Artiklid Faktid

HUVITAVAID POKKERIFAKTE JA LUGUSID – “POKKERIMÄNG MIS KESTIS KAHEKSA AASTAT”

pokkerifaktid

HUVITAVAID POKKERIFAKTE JA LUGUSID

 #1   POKKER ON PÄRIT ÜHENDRIIKIDEST 

Kui nimi Texas Hold ’em ei ütle juba piisavalt palju siis võib lisada, et pokkeri sünnipaik on Ühendriikides, täpsemalt öeldes New Orleansis. Peale pokkeri on New Orleans veel sünnipaigaks džässmuusikale ja kokteilidele. Enam ei ole võimalik kindlaks teha täpset paika kus mängiti esimene käsi pokkeris, aga ajaloolased on kindlad, et mäng
leiutati ja arendati välja just seal.


 #2   POKKERI VARASEMAT VERSIOONI MÄNGITI 20 KAARDIGA 

Kui tänapäevast pokkerit mängitakse 52 kaardiga siis pokkeri algusaegadel oli mänguks lubatud kõigest 20 kaarti ja neli mängijat.
Mäng oli väga lihtne: Igale mängijale jagati viis kaarti ja panustamine parima käe peale võis alata. Ajaloolased väidavad, et 52 kaarti ilmusid pokkerisse 1834. aastal.


 #3   POKKERIŽETOONID JA NENDE LUGU 

Pokkeri algusaegadel mängiti pokkerit mitte žetoonide vaid hoopis kullatükkide peale, aga sobisid ka kuldmündid või isegi kullatolm. Kuna sellisel kujul puudus panusel standardväärtus tekkis vajadus uue süsteemi järele. Siin tulid mängumajad ja Saloonid välja žetoonide ideega. Žetoone valmistati elevandiluust, luust, savist või ka lihtsalt puust ja need olid kujundatud vastavalt nende väärtusele. Žetoone võis vahetada rahaks otse mängumajas, nii nagu praegu kasiinodes.


 #4   POKKERIMÄNG MIS KESTIS KAHEKSA AASTAT 

Bird Cage teater Arizona osariigis väidab olevat koduks pikimale pokkerimängule mis kunagi mängitud. Mäng algas väidetavalt 1881. aastal ja kestis ühtekokku kaheksa aastat, viis kuud ja kolm päeva. Bird Cage teater ütleb, et mängijad olid kõik tuntud Metsiku Lääne persoonid ja väikseim sissemakse oli tuhat dollarit.

HUVITAVAID POKKERIFAKTE Birdcage Theater pokkerilaud


 #5   ESIMENE POKKERITURNIIRI ÜLEKANNE 

Praeguseks nii tavalised pokkeriturniiride ülekanded said alguse 1973. aastal. Esimene televisioonis üle kantud pokkerilahing toimus Las Vegases World Series of Poker turniiril.


 #6   POKKER ON KASUMLIKUM SPORDIALA MAAILMAS 

Me teame milliseid suuri tulusid teenivad jalgpallurid, NBA mängijad ja golfarid, aga kui vaadata top 5 võite mille on teeninud kõrgetel panustel turniirimängijad siis need summad ületavad 44 miljonit dollarit, mis teeb pokkerist kõige kasumlikuma spordiala maailmas.


 #7   POKKERI PÕLVNEMINE 

Väidetakse, et pokker arenes välja doomino ja mängukaartide kombinatsioonist.


 #8    VEEL HUVITAVAT 

7 kaardi käel on üle 300 miljoni erineva võimaliku kombinatsiooni.

Heal pokkerimängijal ei ole üle 5% eelist teise hea pokkerimängija ees.

Viis kuidas kogenud pokkerimängijad paigutavad oma žetoone laual on tihti tehnika vastase eksitamiseks.

Keha kallutamine ette või tahapoole võib näidata vastase tugevat kätt

Vastasele otse silma vaatamine on tehnika bluffimisel

Ebausklikud pokkerimängijad mängivad mõnikord pesemata riietega.Postitusi pole.

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

Jäta Kommentaar

Translate »