Artiklid Kasiinod Nipid

VÕIDA BLACKJACKIS: KAARDILUGEMINE – MEISTRILIKUD VÕTTED 🃏💰

KAARDILUGEMINE

KAARDILUGEMINE BLACKJACKIS

Kaardilugemine on oskus, mis võimaldab mängijatel suurendada oma võiduvõimalusi, tuues mängus maja eelise enda kasuks. See pole mitte ainult põnev väljakutse, vaid ka viis, kuidas kasiinosüsteemi mõistlikult ära kasutada. Ehkki kaardilugemine pole seadusega keelatud, ei pruugi kasiinod seda heaks kiita, sest oskuslikud kaardilugejad võivad mõjutada mängu tulemusi enda kasuks.

Blackjacki Tutvustus

Blackjack on populaarne kaardimäng, mida mängitakse kasiinodes üle kogu maailma. Mängu peamine eesmärk on võita diiler, saavutades kaartide kogusumma, mis on lähemal 21-le, ilma seda ületamata. Mängu lihtsus ja kiirus teevad sellest kasiinomängude seas lemmiku paljudele mängijatele.

Mängu põhieesmärk ja reeglid

 1. Kaartide väärtused: Numbrilised kaardid (2-10) on väärt oma nimiväärtust, näokaardid (poiss, emand, kuningas) on väärt 10 punkti ja äss võib olla kas 1 või 11, sõltuvalt sellest, kumb väärtus on mängijale soodsam.
 2. Käe alustamine: Mäng algab sellega, et kõigile mängijatele ja diilerile jagatakse kaks kaarti. Mängijate kaardid jagatakse tavaliselt avatult, samas kui diileril on üks kaart avatult (näokaart) ja teine kaetult (peidetud kaart).
 3. KAARDILUGEMINEMängijate otsused: Pärast kaartide jagamist saavad mängijad valida, kas nad:
  • Hit: Võtavad veel ühe kaardi, lootuses oma kätt parandada.
  • Stand: Jäävad praeguse käega ja ei võta rohkem kaarte.
  • Double Down: Kahekordistavad oma panuse ja võtavad ainult ühe lisakaardi.
  • Split: Kui mängijal on kaks sama väärtusega kaarti, võib ta need poolitada kaheks eraldi käeks (kehtivad lisareeglid).
 4. Diileri käik: Pärast kõigi mängijate otsuste tegemist paljastab diiler oma peidetud kaardi. Diiler peab reeglite kohaselt võtma kaarte (hit), kuni tema käe kogusumma on 17 või rohkem.
 5. Võitja selgitamine:
  • Kui mängija käe kogusumma on lähemal 21-le kui diileri käsi, võidab mängija.
  • Kui mängija käsi ületab 21, on mängija “lendu läinud” (bust) ja kaotab automaatselt.
  • Kui mängija ja diileri käed on võrdsed, on tegemist viigiga ja mängija säilitab oma panuse.

Blackjack on atraktiivne oma strateegilise sügavuse ja lihtsuse poolest, pakkudes mängijatele võimalust mängida kiireid ja põnevaid mänge, samal ajal kaaludes iga käigu potentsiaalset mõju oma võiduvõimalustele.
VAJUTA SIIA, KUI SOOVID NÄHA BLACKJACKI MÄNGIMISE STRATEEGIAT

Allpool on blackjacki põhistrateegia tabelid, mida saate vajadusel kasutada. Iga lahtris olev tegevus põhineb teie käel (read) ja diileri avatud kaardil (veerud).

Legend:

 • H: Võta kaart (Hit)
 • S: Jää (Stand)
 • D: Duubelda (Double), kui ei ole lubatud, siis võta kaart
 • P: Poolita (Split)

Kõva käe strateegia

Kõva käsi blackjackis on käsi, mis ei sisalda ässa või sisaldab ässa, mida saab lugeda ainult ühe punkti väärtuseks, ilma et käe kogusumma ületaks 21.

Mängija Käsi \ Diileri Kaart 2 3 4 5 6 7 8 9 10 A
8 või vähem H H H H H H H H H H
9 H D D D D H H H H H
10 D D D D D D D D H H
11 D D D D D D D D D H
12 H H S S S H H H H H
13-16 S S S S S H H H H H
17-21 S S S S S S S S S S

Pehme käe strateegia

Pehme käsi on käsi, mis sisaldab vähemalt ühte ässa, mida saab lugeda kas ühe või üheteistkümne punkti väärtuseks, andes mängijale paindlikkuse käe koguväärtuse osas.

Mängija Käsi \ Diileri Kaart 2 3 4 5 6 7 8 9 10 A
A,2 või A,3 H H H D D H H H H H
A,4 või A,5 H H D D D H H H H H
A,6 H D D D D H H H H H
A,7 S D D D D S S H H H
A,8 või A,9 S S S S S S S S S S

Paaride poolitamise strateegia

See tabel näitab, mida teha paaridega.

Mängija Käsi \ Diileri Kaart 2 3 4 5 6 7 8 9 10 A
2,2 P P P P P P H H H H
3,3 P P P P P P H H H H
4,4 H H H P P H H H H H
5,5 D D D D D D D D H H
6,6 P P P P P H H H H H
7,7 P P P P P P H H H H
8,8 P P P P P P P P P P
9,9 P P P P P S P P S S
10,10 S S S S S S S S S S
A,A P P P P P P P P P P

Blackjacki põhistrateegia chart’i kasutamisel tuleb arvestada mitmeid tegureid, kuna mängu reeglid ja tingimused võivad kasiinoti ja isegi lauati erineda. Siin on nimekiri teguritest, mida tuleks kaaluda:

 • Mängureeglid: Mõned kasiinod pakuvad erinevaid blackjacki versioone, millel on erinevad reeglid, nagu näiteks võimalus duubeldada mis tahes kahe kaardi peal, piirangud duubeldamisele, erinevad reeglid paaride poolitamise kohta või isegi erinevad väljamaksete määrad blackjacki eest.
 • Kaardipakkide arv: Strateegia võib erineda sõltuvalt sellest, kas mängitakse ühe, kahe, nelja, kuue või kaheksa kaardipakiga. Üldiselt vähendab rohkem kaardipakke mängija eelist.
 • Pehme 17: Diileri otsus pehme 17 peal (käsi, mis sisaldab ässa ja mille koguväärtus võib olla kas 7 või 17) võib olla kas jäämine (S17) või võtmine (H17). See reegel mõjutab strateegiat, eriti seoses pehmete kätega.
 • Duubeldamise piirangud: Mõned kasiinod lubavad duubeldada ainult kindlatel käedel (nt 9, 10 või 11), samas kui teised lubavad duubeldada mis tahes kahe kaardi peal.
 • Duubeldamine pärast poolitamist (DAS): Kui lubatakse duubeldada pärast paaride poolitamist, see annab mängijale rohkem võimalusi ja mõjutab strateegiat.
 • Loobumine (Surrender): Kui kasiino lubab loobumist, annab see mängijale võimaluse poole oma panusest tagasi saada, kui tal on halb käsi. See valik mõjutab strateegiat, eriti kui diileri avatud kaart on tugev.
 • Kasiino poolt pakutud kindlustus: Kindlustus on tavaliselt mängijale ebasoodne panus ja seda ei soovitata põhistrateegia järgi.
 • Kasiino reeglid paari poolitamise kohta: Mõned kasiinod lubavad mitu poolitamist, samas kui teised võivad piirata poolitamise arvu või keelata teatud kaartide, näiteks ässade, poolitamise.
 • Mängija oskused ja kogemused: Isegi kui põhistrateegia on teoreetiliselt optimaalne, sõltub selle tõhus kasutamine mängija võimest seda täpselt ja järjepidevalt rakendada.

Põhistrateegia chart’i kasutamisel on oluline mõista ja arvestada nende teguritega, kohandada oma mängu vastavalt konkreetse mängu tingimustele ja alati mängida vastutustundlikult.

Kaardilugemine, Millest Alustada

Kaardilugemine põhineb lihtsal ideel: kui tead, millised kaardid on juba mängust väljas, saad teha informeeritud otsuseid selle kohta, millised kaardid võivad veel tulla. Enamik kaardilugemise süsteeme kasutavad lihtsat punktisüsteemi, kus madalamate kaartide (2-6) jaoks on ette nähtud positiivsed väärtused (+1), kõrgemate kaartide (10, poiss, emand, kuningas, äss) jaoks negatiivsed väärtused (-1) ning neutraalsetele kaartidele (7-9) nullväärtus.

Mängides lisad või lahutad iga nähtud kaardi väärtuse oma mõttes peetavast kokkuvõttest. See kokkuvõte, tuntud kui jooksev loend, aitab sul hinnata, millised kaardid on tõenäolisemalt veel mängus. Mida kõrgem on positiivne kokkuvõte, seda suurem on tõenäosus, et järgmistes kätes ilmuvad kõrgemad kaardid. Vastupidi, negatiivne kokkuvõte viitab sellele, et paljud kõrged kaardid on juba mängust väljas.

Näide: Mängu käigus näed järjestikku järgmisi kaarte: 2 (+1), 3♣ (+1), 4♠ (+1), Kuningas♠ (-1), Äss (-1), 10(-1) ja 10 (-1), mis annab kokku jooksva loenduse summa -1. Negatiivne loend näitab, et pakis on rohkem madalaid kaarte järele jäänud, mistõttu oleks mõistlik hoida panused madalamal ja olla ettevaatlik.

KAARDILUGEMINEPanuste Suuruse Muutmine

Panuste suuruse muutmise otsused kaardilugemisel põhinevad tavaliselt mängija loendussüsteemil ja panustamisstrateegial, kuid need sõltuvad ka mängija bankrollist (kapitalist) ja riskitaluvusest. Ehkki kindlat tabelit panuste suuruse kohta ei ole, kasutavad paljud mängijad „panuste vahemiku“ strateegiat, et maksimeerida oma võiduvõimalusi, kui loend on nende kasuks. Siin on mõned üldised juhised:

 1. Panuste vahemik (Bet Spread): Panuste vahemik määratleb minimaalse ja maksimaalse panuse erinevuse, mida mängija kaardilugemise sessiooni ajal rakendab. Kui panuste vahemik on näiteks 1 kuni 5, tähendab see, et mängija panustab maksimaalselt viiekordselt võrreldes minimaalse panusega. Suurem panuste vahemik võib suurendada võiduvõimalusi, kuid toob kaasa suurema riski ja võib meelitada ligi kasiinotöötajate tähelepanu.
 2. Positiivne loend (Positive Count): Kui loend on positiivne (mis tähendab, et pakis on rohkem kõrge väärtusega kaarte), suurendavad mängijad oma panuseid. Tavaliselt rakendatakse iga loenduspunkti tõusu kohta suuremat panust. Näiteks, kui loend on +1, võib mängija panustada 2 ühikut; kui loend on +2, 4 ühikut; ja nii edasi.
 3. Negatiivne või neutraalne loend (Negative or Neutral Count): Kui loend on negatiivne või neutraalne, hoiavad mängijad oma panused madalal (tavaliselt minimaalsel tasemel), kuna oodatav tulu on madalam.
 4. Bankrolli juhtimine (Bankroll Management): Mängijad peavad oma panuseid kohandama ka vastavalt oma üldisele kapitalile, et vältida pankrotti ja tagada pikaajaline mäng.
 5. Kasiino tolerantsus ja varjamine (Casino Tolerance and Cover): Mängijad võivad oma panuste suurust kohandada ka sõltuvalt kasiino tolerantsist suurte panuste kõikumiste suhtes. Mõnikord võivad mängijad teha ka “kattepanuseid” või teha teadlikult vähem optimaalseid mänge, et varjata, et nad loevad kaarte.

Panustamisstrateegia peaks alati olema kooskõlas mängija üldise strateegia, oskuste, riskitaluvuse ja mängueesmärkidega. Samuti on soovitatav praktiseerida vastutustundlikku mängimist ja mitte kunagi panustada rohkem, kui on võimalik kaotada.

Kaardilugemise Rakendamine Mängus

Mängides tuleb jälgida mitte ainult jooksvat loendit, vaid ka teha kohandusi sõltuvalt kaardipakkide arvust, mis veel mängus on. Seda nimetatakse tõeliseks loendiks ja see annab täpsema ülevaate sellest, millised kaardid on tõenäoliselt veel jagamata. Tõeline loend saadakse, jagades jooksva loendi kaardipakkide hinnangulise arvuga.

Kõrge positiivse tõelise loendiga panustad rohkem, sest statistiliselt on sul suurem võiduvõimalus. Kui aga loend on madal või negatiivne, hoiad oma panused madalal, sest risk kaotada on suurem.

Don Johnson

KaardilugemineDon Johnson, tuntud kui “The Beast of Blackjack”, saavutas kuulsuse, kui ta võitis 2011. aastal Atlantic City kasiinodes üle 15 miljoni dollari. Tema edu ei põhinenud kaardilugemisel, vaid pigem matemaatilisel oskusel, mängureeglite tundmisel ja kasiinode pakutavate soodustuste ära kasutamisel. Johnson läbiräägitud soodsad mängutingimused, nagu madalama maja eelis ja kahjumi tagasimaksed, mis andsid talle olulise eelise. Ta mängis suurte panustega ja hoidis distsiplineeritud panustamisstrateegiat, suutes oma võiduseeriaid optimeerida.

Johnsoni edu näitas, et sügav mõistmine mängu dünamiikast ja kasiinopoliitikast võib viia märkimisväärsete võitudeni. Tema lugu on saanud legendaarseks, inspireerides paljusid mängijaid ja tõestades, et blackjackis on võimalik võita ka ilma kaardilugemiseta.

Kui soovid rohkem info antud loo kohta, siis leiad artikli siit: LINK


MIT Blackjacki meeskond

MIT Blackjacki meeskond, mis koosnes peamiselt Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) tudengitest, saavutas 1980ndate lõpust 1990ndate alguseni blackjackis tohutu edu. Meeskond kasutas rangeid kaardilugemise tehnikaid ja keerukaid meeskonnatöö strateegiaid, et mängida kasiinodes üle kogu maailma. Nad kasutasid “suuri mängijaid”, kes panustasid suuri summasid, samal ajal kui “vaatlejad” jälgisid kaarte ja andsid märku, millal oli õige aeg suurelt panustada. Meeskond tegutses äärmiselt organiseeritult, kasutades erinevaid maskeeringuid ja rolle, et vältida äratundmist ja kasiinode vastumeetmeid. Nad teenisid miljoneid dollareid, enne kui kasiinod nende meetoditele jälile said ja nad mängimast keelasid.

MIT Blackjacki meeskonna edulugu on dokumenteeritud raamatutes ja filmides, muuhulgas tuntud filmis “21”, rõhutades nende nutikust, matemaatilist osavust ja mängustrateegiaid.

Kui soovid rohkem info antud loo kohta, siis leiad artikli siit: LINK

Online Live Kasiino ja Kaardilugemine

KAARDILUGEMINEKaardilugemine online live kasiinos on teema, mis köidab paljusid blackjacki entusiaste. Erinevalt tavalistest online blackjacki mängudest, kus kaarte segatakse elektrooniliselt pärast iga jaotust, pakuvad live kasiinod mängijatele reaalajas edastatud mänge päris diileritega, mis teoreetiliselt võiks kaardilugemise võimalikuks teha.

Siiski on oluline arvestada mõningate oluliste aspektidega:

 • Kaardisegamise sagedus: Paljud online live kasiinod kasutavad segamismasinaid või segavad kaarte sagedamini, et vähendada kaardilugemise efektiivsust. Mõned kasiinod segavad kaarte enne, kui kogu kaardipakk on läbi mängitud, mis teeb keeruliseks arvestada, millised kaardid on veel mängus.
 • Tehnoloogilised takistused: Kuigi live kasiinod pakuvad reaalajas mängukogemust, võib kaameranurga või video kvaliteedi tõttu olla raske näha kõiki kaarte või diileri tegevusi täpselt, mis on kaardilugemise puhul kriitilise tähtsusega.
 • Kasiino reeglid ja piirangud: Online kasiinod on teadlikud kaardilugemise võimalikust mõjust ja võivad kehtestada reegleid või piiranguid, nagu näiteks panuste piiramise või mängija eemaldamine mängust, kui nad kahtlustavad kaardilugemist.

Mõned online kasiinod reklaamivad kaardilugemise strateegiaid blackjackis mängijate meelitamiseks, kuid on oluline mõista, et online live blackjacki mängud on kohandatud nii, et kaardilugemine on praktiliselt võimatu. Sellised kasiinod kasutavad tihti automaatseid segamismasinaid ja segavad kaarte sageli, muutes efektiivse kaardilugemise teoreetiliselt äärmiselt keeruliseks või isegi võimatuks.

Kaardilugemise Komistuskivi

Kaardilugemise muudavad ülimalt raskeks või lausa võimatuks mitmed tegurid, eriti kaasaegsetes kasiinodes ja online-mängukeskkondades.

Siin on loetelu peamistest asjaoludest, mis raskendavad kaardilugemist:

 • Kaardilugemise komistuskiviMitme kaardipaki kasutamine: Kasiinod kasutavad sageli mitut kaardipakki (tavaliselt 4 kuni 8), mis muudab kaardilugemise keerulisemaks ja vähendab loendussüsteemide efektiivsust.
 • Kõrge kaardisegamise sagedus: Kui diiler segab kaarte sageli, eriti enne, kui suur osa pakist on mängu läinud, väheneb mängijal võimalus efektiivselt kaarte lugeda.
 • Segamismasinad (Shuffling Machines): Paljud kasiinod kasutavad pidevalt segavaid masinaid (Continuous Shuffling Machines – CSM), mis segavad äsja jagatud kaardid kohe tagasi pakki, muutes kaardilugemise praktiliselt võimatuks.
 • Kasiino turvameetmed: Kasiinod on välja töötanud mitmeid turvameetmeid kaardilugejate tuvastamiseks ja tõkestamiseks, nagu käitumise jälgimine, julgeolekukaamerad ja diilerite koolitus.
 • Kasiino vastumeetmed ja reeglid: Kasiinod võivad kehtestada reegleid või võtta kasutusele meetmed, mis raskendavad kaardilugemist või vähendavad selle efektiivsust, nagu panuste piirangud või mängija mängust eemaldamine kaardilugemise kahtluse korral.
 • Mängija vead ja oskuste puudumine: Kaardilugemine nõuab suurt täpsust, keskendumisvõimet ja harjutamist. Isegi väikesed vead loenduses või strateegia rakendamisel võivad mängija eelist oluliselt vähendada.

Nende tegurite tõttu võib kaardilugemine olla ülimalt keeruline ja paljudes mänguolukordades praktiliselt võimatu. Mängijatel on soovitatav kaaluda neid riske ja keskenduda strateegiatele ja oskustele, mis ei sõltu otseselt kaardilugemisest.

Kaardilugemine vs Seadused

KAARDILUGEMINEKaartide lugemine on legaalne tegevus, kuna see põhineb mängija oskusel jälgida ja meelde jätta milliseid kaarte on juba jagatud. See ei hõlma pettust ega füüsiliste seadmete kasutamist mängu mõjutamiseks, vaid tugineb mängija vaimsele võimekusele ja strateegiale.

Siiski, kuigi kaartide lugemine ise ei ole ebaseaduslik, ei pruugi kasiinod seda heaks kiita. Kasiinod on eraõiguslikud asutused ja neil on õigus kehtestada oma reeglid mängude mängimiseks, sealhulgas õigus keelduda teenuse osutamisest või eemaldada mängijaid, keda nad kahtlustavad kaartide lugemises. Paljud kasiinod jälgivad hoolikalt mängijate käitumist ja võivad kasutada mitmeid meetmeid, et tuvastada ja takistada kaartide lugemist, nagu sagedane segamine või kõrgtehnoloogilised turvameetmed.

Paljudes online-kasiinodes on kaartide lugemine praktiliselt võimatu, kuna kaardipakid segatakse elektrooniliselt pärast iga jaotust.

Kuulus kohtuasi, mille puhul kohus otsustas, et kasiinod ei tohi mängijaid ainuüksi kaardilugemise kahtluse tõttu mängust eemaldada, oli Ken Uston vs. Resorts International Hotel Inc., mis leidis aset 1980ndatel. Kohtuotsuse kohaselt ei tohi kasiinod mängijaid ainult seetõttu eemaldada, et nad kasutavad kaardilugemist. Kasiinod peavad näitama, et mängija on rikkunud konkreetseid mängureegleid või -protseduure.

Sellest ajast alates on kasiinod rakendanud mitmeid strateegiaid, et tõrjuda kaardilugejaid ja kaitsta oma ärihuve. Nad segavad mängupakke sagedamini, kasutavad mitut pakki, piiravad panuste suuruse muutmist ja muudavad mängutingimusi. Ehkki kaardilugemine ise on seaduslik, on kasiinodel siiski palju vabadust määrata, kuidas nad oma mänge korraldavad ja juhivad.

Kuigi kaartide lugemine on teoreetiliselt legaalne, peavad mängijad olema teadlikud, et kasiinod võivad oma reeglite ja turvameetmete kaudu takistada või piirata kaartide lugemise praktiseerimist.

Järeldus

Kaardilugemine on oskus, mis võib blackjacki mängus pakkuda eelist, kuid nõuab pühendumust ja harjutamist. Oluline on mõista, et kuigi kaardilugemine võib parandada sinu võiduvõimalusi, ei garanteeri see võitu iga kord. Nagu iga kasiinomängu puhul, on ka blackjackis oluline mängida vastutustundlikult ja meeles pidada, et mäng peaks olema lõbus 🎲✨.

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

Prontobet €1000 boonus - alusta võimsalt
Translate »