Artiklid Ajalugu Faktid Spordiennustus

ÄÄRMUSTEST ÕPPIMINE: SUURIMAD ÕNNESTUMISED JA EBAÕNNESTUMISED SPORDIAJALOOS

Spordiajaloo suurimad onnestumised ja ebaonnestumised

SPORDIAJALUGU – EDU JA EBAEDU

Spordiajalugu on täis erakordseid hetki, mis on jäädvustanud õnnestumiste ja ebaõnnestumiste äärmusi. Need sündmused on mitte ainult meelelahutuslikud, vaid pakuvad ka sügavamaid õppetunde vastupidavusest, sihikindlusest ja inimvaimu jõust. Selles postituses uurime läbi aegade seitsme suurima fantastilise õnnestumise ja seitsme suurima ebaõnnestumise hetki spordis, avastades, mis tegi need sündmused märkimisväärseks ja milliseid õppetunde võime neist kogemustest ammutada.

Fantastilised Õnnestumised Spordis

Spordiajalugu - Steffi Graf

 1. Usain Bolt – Kiiruse Keisriks Tõusmine
  Usain Bolt (Jamaica) purustas 100m ja 200m jooksu maailmarekordid, saades ajaga 9.58 sekundit 100m ja 19.19 sekundit 200m jooksus. Need rekordid, mis püstitati 2009. aasta Berliini maailmameistrivõistlustel, tõestasid Boltil olevat erakordset kiirust ja jõudu.
 2. Michael Phelps – Kuldne Ujuja
  Ameerika ujuja Michael Phelps sai enim olümpiakuldmedaleid kogu ajaloo jooksul, võites kokku 23 kuldmedalit. Tema saavutused hõlmavad 8 kuldmedalit 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel, püstitades rekordi enim kuldmadaleid ühtedel mängudel.
 3. New England Patriots – Ajalooline Tagasitulek
  2017. aasta Super Bowl LI-s tegi New England Patriots (USA) ajaloolise tagasituleku, võites Atlanta Falconsi 34-28 pärast seda, kui oli mängu kolmandas veerandis taga 28-3. See on NFLi ajaloo suurim tagasitulek Super Bowli ajaloos.
 4. Steffi Graf – Golden Slam
  Saksa tennisist Steffi Graf võitis 1988. aastal kõik neli Grand Slam’i turniiri (Austraalia Lahtised, Prantsuse Lahtised, Wimbledoni ja USA Lahtised) ja olümpiakulla, saavutades sellega nn Golden Slami.
 5. Roger Bannister – Nelja Minuti Müüri Murdmine
  1954. aastal murdis briti jooksja Roger Bannister psühholoogilise barjääri, joostes miili (umbes 1.6 km) alla nelja minuti (3 minutit 59.4 sekundit). See oli esmakordne saavutus, mis näitas inimvõimete piiride ületamist.
 6. 1999 Manchester United – Kolmikvõit
  Inglismaa jalgpalliklubi Manchester United võitis 1999. aastal Premier League’i, FA Cup’i ja UEFA Meistrite Liiga, saavutades nii nn kolmikvõidu. Meistrite Liiga finaalis alistasid nad Bayern Müncheni (Saksamaa) dramaatiliselt 2-1, lüües mõlemad väravad lisaminutitel.
 7. Wilt Chamberlain – 100 Punkti Mäng
  1962. aastal viskas Wilt Chamberlain (USA) NBA mängus Philadelphia Warriorsi ridades New York Knicksi vastu 100 punkti, mis on tänase päevani NBA ühe mängu punktirekord.

Jason Lezak ujuja2008. aastal toimus Pekingi olümpiamängudel üks spordiajaloo meeldejäävamaid hetki, kui Ameerika ujuja Jason Lezak tõi USA 4×100 meetri teateujumise meeskonna võidule, alistades favoriit Prantsusmaa.

Lezak astus vette viimasena, olles tuntud kui hea lõpetaja, kuid seis oli keeruline – USA oli Prantsusmaa järel teisel kohal ja kaotas peaaegu täielikult. Lezaki ujumine oli aga midagi enneolematut – ta mitte ainult ei püüdnud Prantsusmaa ujujat Alain Bernardi kinni, vaid ujus ka kõigi aegade kiireima ankrumehe teateujumise, saavutades aja 46.06 sekundit. See uskumatu tagasitulek mitte ainult ei taganud USA meeskonnale kuldmedali, vaid aitas ka Michael Phelpsil jätkata oma teekonda kaheksa kuldmedali võitmise suunas üksikutel olümpiamängudel – rekord, mis püsib tänaseni.

Lezaki uskumatu jõupingutus on spordiajaloo üks inspireerivamaid näiteid, tõestades, et ei tohi kunagi alla anda ja et võit võib olla vaid käeulatuses, isegi kui olukord tundub lootusetu.

Suurimad Ebaõnnestumised Spordis

Spordiajalugu ebaõnnestumised

 1. Jean van de Velde – Dramaatiline Kokkuvarisemine
  Prantsuse golfimängija Jean van de Velde kaotas 1999. aasta British Openil juhtpositsiooni viimasel rajal, tehes mitmeid vigu ja kaotades lõpuks play-off’is. See on üks golfiajaloo suurimaid ebaõnnestumisi.
 2. Jana Novotná – Kaotatud Wimbledoni Finaal
  Tšehhi tennisist Jana Novotná juhtis 1993. aasta Wimbledoni finaali kahes setis, enne kui kaotas Steffi Grafile 7-6, 1-6, 4-6, näidates, kuidas surve võib sportlase mängu mõjutada.
 3. 2004 USA Olümpiakorvpallimeeskond – Ootamatu Allajäämine
  2004. aasta Ateena olümpiamängudel kaotas USA meeskond kolm mängu ja sai lõpuks pronksmedali. See oli üllatav tulemus meeskonnale, mis oli varasemalt domineerinud olümpiamängudel.
 4. Greg Norman – Kaotatud Masters
  Austraalia golfimängija Greg Norman juhtis 1996. aasta Mastersi viimasele päevale minnes kuue löögiga, kuid kaotas lõpuks Nick Faldole (Inglismaa), näidates, kui ettearvamatu golf võib olla.
 5. Bill Buckner – Valus Eksimus
  1986. aasta World Series mängus tegi Boston Red Sox’i esimese baseman Bill Buckner väga tuntud vea, mis lubas New York Mets’il mängu võita. See viga on saanud üheks kõige meeldejäävamaks hetkeks pesapalliajaloos.
 6. Brasiilia Jalgpallimeeskond – Alandav Kaotus
  2014. aasta FIFA maailmameistrivõistluste poolfinaalis kaotas Brasiilia meeskond Saksamaale skooriga 7-1, mis on üks kõige üllatavamaid tulemusi jalgpalli maailmameistrivõistluste ajaloos.
 7. Roberto Baggio – Penalti Eksimus
  1994. aasta FIFA maailmameistrivõistluste finaalis, Itaalia ja Brasiilia vahelises mängus, lõppes normaalaeg ja lisaaeg 0-0 viigiga. Penaltiseerias eksis Roberto Baggio (Itaalia) otsustava löögiga, mis andis Brasiiliale 3-2 võidu ja maailmameistritiitli.

KUMMALISED JA USKUMATUD SPORDIENNUSTUSE VÕIDUD

NBA FAKTID – NBA LIIGAD – LOE LÄHEMALT

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

POSIDO KASIINO ÜLEVAADE
Translate »