POKKERI MÄNGIMINE TUGEVATE VASTASTE VASTU
Kui vastased on füüsiliselt tugevad, siis see pole probleem, sest pokker nõuab pigem ikka vaimujõudu.
Nali naljaks, aga üldjuhul tugevate vastaste vastu me ei taha pikalt mängida, samas vahel olude sunnil see juhtub paratamatult. Tegemist võib olla näiteks turniiriga, kus meil ei ole võimalus lauda vahetada. Võib ka olla, et lauas on mõni suur vaal, kes jagab raha laiali, aga samas lauas on ka teised head mängijad. Või siis mängime kõrgetel limiitidel, kus paratamatult on palju häid mängijaid.
MILLISE VASTASE VASTU ON RASKE MÄNGIDA?
-
Pokkeri ABC.
Vastasel on väga head algteadmised pokkerist. Nad teavad väga hästi, et milliseid käsi mängida vastavalt positsioonile. Kaartide kombinatsioonide lugemine, millised on tõenäosused erinevate tõmmetega, see kõik käib kogenud mängijatel pigem automaatselt ja nad ei kuluta sellele palju aega.
-
Agressiivsus.
Keegi ei taha mängida suurt potti marginaalse käega, aga head mängijad sunnivad oma vastaseid agressiivse mänguga just seda tegema.
-
Ettearvamatu.
Head mängijad mängivad nii, et vastasel on väga raske oletada, kas vastas on tugev käsi või mitte. See tähendab, et mängitakse suhteliselt palju käsi ja loomulikult agressiivselt. Hea mängija võib tihti mängida pigem isegi mitte kätt, aga vastast, kasutades ära positsiooni ja vastase nõrkust.
-
Rumalaid vigu ei tehta.
Selliseid vigu naljalt ei tehta, et bluffitakse kogu oma stack ära, või keeldutakse jonni pärast foldimast olukorras, kus ilmselgelt tuleks seda teha. Hea mängija lähtub iga käe mängimisel sellest, et kas selline mäng toodab pikas jooksus kasumit või mitte. Lihtsalt õnne peale minekut, et ehk seekord veab, seda ei toimu.
-
Enesekontroll.
See on võime kontrollida oma emotsioone ja käitumist olukorras, mis ühel või teisel viisil on häiriv. Kui hea mängija leiab, et emotsioonid häirivad tema mängu või ta on juba väga väsinud, siis lõpetab ta esimesel võimalusel sessiooni ja tegeleb millegi muuga. Reeglina hea mängija lähtub mängimisel loogikast, aga mitte emotsioonidest.
Väldi väga häid vastaseid, eriti kui neil on sinu suhtes positsioon. Kui mängida rahalaudades, siis reeglina on võimalus laudu valida, seda vähemalt online keskkonnas. Seega kui lauas istub Sinust vasakul üsna loose ja agressiivne hea mängija, siis kõige mõistlikum on antud lauast lahkuda. Muidugi kui samas lauas on kalakesed, kes põletavad kiiresti oma raha, siis tõenäoliselt tasub siiski jätkata mängimist.
Näita vajadusel hambaid! Kui tugev vastane mängib sinu suhtes loose agressiivselt ja soovime antud lauas mängimist jätkata, siis tuleb talle ka vastavalt vastu mängida – vajadusel 4bet bluffida, check-raiseda jne. Kui lauas on mõni suur vaal, siis võime ka loobuda hea mängija vastu agressiivselt mängimisest ja keskendume pigem ainult vaala mängule. Sellega muidugi näitame nõrkust ja lubame heal mängijal blinde varastada ning postflop ennast potist välja suruda. Reeglina tuleb peamine kasum pokkeris just vaaladelt ja teistelt suurtelt kaladelt, seega ülemäära heade mängijatega ragistamine ei olegi väga mõistlik.
Muuda oma mängu. Kui mängid vastasele agressiivselt vastu, siis tõenäoliselt muudab ta seejärel kiirelt oma mängu ja enam nii julgelt sind ei ründa. Juhul kui vastane ei muuda oma mängu, siis vahest ta ei olegi väga hea mängija. Igal juhul peame kohandama oma mängu vastavalt vastaste stiilile. Mõni vastane tulistab igal tänaval, olenemata sellest, kas tal on käsi või mitte, samas aga foldib tõstele üsna kergelt. Kui vastane foldib kergelt 4bet-ile, siis kasutame 4bet-i pigem bluffiks või semi-bluffiks. Aga kui meil on tugev käsi, siis pigem callime ja laseme vastasel teha panuseid. Antud juhul muidugi ei ole vastane enam väga hea mängija, sest ta ei kohanda oma mängu vastavalt olukorrale.
Ära karda! Isegi maailma parim mängija mängib nende samade kaartide ja võimalike kombinatsioonidega. Kui jälgida vastase mängu ja anda endast parim, siis võime sedasi hoopis tema elu lauas raskeks teha, seda muidugi juhul kui meil on sobiv positsioon.
Bankroll peab olema piisavalt suur ja mängida tuleks sellisel limiidil, kus me julgeme riskida, eeldades et tõenäosus on meie poolel.
Mängi vajadusel rohkem tight. Kui näiteks sinust vasakul on loose-agressiivne hea mängija, aga lauas on mitmed kalakesed, siis võid jätkata mängimist rohkem tight stiilis. Oota head kätt ja tõenäoliselt makstakse sulle kõik kinni… kui just keegi ära ei kobista.
Head mängijad õpetavad ka Sind! Kui mängid endast kehvemate vastaste vastu, siis sinu mäng sellest palju paremaks ei muutu, võimalik, et läheb hoopis halvemaks. Pokkeri mängimine tugevate vastaste vastu sunnib sind pigistama endast viimast ja pidevalt muutma käiku, et püsida mängus. Lühidalt, siis tugevate vastaste vastu mängimine õpetab ja annab väärt kogemusi. Seda muidugi juhul kui me oleme kriitiline oma mängu suhtes ja otsime järjepidevalt võimalusi, et kuidas mängida ühte või teist olukorda paremini.
Näiteks kui sa mängid malet endast kehvemate vastaste vastu, siis toimub areng üsna aeglaselt. Kui mängid endast tugevamate vastaste vastu, siis toimub areng kordades kiiremini. Kui võtad veel aega, et analüüsida oma mängu, siis toimub areng väga-väga kiirelt!
Naudi pokkerit! Kui istuda laudades väga tight ja oodata häid käsi, siis see võib olla väga tüütu, kus tunned ennast nagu robot. Samas kui mängida rohkem loominguliselt, jälgida vastaseid, bluffida, mängida suuri potte, siis selline stiil pakub tunduvalt rohkem põnevust ja mängu ilu.
Edu laudades!