Artiklid Nipid Spordiennustus

MIS ON ARBITRAAŽPANUS, KAS RATSA RIKKAKS – TAEVAMANNA?!

kindel panus boonused 1

NÄIDE SELLEST, MIS ON ARBITRAAŽPANUS

Tennisematš: Djokovic vs. Nadal

Unibet pakub koefitsienti Djokovici võidule  2.1 

Tonybet pakub koefitsienti Nadali võidule  2.1 

Sina panustad Unibetis Djokovici võidule €100 ja Tonybetis Nadali võidule €100

Olenemata sellest kumb mängija võidab, saad sa alati tagasi €210.
Kasum: €10
(tegemist on äärmiselt lihtsa näitega, et aidata saada aru arbitraažpanuse olemusest)


KAS NII LIHTNE SEE ONGI, TAEVAMANNA?

Kuigi teoorias kõlab see lihtsalt, siis praktikas reeglina arbitraažpanustamine ei tasu ära.
Küll aga kui asjale pühenduda, omada piisavalt kapitali ja arukust, siis on võimalik tõesti sellega raha teenida.


KUIDAS ARBITRAAŽPANUSEID LEIDA

On olemas palju abiprogramme ja teenuseid (nii tasuta kui tasulisi).
Tavapäraste mängueelsete arb.panuste puhul on abiprogrammid möödapääsmatud abilised.
Käsitsi arb panuste otsimine võib kohati tunduda nõela otsimisena heinakuhjast, aga see pole võimatu ning kui vaadata live panustamist, siis seal pigem parimad võimalused leiabki manuaalselt otsides ning mängu jälgides.
Live panustamise puhul on potentsiaalse arbitraažpanuse eluiga nii lühike, et viitega töötavatest abiprogrammidest seal palju kasu ei ole. Samas abiprogrammid võivad anda hea vihje, et millises mängus võib uus arb.panustamise võimalus avaneda.


PEAMISED ARBITRAAŽPANUSTAMISE PROBLEEMID

MIS ON ARBITRAAŽPANUS sun

 • INIMLIK EKSITUS
  Võib tunduda kummaline, aga see on üks suurimaid arb.panustajate probleeme, seda eriti kui on vähe kogemusi. Kui tuleb teha väga suures koguses panuseid ja kõik peab 100% klappima, siis eksimused on väga kerged tulema. Kuna iga arb.panus hõlmab endas 2-3 eraldi panust ja kasum on tavaliselt kõigest 1-5%, siis ühe “süütu” eksimusega võib lasta korstnasse 50+ panusega teenitud kasumi. Lihtne on võtta ka liigseid riske, seda just live panustamisel.
 • PANUSTAMISE SUURUS LIMITEERITUD
  Enamik kihlveokontoreid ei soovi näha arbitraažpanustamist ning avastades mõne sellise panustaja, siis vastumeetmena nad limiteerivad mängija panustamise suurust. Näiteks sa ei saa panustada ühelegi mängule rohkem kui €1, mis muudab selles kihlveokontoris edasise panustamise mõttetuks. Kui mängija teeb live arbitraažpanuseid ja ei tee veidra suurusega panuseid, siis kihlveokontor ei pruugi teda niipea avastada. Paraku arb.panuse puhul reeglina võetakse häid koefitsiente ja seda tegevust on juba raskem varjata.
  On ka mõned väga karmid kihlveokontorid, kus on võimalik, et Sinu võidud konfiskeeritakse.
  Näiteks Eesti turul tegutsev Goalbet hoiatab oma mängijaid järgneva tekstiga: “WARNING”
  Customer’s accounts that are making Sure Bet, Value Bet, trading etc. will be disabled and every profit of it will be removed. Before the withdraw every account will be charged for all the cost that had create. Also, our company has the right to confiscate your money or part of them if we notice any of the above actions.
 • PEALE ESIMEST PANUST EI SAA TEHA JÄRGNEVAT PANUST
  Koefitsiendid muutuvad liialt kiirelt ja peale esimese panuse tegemist ei ole enam võimalik saada järgnevat soovitud koefitsiendiga panust. Või mingil teisel põhjusel ei ole võimalik järgnevat panust teha, kihlveokontor ei luba hetkel enam panustada, ühenduse probleemid jne.
 • ERINEVAD REEGLID
  Kihlveokontorite erinevad reeglid spordisündmuste käsitlemisel. Näiteks kui tennisist vigastuse tõttu mängu katkestab, siis üks kihlveokontor arvestab seda kui mängija kaotust, aga teine tagastab panustatud rahad. Antud punkti saab teatud juhtudel pöörata enda kasuks.
 • PANUS TÜHISTATAKSE
  Kihlveokontor tühistab panuse ja tagastab raha, viidates, et tegemist oli vale koefitsiendiga (palpable error). Kogenud arb.panustaja silm oskab ilmselgeid koefitsiendi eksimusi näha ja parimates kihlveokontorites juhtub selliseid eksimusi ning panuse tühistamisi väga harva.
 • KONTODE HALDAMINE, RAHADE LIIGUTAMINE, BANKROLLI SUURUS
  Rääkides tavapärasest arbitraažpanustamisest, siis on vajalik omada kontosid väga paljudes kihlveokontorites.  Ei ole lihtne hallata kontosid 30+ kihlveokontoris. Lisaks peab olema olulisemates kihlveokontorites raha pidevalt kontol, mis omakorda eeldab vägagi korraliku bankrolli olemasolu. Pidevalt peab ka rahasid liigutama, kandma välja ja sisse ning kurb tõsi on see, et ka sellega kaasneb palju probleeme, meeletut ajakulu ning teenustasusid.

NII PALJU JAMA, MIS SIIS NÜÜD SAAB?!

Kui ei ole 10k€+ suurust bankrolli, ei taha peavalu 30+ kontoga ning ei ole soovi võidelda kihlveokontorite limiteerimisega, siis tasub proovida teisiti.

Üheks võimaluseks on live arbitraažpanus kihlvekontori ja näiteks Betfair exchange (hetkel Betfair saidile Eestist ligi ei pääse) panustamise vahel. Betfair exchange saab panustada sündmuse toimumise vastu, mis lihtsustab arbitraažpanustamist.
Kui on kogemusi ja oskust mängu tajuda, siis live arbitraažpanustamine+skalpeerimine võib pakkuda väga huvitavaid võimalusi raha teenimiseks.
Paraku live panustamine eeldab seda, et sa pidevalt jälgid mängu, erinevad aknad on lahti, koefitsiendid jooksevad ja oled koguaeg valmis panustama.
See nõuab palju õppimist, palju aega, palju kogemusi ja palju kannatlikkust.


MIS ME SIIS TEADA SAIME?

Arbitraažpanustamine kõige tavapärasemal kujul reeglina ei tasu ära.
Probleeme, tüli ja takistusi on rohkem kui tasapisi teenitav kasum väärt on. Lisaks kõiksugu inimlikud vead võivad ka selle pisikese ja raskelt teenitud kasumi üsnagi kergelt miinusesse viia.
Algul kui kihlveokontorid pakuvad boonuseid ja veel ei ole panustamised limiteeritud, siis võib tunduda kõik isegi tore ettevõtmine, aga sellele järgneb karm argipäev.

Arbitraažpanustamine on paraku väga lai teema. Ja mis ühele sobib, see ei pruugi teisele sobida.
Kui on soov asjaga tegeleda, siis mina soovitaksin uurida just live panustamist ning kaasata exchange panustamine (teiste panustajate vastu).
Mängudest näivad ühed parimad korvpall, tennis, võrkpall..

Kõik küsimused ja kommentaarid on oodatud.
Kui soovid parimaid pakkumisi ja õpetusi otse emailile, siis liitu spordiennustus uudiskirjaga. Kui Sa ei soovi enam uudiskirja saada, võid sellest igal ajal loobuda.

Edu!

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

Olybet Kasiino tervitusboonus
Translate »