Artiklid Kasiinod Nipid Spordiennustus

PANUSTAMISSTRATEEGIAD: HASARTMÄNGUDE TAKTIKAD JA NENDE VARIATSIOONID

Panustamisstrateegiad

PANUSTAMISSTRATEEGIAD

PANUSTAMISSTRATEEGIADHasartmängud on olnud populaarsed juba aastasadu ja aja jooksul on inimesed välja töötanud erinevaid panustamisstrateegiaid, et suurendada oma võiduvõimalusi ja minimeerida kaotuste riski. Neid strateegiaid kasutatakse nii ruletis, pokkeris, kasiinomängudes kui ka muudes panustamisolukordades. Käesolev artikkel tutvustab lugejale mitmeid erinevaid panustamisstrateegiaid, nende alamstrateegiaid ja variatsioone, pakkudes ülevaadet nende ajaloost, põhiprintsiipidest ning tugevustest ja nõrkustest. See annab lugejale parema arusaamise strateegiate erinevustest ning aitab neil valida enda jaoks sobiva lähenemisviisi panustamisele.

Kuigi panustamisstrateegiad võivad pakkuda huvitavamat lähenemist hasartmängudele, on oluline meeles pidada, et paljud neist strateegiatest ei pruugi tegelikkuses olla nii kasumlikud kui esialgu võib tunduda. Mõned neist võivad kätke endas isegi suuremaid ohte ja kaotuste riske. Seetõttu on kriitiline läbi vaadata erinevad strateegiad ja nende variatsioonid, et mõista nende tugevusi ja nõrkusi, samuti potentsiaalseid riske, enne kui otsustate nende kasuks.

 1. panustamisstrateegiadMARTINGALE STRATEEGIA
  a. Mini-Martingale
  b. Suur Martingale (Grand Martingale)
  c. Anti-Martingale (vastupidine Martingale)
 2. D’ALEMBERT’I STRATEEGIA
  a. Vastand D’Alembert’i strateegia (Contra D’Alembert)
 3. FIBONACCI STRATEEGIA
  a. Vastand Fibonacci strateegia
 4. LABOUCHÈRE’I SÜSTEEM
  a. Vastand Labouchère’i süsteem (Contra Labouchère)
  b. Ameerika Labouchère
  c. Säästlik Labouchère
 5. PARLAY STRATEEGIA
 6. OSCAR’S GRIND STRATEEGIA
 7. 1-3-2-6 STRATEEGIA
 8. KELLY KRITEERIUM
 9. PAROLI SÜSTEEM
  a. Vastand Paroli süsteem
 10. HOLLANDI PROGRESSIOON
  a. Whittackeri progressioon
 11. FLAT BETTING STRATEEGIA
 12. KKK: Hasartmängustrateegiate kohta

MARTINGALE STRATEEGIA

Martingale strateegia on populaarne kahekordistamise strateegia, mida kasutatakse enamasti ruletis ja muudes kasiinomängudes. Selle põhiprintsiip on panuse kahekordistamine pärast iga kaotust, kuni võidetakse, ning seejärel panustamise alustamine algse panuse suurusega. Kui mängija võidab, taastab ta kõik varasemad kaotused ning saavutab väikese kasumi.

 1. Mini-Martingale: Vähendab panuste kasvukiirust, suurendades panuseid aeglasemalt pärast kaotust, et vältida kiiret kaotuste kuhjumist.
 2. Suur Martingale (Grand Martingale): Lisab algsele Martingale’i strateegiale täiendava panuse, et suurendada võidu korral saadavat kasumit.
 3. Anti-Martingale (vastupidine Martingale): Kahekordistab panuseid pärast võitu, mitte kaotust, et maksimeerida võiduperioode.

Martingale strateegia kasutamise ohud:

 1. Kiire kapitali vähenemine: Kaotuste jada korral võib panuste suurus kiiresti kasvada, mis võib põhjustada mängija kapitali otsa saamise.
 2. Panustamispiirangud: Enamik kasiinosid kehtestab panuste suurusele piirangud, mis võib takistada Martingale strateegia kasutamist pärast mitut kaotust.
 3. Kasiinopoolne riskijuhtimine: Kasiinod on teadlikud Martingale strateegiast ja võivad seetõttu piirata panuste suurust või keelata selle strateegia kasutamise.
PLUSSID👍 MIINUSED👎
Lihtne mõista ja kasutada: Martingale strateegia on lihtne õppida ja rakendada, mistõttu sobib see eriti algajatele mängijatele. Kaotuste jada risk: Kuna strateegia nõuab panuste suurendamist pärast iga kaotust, võib kaotuste jada põhjustada suure kahju.
Lühiajaline kasum: Strateegia võib pakkuda lühiajalist kasumit, kui kaotuste jada ei ole pikk. Ei muuda mängu matemaatilist eelist: Martingale strateegia ei mõjuta mängu ega kasiino matemaatilist eelist, seega ei taga see pikaajalist kasumit.
Panustamispiirangute ja kasiinoreeglite mõju: Nagu eelpool mainitud, võivad panustamispiirangud ja kasiinoreeglid takistada Martingale strateegia kasutamist.

D’ALEMBERT’I STRATEEGIA

D’Alembert’i strateegia põhineb panuste suurendamisel pärast kaotust ja vähendamisel pärast võitu kindla ühiku võrra. Strateegia eesmärk on kompenseerida kaotused väiksemate võitudega.

 1. Vastand D’Alembert’i strateegia (Contra D’Alembert): Panuseid suurendatakse pärast võitu ja vähendatakse pärast kaotust, suurendades kasumipotentsiaali võiduperioodil.

FIBONACCI STRATEEGIA

PANUSTAMISSTRATEEGIAD Fibonacci süsteemFibonacci strateegia põhineb matemaatilisel jadavalemil, kus iga panus on võrdne eelneva kahe panuse summaga (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21…). Pärast võitu liigutakse tagasi kaks sammu jadas. Selle strateegia eesmärk on kasumi teenimine pärast mitut kaotust.

Fibonacci strateegia kasutamisel pärast kaotust liigutakse jadas üks samm edasi. See tähendab, et kui mängija kaotab, suurendab ta oma järgmist panust vastavalt Fibonacci jadale. Näiteks kui mängija kaotas 1-eurose panusega, panustab ta järgmisena samuti 1 eurot (liikudes jadas esimeselt numbrilt teisele). Kui kaotab uuesti, suurendab ta panust 2 eurole (liikudes jadas teiselt numbrilt kolmandale) ja nii edasi. Pärast võitu liigutakse jadas kaks sammu tagasi, mis tähendab panuste vähendamist ja strateegia eesmärgi saavutamist ehk kasumi teenimist pärast mitut kaotust.

 1. Vastand Fibonacci strateegia: Panuseid suurendatakse pärast võitu, mitte kaotust, et maksimeerida võiduperioode.

Fibonacci plussid ja miinused võrreldes Martingale strateegiaga:

Fibonacci strateegia plussid 👍:

 • Vähem riskantne: Võrreldes Martingale strateegiaga, on Fibonacci strateegias panuste kasv aeglasem, mis tähendab väiksemaid kahjumeid pikemas perspektiivis.
 • Lihtsam panuste haldamine: Fibonacci jada aitab mängijatel panuste suurust hõlpsamini hallata.

Fibonacci strateegia miinused 👎:

 • Vähem efektiivne: Kuna panuste suurenemine on aeglasem, võib kasumi teenimine olla keerulisem kui Martingale strateegias.
 • Pikem kaotustsükkel: Võidu korral liigutakse jadas vaid kaks sammu tagasi, mis tähendab, et kogu kaotuste tagasiteenimiseks võib kuluda rohkem aega.

LABOUCHÈRE’I SÜSTEEM

PANUSTAMISSTRATEEGIAD LABOUCHÈRE'I SÜSTEEMLabouchère’i süsteem põhineb numbrilistel jadadel, kus iga panus on jada kahe ääre numbrite summast. Pärast võitu eemaldatakse äärmised numbrid ja kaotuse korral lisatakse summa jada lõppu. Eesmärk on kõigi jada numbrite kaotamisega saavutada kasum.

 1. Vastand Labouchère’i süsteem (Contra Labouchère): Panuseid suurendatakse pärast võitu, mitte kaotust, et maksimeerida võiduperioode.
 2. Ameerika Labouchère: Samuti tuntud kui “Split Labouchère”, kus mängija kasutab kahte eraldi numbrilist jada, et kontrollida panuste suurust ja kasumit.
 3. Säästlik Labouchère: Panuseid ei suurendata pärast kaotust nii kiiresti, et vähendada kaotuste kuhjumist.

Labouchère’i süsteemi näide kasutades numbrilist jada:

Eeldame, et mängija valib jada 1, 2, 3, 4. Süsteemi kohaselt peaks mängija panustama jada esimese ja viimase numbri summa, ehk 1 + 4 = 5.

Kui mängija võidab, siis ta kustutab mõlemad numbrid jadast ja jätkab järgmiste numbritega: (2, 3). Järgmine panus oleks siis 2 + 3 = 5.
Kui mängija võidab uuesti, on kogu jada läbitud ja kogu süsteem võidukas. Mängija saab alustada uut jada või lõpetada mängu.
Kui mängija kaotab esimeses etapis, lisab ta kaotatud panuse suuruse jada lõppu: (1, 2, 3, 4, 5). Järgmine panus oleks siis 1 + 5 = 6.
Kui mängija võidab nüüd, kustutab ta esimese ja viimase numbri jadast: (2, 3, 4). Järgmine panus oleks 2 + 4 = 6.
Protsess jätkub seni, kuni mängija on kogu jada läbinud ja saavutanud eelnevalt seatud kasumi eesmärgi.

PARLAY STRATEEGIA

PANUSTAMISSTRATEEGIAD PARLAY STRATEEGIA KasiinomängudParlay strateegia on progressiivne panustamissüsteem, kus mängija panustab algselt määratud summa ja seejärel kasutab võitude korral saadud kasumit järgmiste panuste jaoks. Eesmärk on kasumi eksponentsiaalne kasvatamine järjestikuste võitude korral.

Parlay strateegiat kasutatakse peamiselt spordiennustustes, kuid see on leidnud kasutust ka teistes valdkondades, nagu näiteks kasiinomängudes. Spordiennustuses kasutatakse Parlay süsteemi mitme panuse kombineerimiseks üheks suuremaks panuseks, mis suurendab potentsiaalset võidusummat. Kõikide ennustuste peab olema korrektsed, et panus oleks võidukas.

Kasiinomängudes, nagu rulett või blackjack, kasutatakse Parlay strateegiat panuste suurendamiseks võidu korral, et maksimeerida võidetud summat. Kui mängija kaotab, alustatakse panustamist uuesti algse panuse suurusega.

OSCAR’S GRIND STRATEEGIA

Oscar’s Grind on positiivne progressioonistrateegia, mille puhul panuseid suurendatakse ühe ühiku võrra pärast iga kaotust, kuni saavutatakse ühe ühiku suurune kasum. Seejärel algab tsükkel uuesti. Eesmärk on saavutada väike, kuid järjekindel kasum.

Oscar’s Grind strateegia ja Martingale strateegia on sarnased, kuna mõlemad põhinevad panuste suurendamisel pärast kaotust. Kuid need kaks strateegiat erinevad panuste suurendamise meetodi ja riskiastme poolest.

Oscar's Grind strateegia

Martingale strateegia puhul kahekordistatakse panus pärast iga kaotust. See tähendab, et panuste suurus võib kiiresti kasvada ja mängija võib jõuda panuste limiitideni. Samuti on suurem risk suurte kahjumite osas.

Oscar’s Grind strateegia erineb selle poolest, et panuseid suurendatakse järk-järgult pärast kaotust. Pärast võitu jääb panus samaks ning järgneb sama protsess kuni võidetud ühikute arv ületab kaotatud ühikute arvu. See tähendab, et Oscar’s Grind strateegia on aeglasem ja vähem riskantne võrreldes Martingale strateegiaga.

1-3-2-6 STRATEEGIA

1-3-2-6 strateegia on progressiivne panustamissüsteem, kus mängija järgib kindlat jada – 1, 3, 2 ja 6 – panuste suurendamisel võitude korral. Kaotuse korral naastakse jada algusesse. Eesmärk on kasumi teenimine järjestikuste võitude korral, kuid piirata kaotuste mõju.

1-3-2-6 strateegia on vähem volatiilne kui Martingale strateegia, kuna panuste suurenemine ei ole nii järsk ja agressiivne.

1-3-2-6 strateegiat kasutatakse peamiselt kasiinomängudes, nagu rulett, blackjack, baccarat ja craps. See strateegia sobib kõige paremini mängudele, kus on ligikaudu 50% tõenäosus võita, nagu punane/must või paaritu/paaritu panused ruletis.

KELLY KRITEERIUM

PANUSTAMISSTRATEEGIADKelly kriteerium on panustamissüsteem, mis põhineb optimaalse panuse suuruse arvutamisel, arvestades mängija kasumi võimalusi ja panuse riski. Strateegia eesmärk on leida panuse suurus, mis maksimeerib kasumit, kuid minimeerib kaotuste riski.

Kelly kriteeriumit kasutatakse peamiselt investeerimise ja spordikihlvedude valdkonnas. See süsteem aitab määrata optimaalse panuse suuruse, võttes arvesse investeeringu või kihlveo tõenäolisi tootlusi ja riske

Kelly kriteeriumit kasutatakse ka pokkeris, et aidata mängijatel optimeerida oma panuste suurust ja bankrolli haldamist. Pokkerimängijad kasutavad seda süsteemi, et hinnata, kui palju nad peaksid panustama või kui suure panusega sisenema potti, võttes arvesse oma käe tugevust ja potentsiaalset tootlust võrreldes riskiga.

PAROLI SÜSTEEM

Paroli süsteem on positiivne progressioonistrateegia, kus mängija kahekordistab panuse pärast iga võitu, kuni saavutatakse eelnevalt kindlaks määratud võitude arv. Seejärel naastakse algse panuse suuruse juurde. Eesmärk on maksimeerida võitude kasumit, kuid piirata kaotuste mõju.

 1. Vastand Paroli süsteem: Panuseid kahekordistatakse pärast kaotust, mitte võitu, et taastada kaotatud summa kiiremini.

Paroli süsteemi eelised Martingale’i strateegia ees on järgmised:

 • Väiksemad panused: Paroli süsteemis kasutatakse algpanuseid, mis on tavaliselt väiksemad kui Martingale’i strateegias. See tähendab, et mängijad ei pea panema suuri summasid kaotuste korral, vähendades seeläbi rahalisi riske.
 • Kasumlikud võiduseeriad: Paroli süsteem on disainitud nii, et kasutada ära järjestikuseid võite, suurendades panuseid võitude korral. See tähendab, et kui mängijal on hea võiduseeria, suureneb nende kasum kiiresti.
 • Tabeli limiidi mure puudub: Martingale’i strateegia suurim probleem on lauapiirangute tõttu panuste suuruse kiire kasv. Kui piirang saavutatakse, ei saa mängija enam oma panuseid kahekordistada, mis tähendab, et süsteem ei tööta enam efektiivselt. Paroli süsteemis ei teki seda probleemi, kuna panused suurenevad võitude korral, mitte kaotuste korral.
 • Kaotuste minimeerimine: Kuigi Paroli süsteemis võivad mängijad kaotada algpanuse, ei kasva kaotused eksponentsiaalselt nagu Martingale’i strateegias. See aitab mängijatel hoida kontrolli oma kaotuste üle ja hoida mängimine lõbusana.

Paroli süsteem - rulettÜldiselt on Paroli süsteem vähem riskantne kui Martingale, kuid see ei pruugi tagada püsivaid tulemusi ega kata kõiki kaotusi. Mõlemad strateegiad põhinevad eeldusel, et mängija lõpuks võidab, kuid nagu kõigi hasartmängude puhul, ei ole tulemused kunagi garanteeritud.

Paroli süsteemi kasutatakse peamiselt kasiinomängudes, eriti ruletis, blackjackis ja baccarat’is. Samuti võib seda rakendada mõningates spordiennustustes, kus on kaks võimalikku tulemust, näiteks jalgpalli või tennisematšidel. See süsteem võib olla atraktiivne mängijatele, kes soovivad vältida suuri kahjumeid ja kellele sobivad pigem konservatiivsemad panustamisstrateegiad.

HOLLANDI PROGRESSIOON

Hollandi progressioon on panustamissüsteem, kus panuste suurust suurendatakse järk-järgult, kuni saavutatakse kasum või kaotus. Pärast võitu vähendatakse panust, kuid pärast kaotust suurendatakse seda. Eesmärk on leida tasakaal kaotuste ja võitude vahel, et saavutada pikaajaline kasum. Seda strateegiat kasutatakse enamasti hobuste võiduajamistes ja jalgpallile panustamisel.

FLAT BETTING STRATEEGIA

Flat Betting strateegia võib tunduda lihtsa ja strateegiavabana, kuid tegelikult on see siiski strateegia, sest see eeldab teatud lähenemisviisi panustamisele.

Flat betting strateegia on kõige lihtsam ja konservatiivsem panustamissüsteem, kus mängija panustab kogu aeg sama summa, olenemata eelnevatest tulemustest. Eesmärk on hoida kontrolli oma panuste üle ja vältida suuri kaotusi, mida mõned progressiivsed strateegiad võivad põhjustada.

KKK: Hasartmängustrateegiate kohta

 • Kasiinomängude strateegiad KKKMilline neist strateegiatest on kõige ohtlikum?
  Kõige ohtlikumaks strateegiaks peetakse tavaliselt Suurt Martingale’i (Grand Martingale) strateegiat, kuna see hõlmab panuste suurendamist pärast iga kaotust, lisades panusele veelgi suurema summa. See võib kiiresti viia panuste suuruste olulise kasvuni, mis omakorda suurendab mängija kapitali kaotamise riski. Lisaks võivad kasiinod kehtestada piirangud panuste suurustele, mis piirab mängijate võimet jätkata panuste suurendamist.


 • Milline neist strateegiatest sobib kõige paremini algajatele?
  Algajatele sobib hästi Flat Betting strateegia, kuna see on lihtne mõista ja kasutada. Mängija panustab pidevalt sama summa, olenemata eelmise panuse tulemusest. See aitab hallata riski ja õppida mängu põhitõdesid.


 • Kas on olemas “kindlapeale minevad” panustamisstrateegiad?
  Ei ole olemas ühtegi “kindlapeale minevat” hasartmängustrateegiat, kuna kõik hasartmängud põhinevad juhul, ning kasiinod kasutavad matemaatilisi eeliseid tagamaks pikaajalist kasumit. Kuigi mõned strateegiad võivad suurendada võiduvõimalusi lühiajaliselt, pole ükski neist garanteeritud viis pikaajaliseks kasumiks.


 • Millised on parimad strateegiad panustamispiirangutega kasiinodes?
  Panustamispiirangutega kasiinodes sobivad hästi strateegiad, mis ei nõua kiiret panuste suuruste kasvu, nagu Flat Betting, D’Alembert’i strateegia või Fibonacci strateegia. Need süsteemid on vähem riskantsed kui Martingale strateegiad ja võimaldavad mängijatel oma panuseid paremini kontrollida.

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

PAF KASIINO ÜLEVAADE
Translate »