Artiklid Finants Nipid

BÖRSIL KAUPLEMINE: SINU TEEJUHT FINANTSEDUKUSENI 📊

BÖRSIL KAUPLEMINE

BÖRSIL KAUPLEMINE📈

Börsil kauplemine ei ole pelgalt numbrid ja graafikud, see on oskus, mis nõuab teadmisi, kannatlikkust ja strateegiat. Kuid enne kui sukeldume kauplemise süvavetesse, on oluline mõista selle aluseid. 📈🏆

BÖRSIL KAUPLEMINE ÜlikoolBörs on nagu turg, kus inimesed ja ettevõtted kohtuvad, et kaubelda väärtuspaberitega, nagu aktsiad ja võlakirjad. Erinevalt tavapärasest turust, kus kaubeldakse füüsiliste kaupadega, toimub börsil väärtuspaberite omaniku vahetus. See on koht, kus ettevõtted tõstavad kapitali, andes välja oma aktsiaid, ja investorid püüavad oma investeeringutelt tulu teenida.

Miks kauplemine võib olla kasulik? Esiteks, börsil kauplemine pakub võimalust sinu säästude kasvatamiseks, ületades sageli traditsiooniliste hoiuste intressimäärasid. Teiseks, see annab sulle võimaluse osa saada ettevõtete kasvust ja edust. Loomulikult ei ole see ilma riskideta. Turud on volatiilsed ja aktsiahinnad võivad kiiresti muutuda, mistõttu on oluline kauplemisotsuseid hoolikalt kaaluda.

Oluline on mõista, et börsil kauplemine ei ole kiire rikastumise skeem. See nõuab pühendumist, pidevat õppimist ja strateegiat. Alustades peab olema valmis nii võitudeks kui ka kaotusteks ja mõistma, et iga kauplemisotsus peaks põhinema põhjalikul analüüsil ja selge strateegial.

Enne alustamist: põhitõed ja ettevalmistus

Enne kui astud põnevasse börsil kauplemise maailma, on oluline mõista ja ette valmistada põhielemente, mis aitavad sul teha teadlikke otsuseid ja seada tugeva aluse oma kauplemisteekonnale. 📘

BÖRSIL KAUPLEMINEKuidas hinnata oma valmisolekut kauplemiseks

Kauplemine nõuab enamat kui lihtsalt raha investeerimist. See nõuab pühendumist, aega ja emotsionaalset stabiilsust.
Enne alustamist küsi endalt:

 1. Eesmärgid: Mis on sinu eesmärk kauplemisel? Kas otsid pikaajalist kasvu või lühiajalist tulu?
 2. Riskitaluvus: Kui suurt riski oled valmis võtma? Kas oled valmis nägema oma investeeringu väärtuse kõikumist?
 3. Ajaressursid: Kui palju aega saad pühendada turgude jälgimisele ja kauplemisele?
 4. Finantsressursid: Kas sul on eraldatud vahendid, mida oled valmis kaotama ilma, et see mõjutaks sinu finantsstabiilsust?

Varade valik: aktsiad, võlakirjad, fondid

Varade valik on üks olulisemaid otsuseid, mida kaupleja teeb.
Igal varaklassil on oma riski- ja tootlusprofiil:

 • Aktsiad: Esindavad ettevõtte osalust. Pakuvad suurt tootluse potentsiaali, kuid ka suuremat riski.
 • Võlakirjad: Laenud, mida ettevõtted või valitsused väljastavad. Vähem riskantsed kui aktsiad, kuid tavaliselt ka madalama tootlusega.
 • Fondid (sh investeerimisfondid ja börsil kaubeldavad fondid ehk ETFid): Võimaldavad investeerida mitmesse varasse korraga, hajutades seeläbi riski.

Kauplemiskonto avamine ja sobiva maakleri valimine

Kauplemiskonto avamine on sinu esimene samm börsil kauplemise teekonnal.
Valides maaklerit, arvesta järgnevate faktoritega:

 • Tasud ja kulud: Uuri, milliseid tehingutasusid, haldustasusid ja muid kulusid maakler võtab.
 • Platvormi kasutajasõbralikkus: Veendu, et kauplemisplatvorm on arusaadav ja vastab sinu vajadustele.
 • Klienditugi: Hea klienditugi on oluline, eriti algajatele kauplejatele.
 • Turvalisus: Veendu, et maakleri turvameetmed on kõrgel tasemel.
 • Haridusressursid: Kas maakler pakub õppematerjale ja turuanalüüse?

Lisaks eeltoodule on oluline mõista suurt erinevust otse börsil kauplemise ja maakleri kaudu kauplemise vahel. Otse börsil kauplemine tähendab, et ostad ja müüd aktsiaid või muid väärtpabereid otse turul. Sellisel juhul on sinu tehingud otseselt turuga seotud, mis tagab läbipaistvuse ja kontrolli oma investeeringute üle.

Teisalt, mõned teenused pakuvad võimalust kaubelda maakleri kaudu, mis tähendab, et maakler teostab tehinguid sinu nimel börsil. Kuigi see võib tunduda mugava valikuna, on oluline olla teadlik, et sellisel juhul võib tekkida huvide konflikt. Maakler võib kaubelda vastu sinu positsioonile, põhimõtteliselt nagu kihlveokontor, kus panused tehakse maakleri, mitte turu vastu. Selline olukord võib viia ebakindluse ja võimaliku ebaaususe riskini, kuna sinu ja maakleri eesmärgid ei pruugi alati kattuda.

Seega, valides kauplemisteenust, on soovitatav eelistada platvorme, mis võimaldavad otsest juurdepääsu turule. See annab sulle täieliku kontrolli oma tehingute üle ja tagab, et kaupled turutingimustel, mitte maakleri seatud tingimustel. Pidage meeles, et teie finantsstabiilsus ja investeeringute tulemus sõltuvad sageli sellest, kui hästi te mõistate ja haldate riske, mida kauplemine endaga kaasa toob.

BÖRSIL KAUPLEMINE

Kauplemise põhialused

Selles jaotises tutvume tehnilise ja fundamentaalse analüüsiga ning uurime, kuidas koostada tõhusaid kauplemisstrateegiaid ja -plaane.

BÖRSIL KAUPLEMINE Wall Street Charging BullAktsiatega kauplemise põhimõtted

Börsil kauplemine pole ainult numbrite jälgimine ekraanil; see on kunst ja teadus, mis nõuab sügavat mõistmist ja pühendumist.
Kauplemise põhimõtete mõistmine on esimene samm edukaks saamisel:

 1. Turu mõistmine: Oluline on jälgida turutrende, uudiseid ja majanduslikke sündmusi, mis võivad mõjutada aktsiahindu.
 2. Kannatlikkus: Hea kauplemisvõimaluse ootamine nõuab kannatlikkust. Impulsiivsed otsused võivad viia kahjumini.
 3. Emotsionaalne distsipliin: Emotsioonide kontroll all hoidmine on hädavajalik, eriti volatiilsetel turgudel.

Tehniline ja fundamentaalne analüüs

Hea kaupleja relvastusse kuulub ka kahe peamise analüüsimeetodi – tehnilise ja fundamentaalse analüüsi – tundmine:

 • Tehniline analüüs keskendub aktsiahindade ja turumahtude uurimisele, et tuvastada mustreid ja suundumusi. See aitab kauplejatel määrata õigeid sisenemis- ja väljumispunkte.
 • Fundamentaalne analüüs vaatleb ettevõtte majanduslikke ja finantsnäitajaid, et hinnata selle sisulist väärtust. See hõlmab finantsaruannete analüüsi, sektori trende ja majandustingimusi.

Kauplemisstrateegiate ja -plaanide koostamine

Edukas kauplemine nõuab hoolikalt läbimõeldud strateegiat ja plaani.
Siin on mõned punktid, mida kauplemisplaani koostamisel arvesse võtta:

 1. Eesmärgid: Määra kindlaks oma kauplemiseesmärgid, olgu selleks kapitali kasvatamine või sissetuleku teenimine.
 2. Riskijuhtimine: Otsusta, kui suurt riski oled valmis võtma, ja kavanda strateegiad riski maandamiseks.
 3. Jälgimine ja kohandamine: Ole valmis oma strateegiaid muutma vastavalt turutingimustele.

BÖRSIL KAUPLEMINE

Edasijõudnud kauplemistehnikad

Kauplemise maailmas edasi liikudes kohtad mitmeid tehnikaid, mis aitavad suurendada sinu võimalusi edukaks kauplemiseks: päevakauplemine, swing kauplemine ja positsioonikauplemine. Samuti räägime riskijuhtimisest ja kapitali haldamisest, mis on kauplemisel edu saavutamiseks hädavajalikud.

Kauplemisstrateegiad

 • Päevakauplemine: See strateegia hõlmab aktsiate ostmist ja müümist ühe kauplemispäeva jooksul, püüdes ära kasutada päeva jooksul toimuvaid hinnaliikumisi. Päevakauplejad peavad olema kiired, informeeritud ja valmis tegema otsuseid sekundite jooksul.
 • Swing kauplemine: Swing kauplejad hoiavad aktsiaid mitme päeva või nädala jooksul, et ära kasutada oodatavaid turu trende või hinnamustreid. See strateegia nõuab kannatlikkust ja põhjalikku turuanalüüsi.
 • Positsioonikauplemine: Positsioonikauplejad hoiavad aktsiaid pikema aja jooksul, sageli kuid või isegi aastaid, keskendudes pikaajalistele trendidele ja majanduslikele tsüklitele. See lähenemine nõuab sügavat mõistmist turust ja tugevat usku oma analüüsi ja strateegiasse.

Riskijuhtimine ja kapitali haldamine

Ükskõik millist kauplemisstrateegiat kasutad, on oluline mõista ja hallata riske, mis kauplemisega kaasnevad. Siin on mõned põhitõed riskijuhtimise ja kapitali haldamise kohta:

 • Stop-loss ja take-profit: Kasuta stop-loss korraldusi, et piirata võimalikku kahjumit, ja take-profit korraldusi, et kindlustada kasum, kui hind jõuab sinu eesmärgini.
 • Kapitali jaotamine: Ära pane kõiki mune ühte korvi. Hajuta oma investeeringud, et vähendada riske ja suurendada potentsiaalset tulu.
 • Emotsioonide haldamine: Ole distsiplineeritud. Järgi oma kauplemisplaani ja ära lase emotsioonidel, nagu ahnus või hirm, oma otsuseid mõjutada.

Täiendavad Kauplemistehnikad

 • CFD (Contract for Difference):
  • Võimaldab kauplejatel spekuleerida varade hinna liikumisega ilma neid varasid füüsiliselt omamata. CFD-d on populaarsed oma paindlikkuse tõttu, kuid neid peetakse ka suhteliselt kõrge riskiga instrumentideks.
NB! Rohkem infot CFD kohta!

CFD (Contract for Difference) kauplemine pakub kauplejatele võimalusi, kuid sellega kaasnevad märkimisväärsed riskid ja väljakutsed. On oluline hinnata neid riske hoolikalt, enne kui otsustate sellesse kauplemisviisi sukelduda.

CFD kauplemisel panustatakse sisuliselt platvormi omaniku ehk maakleri vastu. See tõstatab küsimuse huvide konfliktist, kuna CFD platvormi omanikul (maakleril) võib olla finantsiline huvi, et kauplejad kaotaksid raha. Erinevalt traditsioonilisest aktsiaturust, kus tehinguid vahendatakse ja ostjad ning müüjad kohtuvad turul, toimub CFD kauplemine maakleri ja kliendi vahel.

See tähendab, et:

 • Huvide Konflikt: Maakleril võib olla stiimul vastata kaupleja positsioonile, luues olukorra, kus maakler “võidab”, kui kaupleja “kaotab”. Maakler võib pakkuda võimendust, mis suurendab kaupleja potentsiaalset tulu, aga samal ajal ka potentsiaalset kahjumit, suurendades riski märkimisväärselt.
 • Hinna Kujundamine: Mõned maaklerid võivad mõjutada hinna kujundamist või võivad mitte tagada turu parima hinna, mis võib viia kaupleja jaoks ebasoodsate tehinguteni.
 • Taganemistingimused: Lisaks võivad maaklerid kehtestada rangeid taganemistingimusi või nõuda kõrgeid teenustasusid, mis võivad vähendada kaupleja potentsiaalset kasumit või suurendada kahjumit.

Sellepärast on oluline, et kauplejad teeksid põhjalikku uurimistööd, valides maaklerit, ja oleksid teadlikud kõigist võimalikest riskidest. Samuti on soovitatav kasutada riskijuhtimise strateegiaid, nagu stop-loss korraldused, ja investeerida ainult raha, mille kaotamine ei mõjuta oluliselt kaupleja finantsstabiilsust. Lisaks võivad reguleeritud maaklerid pakkuda suuremat kindlustunnet, kuna nad peavad järgima teatud eeskirju ja standardeid.

Graafik aktsiaturgSiin on kokkuvõte CFD kauplemise peamistest riskidest ja kriitilistest aspektidest, mida tuleks arvesse võtta:

Pettuste ja Ebaausate Tavadega Seotud Riskid

 • Regulatsiooni puudumine ja läbipaistmatus: CFD-d ei ole nii tihedalt reguleeritud kui teised finantsinstrumendid, mis võib viia vähem läbipaistvate tehingute ja suurema pettuse riskini.
 • Raha kuritarvitamine: Mõned CFD pakkujad võivad kuritarvitada klientide raha, kasutades seda omaenda huvide jaoks, ilma et kauplejatel oleks võimalik oma kauplemistegevusest kasu saada​​.

Tehnilise ja Fundamentaalse Analüüsi Piirangud

 • Analüüsi piirangud: Kuigi tehniline ja fundamentaalne analüüs on CFD kauplemisel olulised, ei ole need vahendid eksimatud. Mõnikord võivad turuanalüüsid anda valearvestusi või ignoreerida mõnda olulist turumuutust, mis võib viia kahjumlikkuse suurenemiseni​​​​.

Finantsvõimendusega Seotud Riskid

 • Suured võimalikud kahjumid: CFD-d on tüüpiliselt finantsvõimendusega tooted, mis tähendab, et kauplejad saavad avada suuremaid positsioone, kasutades vaid väikest osa oma kapitalist. Kuigi see võib suurendada potentsiaalseid kasumeid, võib see samuti oluliselt suurendada ka kahjumeid, mis võivad ületada algse investeeringu summa​​.

Tururiskid ja Likviidsus

 • Likviidsusriskid: Vähene nõudlus alusvara järele ebasoodsate turutingimuste tõttu võib muuta CFD-d vähem likviidseks, mis omakorda võib sundida CFD pakkujat sulgema lepingud madalamatel hindadel või nõuda klientidelt lisamarginaale​​.

Kauplemisstrateegia ja Emotsioonide Kontroll

 • Kauplemisstrateegia puudumine: Paljud kauplejad alustavad CFD kauplemist ilma kindla strateegia või riskijuhtimiskavata, mis võib viia impulsiivsete ja emotsionaalselt ajendatud otsusteni. On oluline arendada distsiplineeritud lähenemisviisi, määrates kindlaks stop-loss ja take-profit tasemed ning hoides emotsioone kontrolli all​​.

Kokkuvõtteks, CFD kauplemine võib pakkuda paindlikkust ja ligipääsu erinevatele turgudele, kuid see tuleb ka suurte riskidega. On hädavajalik mõista kõiki riske, teha põhjalikku uurimistööd ja rakendada rangeid riskijuhtimise strateegiaid. Kauplejad peaksid kaaluma ainult CFD kauplemist, kui nad on täielikult teadlikud võimalikest kahjumitest ja on valmis investeerima aega ning ressursse, et õppida, kuidas CFD-d tõhusalt kaubelda.

 • Aktsiate otsekauplemine:
  • Tähendab tegelike aktsiate ostmist ja müümist. Investorid saavad ettevõtte osaluse omanikeks, omavad õigust dividendidele ja osalevad ettevõtte üldkoosolekutel.
 • Optsioonide kauplemine:
  • Lepingud, mis annavad kauplejatele õiguse, kuid mitte kohustuse, osta või müüa varasid eelnevalt kokku lepitud hinnaga ja ajal. Optsioonidega kauplemine võib pakkuda kaitset või spekulatsioonivõimalusi.
 • Futuuride kauplemine:
  • Hõlmab lepingute sõlmimist vara ostuks või müügiks tulevikus kindlaksmääratud hinnaga. Futuurid on levinud vahendid riskide maandamiseks ja turu suundumuste spekuleerimiseks.
 • ETF-de (Exchange-Traded Funds) kauplemine:
  • Börsil kaubeldavad fondid, mis jälgivad varade, näiteks indeksite, toorainete või varaklasside tootlust. ETF-id pakuvad lihtsat viisi portfelli mitmekesistamiseks ja on tuntud oma madalate kulude ja kõrge likviidsuse poolest.
 • Forex kauplemine:
  • Valuutapaaridega kauplemine, kus kauplejad spekuleerivad valuutakursside muutustega. Forex turg on tuntud oma kõrge likviidsuse ja 24-tunnise kauplemistsükli poolest.
 • Binaarsed optsioonid:
  • Lepingu vorm, kus tulemus on kas fikseeritud rahaline summa või mitte midagi, sõltuvalt sellest, kas valitud sündmus (nt konkreetse vara hinna tõus või langus) leiab aset või mitte. Binaarsed optsioonid on lihtsad, kuid väga riskantsed ja nende maine on olnud vastuoluline.

Iga kauplemistehnika omab oma riski ja tootluse profiili ning nõuab erinevaid oskusi ja strateegiaid. On oluline, et iga kaupleja mõistaks põhjalikult iga tehnikat ja kaaluks hoolikalt oma riskitaluvust ja investeerimiseesmärke enne nende tehnikate rakendamist.

Warren Buffetti edu börsil.

Buffett, kes on tuntud kui “Omaaha oraakel”, alustas investeerimisega juba noores eas ja lõi Berkshire Hathaway, mis on üks maailma edukamaid investeerimisfirmasid.

Warren BuffettBuffetti strateegia seisneb ettevõtete pikaajalises väärtuses. Ta investeerib ettevõtetesse, mida ta mõistab ja millel on konkurentsieelis, näiteks Coca-Cola või American Express. Ta eelistab osta neid aktsiaid, kui turg on nõrk või kui ettevõte on ajutiselt raskustes, aga tal on tugev alus edasiseks kasvuks.

Üks märkimisväärne näide Buffetti edust on tema investeering Coca-Colasse 1988. aastal. Ta nägi ettevõtte pikaajalist potentsiaali ja investeeris suure osa Berkshire Hathaway kapitalist Coca-Cola aktsiatesse. See investeering on aastate jooksul toonud märkimisväärset tulu.

Buffetti edu ei ole ainult tema investeerimisstrateegias, vaid ka tema distsipliinis ja kannatlikkuses. Ta ootab õiget hetke investeerimiseks ja hoiab aktsiaid pikka aega, eirates lühiajalisi turukõikumisi.

Warren Buffetti lugu on hea näide sellest, kuidas põhjalikud teadmised, distsipliin ja pikaajaline perspektiiv võivad viia märkimisväärse eduni börsil.

Maksud ja õiguslikud nõuded

Siin on kokkuvõte Eesti maksuseaduste ja -nõuete kohta, mis võivad mõjutada börsil kauplemist:

Maksustamine

 1. Tulumaks: Kõik teenitud tulu, sealhulgas kauplemisest saadud tulu, on maksustatav fikseeritud määraga 20%​​.
 2. Dividendide maksustamine: Dividendide maksustamine sõltub sellest, kas dividendid saadi Eestis asuvalt ettevõttelt või välismaiselt ettevõttelt. Eesti ettevõtetelt saadud dividendid on maksustatud 20%-ga, samas välismaistelt ettevõtetelt saadud dividendid ei kuulu maksustamisele, kui need on juba ettevõtte tasemel maksustatud​​.
 3. Väärtpaberite ülekandest saadud tulu ja kahjum: Kui eraisik müüb või vahetab väärtpabereid ja saab tehingust tulu, tuleb see deklareerida tulumaksu deklaratsioonis. Kaotused, mis on tekkinud väärtpaberite ülekandmisest, võetakse arvesse samuti, isegi kui kahjum tekkis eelnevatel aastatel. Kui kahjum ületab samal aastal saadud kasumi, võib ülejäävat kahjumit maha arvata järgnevatel perioodidel saadud kasumist​​.
 4. Väärtpaberite soetusmaksumus: Väärtpaberite soetusmaksumus arvutatakse välja, jagades konkreetse väärtpaberi soetusmaksumused nende väärtpaberite arvuga, mis on antud ajahetkel olemas​​.

Õiguslikud nõuded

 1. Eeldeklareeritud tulumaksu deklaratsioonid: Eesti Maksu- ja Tolliamet täidab tulumaksu deklaratsioonid eeltäidetult, kasutades andmeid, mis on neile kättesaadavad. Deklaratsioonidesse on sisestatud teave maksukohustuslase kohta, tema sissetulekute ja kulude kohta, samuti teave väärtpaberitehingute kohta​​.
 2. Maksudeklaratsioonide esitamine: Tulumaksu deklaratsioone saab esitada elektrooniliselt e-MTA kaudu või füüsiliselt Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroodes​​.

Eesti maksuseaduste ja -nõuete järgimine on kauplemisel oluline, et tagada seadusekuulekus ja vältida võimalikke probleeme maksuametiga. See hõlmab nii oma tehingute korrektset deklareerimist kui ka arusaamist, kuidas erinevad tehingud maksustatakse.

Tarkvara ja tööriistad

Tarkvara ja tööriistad - kauplemine börsilKauplemise maailm on digitaliseerunud ja tänapäeval on turul palju tarkvara ja tööriistu, mis võivad kauplemist hõlbustada ja aidata teha informeeritud otsuseid. Selles jaotises vaatleme mõningaid populaarsemaid kauplemisplatvorme ja analüüsitööriistu, mida saad kasutada oma kauplemistegevuse parandamiseks.

Kauplemisplatvormid

Kauplemisplatvorm on tarkvara, mis võimaldab sul teha tehinguid ja jälgida turu dünaamikat reaalajas.
Mõned populaarsed kauplemisplatvormid hõlmavad järgmist:

 1. MetaTrader 4/5: Kõige tuntum platvorm Forex kauplemiseks, mis pakub võimsaid graafikuid, tehnilist analüüsi ja automatiseeritud kauplemise võimalusi.
 2. eToro: Populaarne sotsiaalne kauplemisplatvorm, mis võimaldab jälgida ja kopeerida edukate kauplejate tehinguid.
 3. Interactive Brokers: Tuntud oma võimsate tööriistade ja laia väärtpaberite valiku poolest, sobib hästi kogenud kauplejatele.

Analüüsitööriistad ja andmeallikad

Kauplemisotsuste tegemisel on kriitilise tähtsusega juurdepääs usaldusväärsele ja ajakohasele informatsioonile. Siin on mõned tööriistad ja allikad, mis võivad aidata:

 1. TradingView: Pakub laialdasi graafikuid ja sotsiaalset võrgustikku, kus kauplejad saavad jagada oma nägemust ja analüüsi.
 2. Bloomberg Terminal: Pakub ulatuslikku andmebaasi ja uudiseid finantsturgude kohta, aga on küllaltki kallis.
 3. Yahoo Finance ja Google Finance: Pakuvad tasuta uudiseid, andmeid ja analüüse erinevate varade kohta.

Investeerimine õigetesse tööriistadesse ja platvormidesse võib suurendada sinu võimalusi turul edukaks saamisel. Oluline on valida tööriistad, mis vastavad sinu kauplemisstiilile ja eelistustele, ning pidevalt ajakohastada oma teadmisi ja oskusi, et püsida kursis kiirelt muutuva finantsturgude maailmaga.

Edasised sammud

Börsil kauplemine on pidev avastuste ja arengu teekond, kus iga samm viib teid lähemale finantsturgude mõistmisele ja võib avada uksi edukusele. Oluline on meeles pidada, et nii võidud kui kaotused on osa õppimisprotsessist, ja just pühendunud haridus ning praktika panevad aluse kauplemispädevusele.

 1. Haridus ja õppimine: Kauplemine on pidev õppeprotsess. Pühenduge oma teadmiste ja oskuste arendamisele, olgu selleks raamatute lugemine, veebikursused või teiste edukate kauplejate jälgimine.
 2. Demokonto kasutamine: Enne reaalse raha investeerimist proovige kauplemist demokontoga. See võimaldab teil harjuda platvormiga ja testida oma strateegiaid ilma finantsriskita.
 3. Võrgustiku loomine: Liituge kauplemiskogukondadega, olgu selleks foorumid, sotsiaalmeedia grupid või kohalikud kauplemisklubid. Teiste kauplejate kogemustest ja nägemustest õppimine võib olla hindamatu väärtusega.
 4. Tervis ja heaolu: Ärge unustage oma füüsilist ja vaimset tervist. Kauplemine võib olla stressirohke, seega on oluline hoida tasakaalu ja pakkuda endale piisavalt puhkust ja lõõgastust.

Loodame, et see juhend on andnud teile kindla aluse ja julgustuse alustada või jätkata oma teekonda börsil kauplemisel. Pidage meeles, et iga kaupleja teekond on ainulaadne, ja mis kõige tähtsam, ärge kartke õppida oma vigadest ja püüdlema pideva arengu poole.

BÖRSIL KAUPLEMINE

KKK Sektsioon – Börsil kauplemine

1. Milline kauplemismeetod on tehniliselt lihtsam ja milline on väiksema riskiga?

Tehniliselt lihtsam ja vähem aega nõudev kauplemismeetod on sageli swing kauplemine, kuna see ei nõua pidevat turu jälgimist, nagu päevakauplemine. Väiksema riskiga on tavaliselt positsioonikauplemine, kuna see keskendub pikaajalistele investeeringutele ja on vähem mõjutatud lühiajalisest turu volatiilsusest.


Aktsiaturg - kontor, naine2. Kas päevakauplemist saab teha ilma stop-lossita, kui olla valmis hoidma investeeringut pikema aja jooksul?

Päevakauplemist saab tehniliselt teha ilma stop-lossita, kuid see suurendab riski märkimisväärselt. Kui olete valmis investeeringut pikema aja jooksul hoidma, võite kaaluda swing kauplemise strateegiat, mis ühendab lühiajalise kauplemise ja pikaajalise investeerimise elemente, pakkudes paindlikkust reageerida turu muutustele.


3. Millised on suurimad vead, mida algajad kauplejad teevad?

Suurimad vead, mida algajad kauplejad teevad, hõlmavad:

 • Ülekauplemine: Liiga paljude tehingute tegemine ilma selge strateegiata.
 • Emotsioonidel põhinevad otsused: Turu volatiilsusele reageerimine hirmu või ahnuse ajendil.
 • Piisava hariduse puudumine: Kauplemisega alustamine ilma põhjalike teadmisteta turust ja kauplemisstrateegiatest.
 • Riskijuhtimise eiramine: Stop-lossi mittekasutamine või liiga suurte positsioonide võtmine.

4. Kui suurt kapitali peaksin omama, et alustada kauplemist? Palun näiteid.

Kauplemisega alustamiseks vajalik kapital varieerub sõltuvalt platvormist, turust ja kauplemisstrateegiast. Mõned platvormid võimaldavad alustada ka väikeste summadega (näiteks 100-500 eurot), kuid suurem kapital (näiteks 2000-5000 eurot) annab suurema paindlikkuse ja võimaluse riske hajutada.

Täpsem info bankrolli valiku kohta

Pidage meeles, et need numbrid on juhendlikud ja tegelik vajalik kapital võib sõltuda mitmest tegurist, sealhulgas konkreetsest kauplemisplatvormist, teie riskitaluvusest ja kauplemisstrateegiast.

 1. CFD (Contract for Difference):
  • Minimaalne bankroll: 1000 – 5000 eurot.
  • CFD-kauplemine võib olla väga volatiilne ja nõuab piisavat kapitali, et katta võimalikud marginaalinõuded ja võimendusega kauplemise riskid.
 2. Aktsiate otsekauplemine:
  • Minimaalne bankroll: 500 – 3000 eurot.
  • Algajatele soovitatakse alustada väiksematest positsioonidest, et õppida turu dünaamikat minimaalse riskiga.
 3. Optsioonide kauplemine:
  • Minimaalne bankroll: 1000 – 5000 eurot.
  • Optsioonide kauplemine nõuab põhjalikku turuanalüüsi ja strateegiat, eriti kauplemisel “out of the money” optsioonidega, mis võivad olla riskantsemad.
 4. Futuuride kauplemine:
  • Minimaalne bankroll: 5000 – 10000 eurot.
  • Futuuridega kauplemine on kõrge riski ja kõrge tootlusega tegevus, mis nõuab olulist algkapitali, et katta võimalikke marginaalinõudeid ja säilitada positsioone volatiilsetel turgudel.
 5. ETF-de (Exchange-Traded Funds) kauplemine:
  • Minimaalne bankroll: 500 – 2000 eurot.
  • ETFidega kauplemine on suhteliselt madala riskiga, mistõttu on see hea valik algajatele või investoritele, kes soovivad hajutada oma investeeringuid erinevatesse varaklassidesse.
 6. Forex kauplemine (valuutadega kauplemine):
  • Minimaalne bankroll: 500 – 3000 eurot.
  • Forex-turg on äärmiselt likviidne ja pakub võimalusi kauplemiseks väikeste kapitalisummadega, kuid võimendusega kauplemise riskid tuleb arvesse võtta.
 7. Binaarsed optsioonid:
  • Minimaalne bankroll: 100 – 1000 eurot.
  • Binaarsete optsioonidega kauplemine võib olla spekulatiivne ja riskantne, seega on soovitatav alustada väiksema kapitaliga ja kasutada rangeid riskijuhtimise meetodeid.

Oluline on märkida, et need summad on suunavad ja tegelik vajalik kapital võib sõltuda mitmest tegurist. Alati tuleb kaaluda oma finantsolukorda, teha põhjalikku uurimistööd ja kasutada vastutustundlikku riskijuhtimist.


5. Kas on tõsi, et enamik kauplejaid ei teeni kasumit, ja kui jah, siis miks?

Jah, on tõsi, et enamik kauplejaid ei teeni pikas perspektiivis kasumit. See võib olla tingitud mitmetest teguritest, sealhulgas:

 • Ebapiisav kogemus ja teadmised: Paljud kauplejad alustavad ilma sügava mõistmiseta turu toimimisest.
 • Puudulik riskijuhtimine: Riskide alahindamine või sobimatute strateegiate kasutamine võib viia suurte kahjumiteni.
 • Emotsionaalne kauplemine: Turu volatiilsusele emotsionaalselt reageerimine viib sageli halbade otsusteni.

6. Millised on kõige peamised indikaatorid, mille jälgimisel teha kauplemisotsuseid?

Kõige peamised indikaatorid, mille jälgimisel kauplemisotsuseid teha, on:

 • Liikuvad keskmised: Näitavad turu üldist suunda ja aitavad tuvastada trende.
 • RSI (Relative Strength Index): Aitab tuvastada üleostetud või ülemüüdud tingimusi turul.
 • MACD (Moving Average Convergence Divergence): Annab signaale trendimuutuste kohta, jälgides liikuvate keskmiste kokkulangevust ja lahknemist.
 • Toetus- ja vastupanutasemed: Aitavad tuvastada hindade võimalikke pöördepunkte.

Pidage meeles, et ühegi indikaatori kasutamine pole kunagi 100% kindel ja tõhus kauplemine hõlmab pidevat õppimist, strateegia kohandamist ja riskijuhtimist.


7. Kas päevakauplemine ei kujuta endast liiga suurt ebakindlust, arvestades, et börsi hinnaliikumised on lühiajaliselt ettearvamatud?

Päevakauplemine tõepoolest hõlmab lühiajalisi investeeringuid ja sellega kaasneb suurem ebakindlus, sest finantsturgude hinnaliikumised võivad lühikese aja jooksul olla ettearvamatud. See kauplemisviis nõuab pidevat turgude jälgimist, kiiret reageerimist ja tugevaid analüüsioskusi. Päevakauplejad tuginevad sageli tehnilisele analüüsile, et tuvastada mustreid ja suundumusi, mis võivad viidata hinnaliikumistele.

Kuigi päevakauplemine võib tunduda keeruline, arvestades turu lühiajalist ettearvamatust, siis sellest hoolimata on paljud kauplejad veendunud, et turgude kõikumist on võimalik hallata. Nad usuvad, et õige hariduse ja hoolika ettevalmistusega saab riske märkimisväärselt vähendada. Lisaks, kasutades tõhusaid riskijuhtimise strateegiaid, on võimalik isegi lühiajalisi turutrende kasuks pöörata ja neid edukalt ära kasutada.


8. Kas on tõsi, et paljud päevakauplemise tehnikad, mis põhinevad börsi liikumise graafikute analüüsil, et ennustada järgmist hinnaliikumist, on tegelikult eksitavad ja võivad olla pettused?

Päevakauplemise tehnikad, eriti need, mis põhinevad tehnilisel analüüsil, on tekitanud arutelu nende usaldusväärsuse ja efektiivsuse üle. Mõned kriitikud väidavad, et turgude lühiajalised liikumised on suuresti ettearvamatud ja et graafikute analüüsil põhinevad ennustused ei ole alati usaldusväärsed. On tõsi, et turul eksisteerib ka pettureid, kes lubavad kindlaid kasumeid või “salajasi” kauplemisstrateegiaid, mis võivad osutuda pettusteks.

Siiski on oluline märkida, et paljud kogenud päevakauplejad kasutavad tehnilist analüüsi kui üht paljudest tööriistadest riskijuhtimises ja strateegilises otsustamises. Edukas päevakauplemine nõuab põhjalikku turuanalüüsi, distsiplineeritud riskijuhtimist ja pidevat õppimist. Investoritel on oluline olla ettevaatlik ja teha oma uurimistööd enne mis tahes kauplemisstrateegia rakendamist, et eristada usaldusväärset teavet eksitavatest või petlikest väidetest.


9. Milline kauplemistehnika võiks sobida algajale?

Algajatele sobilik kauplemisviis peaks olema suhteliselt lihtne mõista, pakkuma piisavalt ressursse õppimiseks ja olema vähem riskantne, arvestades algaja kaupleja kogemust ja teadmisi.
Arvestades neid kriteeriume, on siin kaks kauplemisviisi, mis võivad sobida algajatele:

 1. ETF-de (Exchange-Traded Funds) kauplemine:
  • ETF-id on suurepärased algajatele, kuna need pakuvad lihtsat viisi portfelli mitmekesistamiseks ja investeerimiseks erinevatesse varadesse, nagu aktsiad, võlakirjad või toorained, ühe börsil kaubeldava instrumendi kaudu. ETF-id on tavaliselt madalate haldustasudega ja pakuvad suurt likviidsust, mis tähendab, et neid saab börsipäeva jooksul hõlpsasti osta ja müüa. Lisaks on ETF-idest arusaamine suhteliselt lihtne, mis muudab need algajatele atraktiivseks valikuks.
 2. Aktsiate otsekauplemine:
  • Kuigi aktsiate otsekauplemine võib tunduda keerulisem kui ETF-de kauplemine, pakub see algajatele võimalust õppida turgude ja ettevõtete kohta, millesse nad investeerivad. Aktsiate otseostmine annab investorile võimaluse saada ettevõtte osaluse omanikuks, saada dividenditulu ja osaleda ettevõtte juhtimises (kui nad omavad piisavalt suurt osalust). Algajad peaksid alustama piiratud arvu aktsiatega ja eelistatavalt selliste ettevõtete aktsiatega, mille ärimudel ja tööstusharu on neile arusaadavad.

Mõlemal juhul on soovitatav alustada väikese kapitaliga, teha põhjalik uurimistöö ja kasutada riskijuhtimise tööriistu, nagu stop-loss korraldused. Samuti on oluline meeles pidada, et investeerimine ja kauplemine sisaldavad alati riski ja on oluline investeerida ainult rahaga, mille kaotamine ei mõjuta oluliselt teie finantsstabiilsust.


Affiliate Äri Meistriklass: 10 🛠 Olulist Sammu Õnnestumise Suunas

soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

COOLBET KASIINO ÜLEVAADE
Translate »