RULETT: AJALUGU JA SALADUSED
Rulett, see ajatu mänguikoon, mis on köitnud mängijaid üle kogu maailma juba sajandeid, pakub rohkem kui lihtsalt keerlevat ratast ja veerevat kuuli. Alates selle salapärastest juurtest 18. sajandi Prantsusmaal kuni tänapäeva digitaalsete mängusaalideni, on rulett olnud kasiinomängude sümbol, pakkudes nii põnevust kui ka väljakutseid. Selle looja, Blaise Pascal, kes oli matemaatik, ei osanud ilmselt ette näha, kuidas tema leiutis mängimaailma vallutab. Huvitav on see, et kui liita kokku kõik numbrid ruletirattal, saadakse summa 666 😈 – number, mis lisab mängule müstilist võlu.
Rulett on rohkem kui lihtsalt mäng; see on strateegia, õnne ja psühholoogia sulam, mis testib mängijate kannatlikkust, julgust ja intellekti. Artiklis sukeldume ruleti ajaloo sügavustesse, avastame erinevaid strateegiaid, mis on aja jooksul välja kujunenud, ja uurime mängu peidetud saladusi, mis võivad aidata mängijatel saavutada soovitud eelise. Olgu sinu eesmärk õppida tundma mängu ajalugu, täiustada oma mängustrateegiat või lihtsalt avastada uusi huvitavaid fakte, see artikkel on mõeldud sulle, et muuta sind teadlikumaks ja osavamaks ruletimängijaks.
Albert Einstein on öelnud ruleti kohta: “Sa ei saa võita ruletilauas, välja arvatud juhul, kui varastad raha laualt, kui diiler ei vaata.” See tsitaat peegeldab Einsteini skeptilist suhtumist ruleti ja üldiselt hasartmängude võiduvõimalustesse, rõhutades, et mängu olemus on selline, et pikas perspektiivis jääb kasiino alati peale.
Ruleti Ajalugu
Ruleti ajalugu on sama paeluv kui mäng ise, ulatudes tagasi 18. sajandi Prantsusmaale, kus see esmakordselt kujunes välja. Kuigi täpne päritolu on mõnevõrra ebaselge, omistatakse ruleti leiutamine sageli Blaise Pascalile, kes oli oma aja kuulus matemaatik ja filosoof. Otsides võimalust igiliikuri loomiseks, lõi Pascal hoopis mehhanismi, mis saab olema ruleti südameks – keerlev ratas.
Esialgne mänguversioon oli küll veidi erinev tänasest, kuid Pascal’i leiutis pani aluse mängule, millest sai kiiresti üks populaarsemaid meelelahutusvorme Prantsusmaa kõrgseltskonnas. 18. sajandi lõpuks oli rulett levinud üle kogu Euroopa ja hiljem ka Ameerikasse, võttes endaga kaasa nii glamuuri kui ka põnevuse, mis on mängu saatnud tänaseni.
Põnev fakt on see, et ruletiratas (mis prantsuse keeles tähendab “väike ratas”) on ajapikku muutunud. Euroopa ja Prantsuse ruleti rattal on numbrid 1 kuni 36 ja üks 0, samas kui Ameerika versioonis lisandus teinegi null – 00, mis suurendab maja eelist.
Müstiline number 666 😈, millele viitasime sissejuhatuses, ei ole ainus põnev nüanss ruleti ajaloos. On ka teooriaid, mis räägivad mängu seotusest salajaste ühingute ja rituaalidega, kuigi need jutud kuuluvad pigem legendide valdkonda.
Ruleti laialdane populaarsus ja selle mängu ajalooline jõud näitavad, kui sügavalt on see juurdunud meie kultuuris. Mäng, mis algas lihtsa rattana, on arenenud keerukaks meelelahutuseks, kus iga keerutus on täis lootust, põnevust ja võimalust ajalugu teha.
Esimese Ruleti Disain
Esimese ruleti disain oli lihtne ja see oli mõeldud matemaatiliseks eksperimendiks, mitte hasartmänguvahendiks. Algse Pascal’i loodud ratta täpset välimust on raske kirjeldada, kuna varased kirjeldused ja joonistused on üsna napid, kuid siiski on teada mõned olulised erinevused võrreldes tänapäeva ruletiga:
- Vähem sektsioone: Esimesed ruletirattad olid lihtsamad, võimalik, et neil oli vähem numbreid kui tänapäeva 36 numbri + üks või kaks nulli. Mõned varajased versioonid kasutasid ka erinevaid numbriseadeid võrreldes tänapäeva standardiga.
- Nullide puudumine: Esialgu ei sisaldanud ruletirattad nulli ega topelt-nulli sektsioone. Nullide lisamine oli hilisem areng, mis suurendas kasiinode maja eelist. Prantsuse rulett lisas esimesena ühe nulli ja Ameerika versioon lisas hiljem topelt-nulli.
- Välimus ja materjal: Varased ruletirattad olid tõenäoliselt valmistatud puidust ja olid lihtsamad nii disainilt kui ka viimistluselt. Tänapäevased rattad on keerukamad, kasutades kvaliteetseid materjale nagu eebenipuu, mahagon ja mõnikord isegi elevandiluud kuulide jaoks.
- Ratta konstruktsioon ja mehhanism: Algse ratta mehhanism oli lihtsam, keskendudes põhilisele pöörlemisfunktsioonile ilma tänapäevaste keerukate tasakaalustus- ja siledusstandarditeta, mis tagavad juhuslikkuse ja ausa mängu.
Kuigi täpne visuaalne kujutis varajasest ruletirattast võib erineda sõltuvalt allikast ja tõlgendusest, on selge, et algne disain on ajaga märkimisväärselt arenenud, muutudes keerukaks ja elegantseks mänguvahendiks, mida tänapäeval tuntakse ja armastatakse.
Joseph Jagger oli ajaloos tuntud tegelane, kes võitis 19. sajandi lõpus Monte Carlo kasiinos suuri summasid ruletis. Tema edu saladus peitus tähelepanekus, et üks ruletiratas ei olnud täiesti tasakaalus, mille tulemusena teatud numbrid tulid tõenäolisemalt välja. Jagger värbas mitu inimest, et jälgida ja kirja panna tulemusi kasiino ruletiratastelt, avastades, et mõned numbrid ilmuvad sagedamini. Tuginedes kogutud andmetele, panustas Jagger nendele eelistatud numbritele ja võitis tohutuid summasid. Tema lugu on tuntud kui üks varasemaid ja edukamaid teaduslikke lähenemisi hasartmängude ajaloos. Pikemalt saad tema kohta lugeda SIIT.
Ruleti Põhitõed
Rulett on mäng, mis on säilinud läbi aegade, tänu oma lihtsatele reeglitele ja sügavale strateegilisele potentsiaalile. Selle põhiolemus seisneb rattal keerleva kuuli ja panustatud numbrite või värvide ennustamises. Siiski, et mängust täiel määral aru saada ja selles osaleda, on oluline mõista selle põhitõdesid.
Ruletilaua ja -ratta ülesehitus on mängu keskmes. Ratas koosneb nummerdatud taskutest, vaheldumisi punastes ja mustades värvides, nummerdatud 1-st 36-ni, lisaks üks või kaks rohelist taskut nullidega (0 ja 00 Ameerika ruletis). Euroopa ja Prantsuse ruletiversioonides on ainult üks null, mis pakub mängijatele paremaid võiduvõimalusi.
Erinevad ruleti versioonid pakuvad mängijatele erinevaid kogemusi. Peamiselt eristatakse Euroopa, Prantsuse ja Ameerika ruletti. Euroopa ruletis on 37 taskut, sealhulgas üks null, samas kui Ameerika ruletis on 38 taskut tänu lisatud topelt-nullile. Prantsuse rulett sarnaneb Euroopa omale, kuid pakub lisareegleid nagu “La Partage” reegel võimaldab mängijatel kaotada vaid poole oma välispanusest, kui kuul maandub nullil. Lisaks on reegel “En Prison”, mis annab mängijatele võimaluse jätta oma panus järgmise keerutuseni “vangi”, kui kuul maandub nullil, andes võimaluse panus tagasi võita. Mõlemad reeglid vähendavad maja eelist ja pakuvad mängijatele soodsamaid tingimusi.
Mängureeglid ja panuste tüübid on järgmised kaks olulist aspekti. Mängijad saavad teha sisepanuseid (straight up, split, street, corner, six line), mis on panused üksikutele numbritele või numbrigruppidele seespool lauda, pakkudes kõrgemaid väljamakseid. Välispanused (punane/must, paaritu/paar, kõrged/madalad numbrid, veerud, tosinad) hõlmavad suuremaid numbrigruppe, pakkudes madalamaid väljamakseid, kuid suuremaid võiduvõimalusi.
Mäng algab, kui diiler (croupier) keerutab ratast ühes suunas ja heidab kuuli vastassuunas. Mängijad teevad panuseid kuni hetkeni, mil diiler kuulutab, et panuste tegemine on lõppenud. Kui kuul maandub numbril, kuulutatakse võitnud panused välja ja väljamaksed tehakse vastavalt.
Ruleti võlu seisneb selle lihtsuses, mis pakub samal ajal lõputuid strateegilisi võimalusi. Iga mängija saab valida oma lähenemise, olgu see siis süsteemne panustamine, intuitsioonil põhinev valik või lihtsalt õnne proovile panemine. See mitmekülgsus teeb ruletist ühe universaalseima ja armastatuima kasiinomängu kogu maailmas.
Kas oled kuulnud mehest nimega Ashley Revell? Aastal 2004 otsustas see Inglismaalt pärit mees teha midagi uskumatut – müüa kõik, mis tal oli, sealhulgas riided seljas, ja panustada kogu saadud raha ühele ruletilaua keerutusele Las Vegases. Revelli kogu vara müügist saadud summa oli umbes €135,300.
Revell valis punase või musta panuse, mis on peaaegu 50/50 võiduvõimalusega, välja arvatud maja eelis, mis tuleb nullist või topelt-nullist. Antud mängus oli kasutusel topelt-null. Ta panustas kogu oma vara punasele. Hingematvas vaikuses vaatasid pealtvaatajad, kuidas ruletiratas aeglaselt peatus ja kuul maandus lõpuks punasel 7-l. See tähendas, et Revell oli oma panuse kahekordistanud, võites umbes €270,600.
Pärast võitu ei jätkanud Revell hasartmängude mängimist. Ta kasutas oma võitu, et investeerida äriprojektidesse ja isiklikku ellu. Revelli lugu on tänaseni üks kõige vapustavamaid näiteid riskide võtmisest ja uskumatust õnnest ruletilaua ääres. See lugu on inspireerinud paljusid ja meenutab, et kuigi suured riskid võivad tuua suuri võite, kaasneb nendega alati ka võimalus suureks kaotuseks.
Ashley Revelli julge panus võis osaliselt olla seotud televisioonisaate produktsiooniga, mis tekitab küsimusi võimalike kokkulepete üle kasiinoga. Kuigi avalikult pole kinnitatud mingisuguseid erikokkuleppeid kaotuse korral, on sellise meelelahutusliku sisu puhul võimalik, et tagamaad olid ette valmistatud vaatajate kaasahaaramiseks. See aspekt lisab loole skeptilise vaatenurga, rõhutades, et tegelikkuses ei pruugi hasartmängud pakkuda selliseid turvavõrke.
Ashley Revelli lugu on kahtlemata põnev ja intrigeeriv, kuid see ei tohiks kindlasti olla eeskujuks teistele. Tema otsus panustada kogu oma elu säästud ühele ruletikeerutusele on äärmiselt riskantne ja võib harva lõppeda õnnelikult. Enne selliste panuste tegemist tuleks kaaluda kõiki riske ja mõelda alternatiivsetele võimalustele oma rahaliste vahendite investeerimiseks.
Video:
11. aprill 2004, Ashley Revell ajalooline panus: LINK
15 aastat hiljem, lisaks teeb ta ka antud video lõpus suure panuse: LINK
Ruleti Strateegiad
Ruleti strateegiate maailm on sama mitmekesine ja põnev kui mäng ise. Kuigi rulett on suuresti õnnemäng, usuvad paljud mängijad, et teatud strateegiate ja süsteemide rakendamine võib suurendada nende võiduvõimalusi. Oluline on mõista, et kuigi ükski strateegia ei garanteeri võitu, võivad need aidata mängida targemini ja hallata oma rahalisi vahendeid efektiivsemalt.
Populaarsed strateegiad ja süsteemid nagu Martingale, Fibonacci, D’Alembert ja Labouchere on saanud paljude mängijate lemmikuteks.
Martingale süsteem soovitab panust kahekordistada peale iga kaotust, eeldusel, et lõpuks võidetakse tagasi kõik kaotused koos väikese kasumiga.
Fibonacci strateegia kasutab kuulsat numbrijada, et määrata panuste suurust, vähendades riski pärast kaotust ja suurendades panust peale võitu.
D’Alembert on veel üks progressiivne panustamissüsteem, mis tõstab panust ühe ühiku võrra peale kaotust ja vähendab ühe võrra peale võitu.
Labouchere süsteem nõuab mängijalt panustamisjärjestuse loomist ja selle järjestuse järgimist panuste tegemisel.
Rohkem infot antud strateegiate kohta: LINK
Strateegiate tõhusus ja nendega kaasnevad riskid on olulised kaalutegurid.. Kuigi need süsteemid võivad tunduda ahvatlevad, on oluline mõista, et rulett on lõppkokkuvõttes juhuslik mäng ja maja eelis jääb alati kehtima. Strateegiate kasutamine võib parandada mängukogemusti, kuid see ei taga võitu.
Nõuanded strateegiate rakendamiseks hõlmavad rahahaldust ja distsipliini. Alustage mängimist kindla eelarvega ja hoiduge sellest kinni, sõltumata mängu tulemustest. Valige strateegia, mis sobib teie mängustiiliga, ja olge valmis seda kohandama vastavalt mängu kulgemisele. Ärge kunagi üritage kaotusi tasa teha ega panustage rohkem, kui olete valmis kaotama.
Martingale strateegia ja sarnased panustamissüsteemid on nagu viitsütikuga pommid hasartmängude maailmas – tunduvad pealtnäha kahjutud, kuid võivad lõpuks plahvatada mängija näo ees. Nende süsteemide olemus seisneb panuste suurendamises peale igat kaotust, eelduses, et lõpuks saabub võit, mis kataks kõik eelnevad kaotused ja toob isegi väikese kasumi. Probleem peitub aga mängu volatiilsuses ja kapitali piiratuses – järjestikused kaotused võivad kiiresti viia mängija olukorda, kus järgmise panuse tegemiseks ei jätku raha.
Stop-loss on meetod, mida mängijad võivad kasutada oma kaotuste piiramiseks, seades ette kindla summa, mille kaotamisel nad mängu lõpetavad. See aitab kontrollida kaotusi ja takistab mängijal kogu kapitali ühe halva mänguseeria käigus kaotamast. Siiski, isegi stop-loss’i kasutamine ei muuda Martingale’i ega sarnaseid süsteeme pikas jooksus kasumlikuks. Kasiinomängudes on alati maja eelis, mis tähendab, et mida kauem mängitakse, seda tõenäolisemalt mängija kaotab.
Lühidalt öeldes, Martingale’i strateegia võib tunduda ahvatlev kiire raha teenimise viis, kuid hasartmängud on loodud nii, et pikas perspektiivis jääb kasiino peale. Mängija võib küll lühikeses plaanis võita, kuid kasiinomängude statistiline olemus ja maja eelis tagavad, et pikas jooksus on kaotused paratamatud.
Mängu Saladused ja Nipid
Ruleti maailmas leidub mitmeid saladusi ja nippe, mis võivad mängijatele anda väikese eelise või lihtsalt muuta mängukogemust nauditavamaks. Ehkki rulett on suures osas juhusemäng, on teatud aspektid, millele tähelepanu pöörates võib mängija oma võiduvõimalusi parandada või vähemalt oma kaotusi minimeerida. 🍀
Kuidas hallata oma mängueelarvet: Üks tähtsamaid aspekte mis tahes kasiinomängus, kaasa arvatud rulett, on tõhus rahahaldus. Määrake endale kindel mängueelarve ja jagage see mõistlikult, et mitte kõike korraga maha mängida. See aitab teil mängida kauem ja vähendada suurte kaotuste riski. 💰
Psühholoogilised aspektid ja mängija mõtteviis: Ruletis edukas olemiseks on oluline säilitada selge pea ja rahulik meel. Ärge laske emotsioonidel oma otsuseid juhtida ja vältige impulsiivset panustamist. Positiivne mõtteviis ja keskendumine mängulõbule, mitte ainult võidule, aitavad säilitada mõistlikku lähenemist mängule.
Professionaalsete mängijate saladused ja soovitused: Paljud kogenud ruletimängijad jagavad oma kogemusi ja soovitusi, mis võivad algajatele kasulikud olla. Näiteks võib olla tark vältida Ameerika ruletti selle kõrgema maja eelise tõttu ja eelistada Euroopa või Prantsuse ruletti.
Pikas perspektiivis mängides ruletis, maja eelis jääb alati mängijate vastu sõltumata sellest, millisele panusele keskenduda. Nii sisepanused (üksiknumbrid) kui ka välispanused (näiteks punane/must, paaritu/paar) on allutatud sama maja eelisele, mis on Euroopa ruletis umbes 2,7% ja Ameerika ruletis ligikaudu 5,26% tänu topelt nullile. Kuigi välispanused pakuvad suuremat võiduvõimalust üksikute keerutuste puhul, ei muuda see pikemas perspektiivis maja eelist. Seega, sõltumata panustamisstrateegiast, ei saa mängija matemaatiliselt ületada kasiino eelist pikas jooksus.
Ruleti variatsioonide mõistmine: Tundke erinevaid ruleti tüüpe ja nende reegleid. Euroopa ja Prantsuse rulett pakuvad mängijatele paremaid võiduvõimalusi võrreldes Ameerika ruletiga, tänu ühele nullile ja soodsamatele reeglitele nagu “La Partage” ja “En Prison”.
Panustamisstrateegiate katsetamine: Kuigi ükski strateegia ei taga võitu, võib erinevate panustamisstrateegiate katsetamine aidata leida enda jaoks sobivaima lähenemise. Oluline on meeles pidada, et strateegia peaks aitama teil mängust rõõmu tunda ja mitte tekitama lisastressi.
Ruleti Mängimine Tänapäeval
Ruleti mängimine on ajaga märkimisväärselt muutunud, eriti tehnoloogia arengu tõttu, mis on toonud kaasa online-kasiinode populaarsuse kasvu. Tänapäeval on ruletti võimalik mängida nii traditsioonilistes kasiinodes kui ka internetis, pakkudes mängijatele rohkem võimalusi ja paindlikkust.
Online ruleti eripärad ja eelised: Online-rulett on muutnud mängu kättesaadavamaks kui kunagi varem. Mängijad saavad nautida ruletti oma kodude mugavusest, ilma et peaksid külastama füüsilist kasiinot. Lisaks sellele pakuvad paljud online-kasiinod laia valikut ruleti variatsioone, sealhulgas Euroopa, Ameerika ja Prantsuse ruletti, samuti uuenduslikke versioone nagu mitme rattaga rulett ja kiirrulett. Online-mängimine pakub ka demoversioone, mis võimaldavad mängijatel harjutada ja tutvuda mänguga riskivabalt.
Tehnoloogia mõju ruletimängule: Tehnoloogia areng on toonud ruletimängu uusi dimensioone, sealhulgas parema graafika, helikvaliteedi ja mängukogemuse. Lisaks on live-diileriga rulett loonud silla online-mängimise ja traditsioonilise kasiinokogemuse vahel, võimaldades mängijatel kogeda reaalajas mängimist koos päris diileriga, mis suurendab mängu autentsust ja kaasahaaravust.
Live-diileriga ruleti mängimise kogemus: Live-diileriga rulett on online-kasiinode seas üha populaarsemaks muutunud. See pakub mängijatele võimalust suhelda diileri ja teiste mängijatega reaalajas, tuues kasiino atmosfääri otse mängija koju. Live-diileriga mängud kasutavad reaalajas videoedastust, et näidata diilerit ja ruletiratast, luues tõelise mängukogemuse, mis on võimalikult lähedane füüsilises kasiinos mängimisele.
Tippfilmid Ruletist
Rulett ei ole mitte ainult populaarne kasiinomäng, vaid on leidnud koha ka filmikunstis, pakkudes põnevaid stseene ja süžeeliine. Siin on mõned märkimisväärsed filmid, mis on tõstnud esile ruleti võlu ja põnevust.
Klassikaline Ruletifilmide Alustala
Casablanca (1942)
Õigustatult peetakse üheks kõigi aegade suurimaks filmiks, “Casablanca” on klassik paljudel põhjustel, sealhulgas oma ruletistseenide poolest. Filmis aitab kohviku omanik Rick, keda kehastab Humphrey Bogart, üht naist ja tema abikaasat põgeneda korrumpeerunud uurija küüsist. Paar panustab kõik ühele ruletimängule, mille Rick seadistab maanduma numbril 22. Rick annab võidud paarile, kes lõpuks põgenevad vabadusse Ameerikasse. Film, mis ilmus 1942. aastal, on ajatu klassika. IMDB
Ruletifilmid 1970ndatest ja 1980ndatest
Sel ajajärgul nägime ruleti stseenidega filme, mis jäid meelde oma kvaliteedi poolest.
Diamonds Are Forever (1971)
See film ei ole mitte ainult üks Sean Connery tuntumaid esinemisi James Bondina, vaid ka legendaarne ruletifilm. Filmis mängib Bond mitmeid kõrge panusega kasiinomänge, sealhulgas ruletti. Kuigi rulett ei olnud filmi peamine vaatemäng, oli see oluline osa filmi kasiinoatmosfäärist. IMDB
California Split (1974)
“California Split” on tõeline kasiinomängude film, kus rulett on üks paljudest hasartmängudest. Filmis sõlmivad kaks peategelast, Elliot Gouldi ja George Segali kehastatud tegelased, sõpruse peale süüdistust pokkerimängus petmises ning asuvad seejärel võitma suuri summasid crapsis, pokkeris ja ruletis. IMDB
The Deer Hunter (1978)
“The Deer Hunter” sisaldab üht filmiajaloo meeldejäävamat stseeni, mis keerleb Vene ruleti ümber – olukord, kus kaalul on elu. Film näitab, kuidas Ameerika sõdurid sunnitakse Vietnami sõjavangilaagris Vene ruletti mängima, pannes proovile nende psüühika ja ellujäämisinstinktid. IMDB
Dirty Rotten Scoundrels (1988)
“Dirty Rotten Scoundrels” lõpetab 80ndad meeldejääva ruletistseeniga. Filmis mängivad Steve Martin ja Michael Caine kahte kelmikunsti meistrit, kes petavad Prantsuse kasiinodest välja hiigelsummasid. Nende ruletistseen on filmi üks tipphetki. IMDB
1990ndate Parimad Ruletifilmid
90ndad tõid meieni mitmeid suurepäraseid ruletti sisaldavaid filme.
Run Lola Run (1998)
“Run Lola Run” on Saksamaa film, mis kujutab elu ja surma peale mängimist, kus peategelane peab kasiinomängude abil võitma suure summa raha. Film pakub kolme erinevat lõppu, ühes neist võidab peategelane ruletis piisavalt raha, et oma poiss-sõber päästa. IMDB
Croupier (1998)
“Croupier” on sügavamõtteline film, kus Clive Owen kehastab algajat kirjanikku ja kasiino diilerit, kes ammutab oma tööst inspiratsiooni kirjutamiseks. Filmis on rulett üks paljudest kasiinomängudest, mis kujutavad hasartmängude maailma mitmekesisust ja keerukust, peegeldades mängijate lootusi, unistusi ning pettumusi. IMDB
Indecent Proposal (1993)
“Indecent Proposal” on film, mis jutustab loo ruletimängust, mis võtab ootamatu pöörde ja viib jada ebakõlalisteni sündmusteni. Peaosades on Demi Moore, Woody Harrelson ja Robert Redford. Film keskendub noorpaarile, kes kaotab kõik oma raha saatuslikus ruletimängus. Meeleheitel nõustub paar võtma miljardärilt raha vastutasuks selle eest, et Moore’i tegelaskuju veedab öö temaga, mis toob kaasa omaette probleemide kogumi. IMDB
Kokkuvõte
Rulett on läbi aegade pakkunud mängurõõmu, põnevust ja meelelahutust miljonitele inimestele üle kogu maailma. Alates selle müstilistest juurtest 18. sajandi Prantsusmaal kuni kaasaegsete online-kasiinode ja live-diileriga mängudeni on rulett tõestanud oma ajatut võlu ja universaalsust. Mängu lihtsus, kombineerituna sügavate strateegiliste võimalustega, teeb sellest ühe armastatuima kasiinomängu, mis köidab nii algajaid kui ka kogenud mängijaid.
Ruleti ajalugu on rikas ja mitmekesine, pakkudes huvitavaid lugusid ja fakte, nagu näiteks kõigi numbrite summa rattal, mis on 666, või selle leiutamine matemaatiku poolt, kes püüdis luua igiliikurit. Mängu põhitõed, erinevad strateegiad ja mängimise nüansid on olulised teadmised igaühele, kes soovib ruletis edu saavutada või lihtsalt mängust rõõmu tunda.