Arhiiv

RASKEKAALU MEGA-MATŠ: TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK KOHTUVAD 18. MAI 2024

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK

Tyson Fury ja Oleksandr Usyk’i poksimatš, mida reklaamitakse nimega “Ring of Fire”, oli planeeritud toimuma 17. veebruaril 2024 Riias, Saudi Araabias. Seda kohtumist oodati suure huviga, kuna see oleks krooninud esimese vastuvaidlematu raskekaalu meistri alates Lennox Lewisest aastal 2000. Matši põnevus seisnes ka kahe võitmatu poksija vastasseisus, kus Fury on WBC raskekaalu meister ja Usyk omab WBA (Super), IBF, WBO, IBO ja The Ring raskekaalu tiitleid​​.

Siiski teatati, et matš on edasi lükatud pärast seda, kui Fury sai treeningul vigastada. Queensberry Promotionsi sõnul lõikas Fury end sparringu ajal näost ja vajas olulist õmblemist. Matši uus kuupäev on kavandatud 18. mai 2024​​​​.

Uudis matši edasilükkamisest tekitas pettumust nii fännides kui ka teistes poksijates, kes oleksid pidanud samal õhtul võistlema. Mõned fännid avaldasid kahtlust, kas matš toimub üldse, arvestades suuri ootusi ja varasemaid viivitusi​​.

Fury ja Usyk’i võitluslugu on muljetavaldav. Fury hüüdnimega “Gypsy King” on pärit Manchesterist, Inglismaalt ja tal on võitmatu rekord 34 võitu, 0 kaotust ja 1 viik, millest 24 on võidud nokaudiga. Usyk, hüüdnimega “The Cat” ja pärit Simferopolist, Krimmist, Ukrainast, hoiab samuti võitmatut rekordit 21 võitu, 0 kaotust, millest 14 on võidud nokaudiga​​.

Kuigi võitlus ise on edasi lükatud, on selle ümber püsinud suur meediahuvi ja spekulatsioonid, kusjuures mõlemad poksijad on näidanud kindlat valmisolekut ja enesekindlust. Matši lõplik toimumisaeg sõltub nüüd Fury taastumisest ja sellest, kuidas korraldajad suudavad ürituse uuesti ajastada​​.

ÜLEVAADE KOHTUMISEST

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk: Ajalooline Poksikohtumine

See matš on nimetatud “Ring of Fire” ehk “Tule Ringiks” ja kahe seni võitmatu meistri vahelise lahingu panused on kõrged. Matšil selgub esmakordselt pärast 1999. aastat poksi raskekaalu ühtne ja vaieldamatu maailmameister​​.

Tyson FuryVõitlejate Profiilid Tyson Fury, hüüdnimega “Gypsy King”, on tuntud oma ebatraditsioonilise ning raskesti ennustatava stiili poolest. Ta on WBC tiitli praegune omanik, mille ta võitis 2020. aastal Deontay Wilderi vastu ja on seda tiitlit kolm korda edukalt kaitsnud​​.

Oleksandr Usyk, endine vaieldamatu raskeskaalu maailmameister, on tuntud oma tehnilise meisterlikkuse ja suurepärase jalgade töö poolest. Ta hoiab WBA, IBF ja WBO raskekaalu tiitleid pärast seda, kui alistas Anthony Joshua 2021. aastal. Usyk on tõestanud oma võimet konkureerida suuremate meestega, domineerides Joshuat​​.

Stiilide Kontrast Fury ja Usyki stiilide erinevus teeb sellest matšist eriti huvitava ja taktikalise lahingu. Fury kasutab oma suurust, taktikat ja ringi IQ-d, et vastaseid poksida, samas kui Usyk toetub oma tehnilisele oskusele ja kombinatsioonidele. Mõlemad poksijad on tipp-tasemel ja nende vastasseis on üks viimaste aastate oodatuimaid raskekaalu tiitlimatše​​.

Panused Võitja tõuseb poksi raskekaalu klassi vaieldamatuks maailmameistriks, omades kõiki nelja peamist tiitlit. See on ajalooline saavutus, mis kinnitab võitja koha poksi ajaloos.

Selline on eelseisva Tyson Fury vs Oleksandr Usyk matši ülevaade. Sündmuse ootuses on poksimaailm ärevil, oodates, kes tõuseb selle ajaloolise lahingu võitjana.


Kihlveokontorite pakutavad koefitsiendid:
Seisuga 10. mai 2024
Nooled näitavad koefitsientide muutust varasemaga võrreldes.

Kihlveokontor Tyson Fury Oleksandr Usyk
Betsafe 1.80↓ 1.92↑
Coolbet 1.87↓ 1.93↑
Jalla Casino 1.90↔️ 1.90↔️
Ninja 1.78↔️ 1.92↔️
Olybet 1.86↓ 1.88↑
Optibet 1.94↔️ 1.94↔️
Paf 1.79↓ 2.05↑
Posido 1.90↔️ 1.90↔️
Tonybet 1.79↔️ 1.92↔️
VivatBet 1.94↓ 1.94
X3000 1.79 2.05↑

Võitlejate Profiilid

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK
Tyson Fury
, hüüdnimega “Gypsy King”, on üks oma põlvkonna tuntumaid poksijaid. Sündinud 1988. aastal Inglismaal, alustas Fury oma professionaalset poksikarjääri 2008. aastal. Tema pikkus ja käte siruulatus on olnud märkimisväärsed eelised raskekaalu divisjonis. Fury tõusis esile 2015. aastal, kui ta alistas Wladimir Klitško ja võitis WBA (Super), IBF, WBO, IBO ja The Ring raskekaalu tiitlid. See võit tõi talle laialdase tunnustuse ja tõestas tema oskusi ringis.

Fury karjäär on olnud märkimisväärne ka tema võime poolest tulla tagasi keerulistest olukordadest, sealhulgas vaimse tervise väljakutsetest. 2020. aastal võitis ta WBC raskekaalu tiitli, alistades Deontay Wilderi märkimisväärse etendusega, mis tõestas taas tema poksimise taset ja vastupidavust.

Oleksandr Usyk, pärit Ukrainast, on samuti üks oma ajastu silmapaistvamaid poksijaid. Usyk alustas oma professionaalset karjääri 2013. aastal pärast edukat amatöörkarjääri, mis hõlmas olümpiakulla võitmist 2012. aastal Londonis. Ta on tuntud oma kiiruse, tehnilise osavuse ja ringitaju poolest.

Usyk saavutas kiiresti edu raskemas kaalus, võites 2018. aastal kõik neli suurt tiitlit (WBC, WBA, IBF, WBO) ristlejakaalu divisjonis. See saavutus tegi temast ajaloo esimese poolraskekaalu poksija, kes ühendas kõik neli peamist tiitlit. Seejärel liikus ta edasi raskekaalu divisjoni, kus ta on jätkanud oma domineerimist. 2021. aastal võitis ta Anthony Joshuat ja sai omale WBA (Super), IBF, WBO ja IBO raskekaalu tiitlid.

Tyson Fury Oleksandr Usyk
Ametlik rekord 34 võitu, 0 kaotust, 1 viik 21 võitu, 0 kaotust
Pikkus 206 cm 191 cm
Kaal umbes 120 kg umbes 97 kg
Tugevused pikkus ja ulatus, tehniline oskus, kaitsev võitlusstiil kiirus ja vastupidavus, väga hea tehniline oskus, head refleksid
Tyson Fury ja Paris Fury on seitsme lapse uhked vanemad. Nende esimene laps, tütar Venezuela, sündis 2009. aastal. Järgnesid lapsed Prince John James, Prince Tyson II ja Prince Adonis Amaziah ning tütred Valencia ja Athena. 2023. aastal tervitasid nad oma seitsmendat last, poissi. Fury laste nimed peegeldavad tema ja Paris’e ainulaadset lähenemist – poegade nimed algavad kõik Prince’iga ja tütarde nimed on inspireeritud linnade ja riikide nimedest, nagu nende ema Paris.

Analüüs

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYKOleksandr UsySpordianalüütikud ja poksieksperdid on väljendanud erinevaid arvamusi selle kohta, kuidas võitlus võib kulgeda. Fury füüsiline suurus, ulatus ja ringis liikumise oskus teevad temast ohtliku vastase igale poksijale. Samal ajal on Usyki kiirus, tehniline osavus ja vastupidavus pannud eksperdid rõhutama tema võimalusi Fury vastu.

Enamik analüütikuid nõustub, et mõlemal võitlejal on ainulaadsed tugevused, mis teevad selle matši erakordselt ettearvamatuks. Fury eeliseks on tema suurus ja jõud, samas kui Usyk toob ringi kiiruse ja tehnilise täpsuse. Võitluse tulemus sõltub paljuski sellest, kuidas iga võitleja suudab oma strateegiat rakendada ja vastase tugevusi neutraliseerida.

Kihlveokontorite poolt pakutavad koefitsiendid Tyson Fury ja Oleksandr Usyki vahelisele matšile – Fury 1.63, viik 16.0, Usyk 2.30 – on mõneti üllatavad, kuna need näitavad Fury jaoks üsna väikest eelist. Tavaliselt võiks eeldada, et poksija Fury kaliibriga, kes on tuntud oma suuruse ja võimsate löökide poolest, omaks suuremat eelist. Siiski, tema viimane esitus 28. oktoobril 2023 Francis Ngannou vastu oli üllatavalt tagasihoidlik, mis võib osaliselt seletada kihlveokontorite ettevaatlikumat hinnangut tema võiduvõimalustele.


soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

Ninja Kasiino Ülevaade
Translate »