, kaks paari või tugevad tõmbekäed. Nõrgemate kätega on mõistlik madalamatel panustel enamasti olukorda kontrollida ja vajadusel käest loobuda.

Samuti on soovitav vältida tugevate kätega slow-play’d madalamatel panustel, kuna vastaste kalduvus callida on suur. Slow-play on pokkeristrateegia, kus mängija mängib tahtlikult oma tugevat kätt passiivselt, et meelitada vastaseid panustama või mängu jääma.

Kokkuvõttes, et madalamatel limiitidel edukas olla, väldi bluffimist ja keerukate mängukäikude tegemist nõrkade mängijate vastu. Lauas edukaks saamiseks on hädavajalik võimalikult kiiresti tuvastada, kes on oskuslikud mängijad ja kes vähem kogenud, et oma strateegiat vastavalt kohandada.

Pane nõrgad regularid hirmukaarte barrelitades foldima

Ärtu emand äss mängukaartKuigi sai mainitud, et ei tohiks madalatel panustel pokkerimängudes liiga palju bluffima, on olemas üks oluline erand – weak/tight regulaarsed mängijad.

Weak/tight mängijad ootavad sageli parimat kätt ja kardavad poti suurendamist ilma väga tugeva käeta. Selliste mängijate vastu on tõhus kasutada lauale tulnud hirmutavaid kaarte, nagu äss või kuningas, et nad potist välja bluffida. Oluline on märkida, et selline strateegia kehtib vaid kindlat tüüpi vastase vastu (weak/tight). Enamike vabaajamängijate vastu ei tohiks sa sellist strateegiat kasutada, kuna nad tõenäoliselt lihtsalt callivad sind.

Samuti paardunud flop, nagu näiteks JJ9, võib teatud vastaste jaoks olla hirmutav, eriti Pot Limit Omaha mängudes, kus see strateegia leiab eriti tõhusat kasutust.

See strateegia nõuab head mängulugemise oskust ja võimet ära tunda, millal vastane on nõrk.

TERMINID: POKKERIMÄNGIJATE PROFIILID

Pokkerimängijaid võib laias laastus jagada nelja erinevasse kategooriasse:

 • Loose-Passive: Mängijad, kelle nõuded panustamiseks on keskmisest madalamad. Nad võivad mängida käsi nagu K3s preflopis Hold’emis ja näha floppi 30 kuni 100% mängudes.
 • Loose-Aggressive: Mängijad, kes tõstavad ja tõstavad üle keskmisest sagedamini. Nad võivad olla valmis sind üle mängima isegi mastitõmbega või hoides teist paari.
 • Tight-Passive: Mängivad vähem käsi tunnis kui keskmine mängija, mis võib viia sellele, et nad näevad floppi vaid 10% kuni 25% mängudes Hold’emis. Nad harva teevad panuseid, rahuldudes enamasti callimise või foldimisega.
 • Tight-Aggressive: Valivad hoolikalt, milliseid käsi mängida, kuid kui nad mängivad, siis mängivad tugevalt, tõstes ja taastõstes tihti, mis näitab tugevat käte valikut ja agressiivset mängustiili.
 • Weak-Tight: Mängija, kes mängib valikuliselt väga väheste kätega ja kaldub olema ülekaalukalt passiivne, isegi kui ta otsustab mängida. Sageli foldib ta surve all ja ei kasuta oma tugevaid käsi maksimaalselt ära, mis teeb temast ettearvatava ja kergesti ära kasutatava vastase.

Lisaks nendele põhitüüpidele on erinevaid mängijaid nagu River Rats, kes loodavad pimesi jõe kaardile; Rocks, kes on äärmiselt valivad oma käte suhtes; Passive-Rocks, kes mängivad ainult parimaid käsi ja väldivad panustamist; Slow-Players, kes meelitavad teisi mängijaid panustama, hoides samal ajal tugevat kätt; ja The Perfect Player, kes ühendab erinevate mängustiilide elemendid, olles raskesti loetav ja kohandades oma mängu vastavalt vastastele.

Ära jäta kasutamata väärtuspanust kalade vastu

Algajad pokkerisKalad (fish) ehk nõrgad mängijad teevad sageli vigu käe tugevuse hindamisel. Kui sul on tugev käsi, veendu, et panustad piisavalt, et maksimeerida oma võitu. Väärtuspanus on oluline tööriist sinu arsenalis, eriti kui mängid vähem oskuslike mängijate vastu.

Aeglase mängu (slow-play) asemel, mis madalamatel panustel sageli ei toimi, kuna enamik mängijaid armastab callida, on hädavajalik teha suuri panuseid tugeva käega. Ära karda “hirmutada neid potist välja”, sest kui vastastel on lauast mingi osa, nad tõenäoliselt callivad. Samuti, kui panustad väärtuse peale, vali suuremad panused, eriti vabaajamängijate vastu, tihti vähemalt 60% potist.

Sellise strateegia rakendamisel on ülioluline arvestada, millise vastasega on tegu ja püüda hinnata, milline käsi neil hetkel olla võiks, et oma panuse suurust ja taktikat vastavalt kohandada. Poti suurendamise oskus tugeva käega on pokkeris kriitilise tähtsusega, et maksimeerida võite.

Slow-play efektiivsus sõltub ka lauale tulnud kaartidest; näiteks kui floppasime parima võimaliku käe, kuid lauakaardid viitavad, et järgmised tänavad võivad vastastele tugevaid kombinatsioone pakkuda, võib slow-play olla vägagi kasumlik strateegia.

Austa tänavatel Turn ja River ületõsteid

Kui vastane teeb turnis või riveris ületõste, näitab see sageli väga tugevat kätt. Paljud mängijad ei riski selles faasis bluffimisega, seega tuleks selliseid panuseid väga tõsiselt võtta. Oluline on õppida, millal loobuda, et mitte kaotada rohkem kui vajalik.

Madalamatel panustel tuleb meeles pidada, et turn ja river tänaval tehtud ületõsted näitavad reeglina väga tugevat kätt. Kui õpid sellistes olukordades oma ülepaari foldima, säästab see sulle pikas perspektiivis palju raha.

Samal ajal, kui on oluline austada vastase turni ja riveri ületõsteid, annab see sulle ka võimaluse strateegiliselt kasutada 3-bet bluffi teatud mängijate vastu, kes näitavad valmidust oma tugevaid käsi, nagu ülepaar, foldida. See taktika võib olla eriti tõhus mängijate vastu, kes kipuvad olema ettevaatlikumad või konservatiivsemad, võimaldades sul poti võita, isegi kui sinu käsi pole kõige tugevam.

Ole valmis lõpututeks valusateks kaotusteks

pokkeri emotsioonidPokkeris on valusad kaotused (bad beats) paratamatud, isegi kui teed lauas parimad käigud. Oluline on mitte lasta end selliste kaotustega mõjutada ja säilitada keskendumisvõime. Vastupidavus ja positiivne suhtumine aitavad sul pikaajaliselt edu saavutada.

Online mängudes jagatakse kaarte märgatavalt kiiremini kui live-lauas, mis tähendab, et kohtad online mängides 3 kuni 10 korda rohkem valusaid kaotusi. Multi-tabeldamise lisamine võimendab seda efekti veelgi. Paljud mängijad ei ole selliseks kõikumiseks vaimselt valmis ja kipuvad emotsionaalse ülekoormuse tõttu oma pangarolli kiiresti kaotama. On kriitilise tähtsusega mõista oma progressi online-pokkeris kuude ja aastate, mitte päevade või nädalate raames, arvestades, et isegi tipptasemel proffide tulemused võivad lühiajaliselt kõikuda.

Kui märkad, et emotsioonid hakkavad mõjutama sinu mängu (TILT), on oluline teha paus. See aitab sul taastada kontrolli oma tunnete üle ja naasta mängu värske ning keskendununa.

Õpi rohkem naeratama ja lihtsalt nautima mängu

Pokkeri lõbusad hetkedPokker peaks olema lõbus, isegi professionaalsel tasemel. Ära lase kaotustel end liigselt mõjutada ja püüa leida rõõmu mänguprotsessist endast. Hea tuju ja lõõgastunud suhtumine võivad isegi parandada sinu mängu tulemusi.

Me kõik alustasime pokkeri mängimist seetõttu, et armastame põnevust ja võimalust raha võita. Pokker on ainulaadne mäng, kus igaüks võib istuda lauda, isegi kuulsate proffidega, ja kiiresti väiksest summast suure võidu teha. Pokkeri võlu seisneb osaliselt selles, et mäng jätab aeg-ajalt mulje, nagu võiks ka keskpärane mängija saavutada võidu, mis omakorda toob laudadesse rohkelt vähem oskuslikke mängijaid ehk “kalakesi”.

Oluline on õppida vaatama kaugemale lühiajalisest perspektiivist, naerma rohkem ja mängu kergema südamega võtma – pikas perspektiivis määrab tulemuse peamiselt oskus.

Need nõuanded on mõeldud aitamaks sul pokkeris edukam olla, pakkudes samal ajal nauditavat kogemust. Tähtis on mängida targalt, säilitada hea hoiak ja pidevalt õppida ja areneda.

Kas 2024. Aastal on Võimalik Online Pokkeriga Raha Teenida?
Kuidas Pokkeri Algtaseme Mängija Võib Mängus Paremaks Saada?

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

KOI KASIINO ÜLEVAADE
Translate »