sport uudised Sport

RASKEKAALU MEGA-MATŠ: TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK KOHTUVAD 2024 VEEBRUARIS

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK

Poksimaailma kauaoodatud sündmus, raskekaalu mega-matš Tyson Fury ja Oleksandr Usyki vahel, toimub 17. veebruaril 2024. Selle ajaloolise poksivõitluse toimumiskohaks on valitud Saudi Araabia pealinn Riyadh. See valik ei ole mitte ainult märkimisväärne selle geograafilise asukoha tõttu, vaid ka seetõttu, et Saudi Araabia on viimastel aastatel üha enam püüelnud suuremate rahvusvaheliste spordisündmuste korraldamise poole.

Riyadh, tuntud oma kaasaegsete rajatiste ja võime poolest korraldada suuri üritusi, pakub ideaalset lava sellisele suurele poksivõitlusele. Matši korraldamine selles piirkonnas rõhutab ka poksispordi kasvavat populaarsust ja haaret üle maailma. Lisaks põnevusele ringis, oodatakse, et see sündmus toob kohale suure hulga poksifänne ja spordihuvilisi kogu maailmast, muutes selle mitte ainult spordi-, vaid ka kultuurisündmuseks.

Võitlus lepiti kokku septembris ja algselt plaaniti see 23. detsembriks, kuid lükati edasi pärast Fury võitu Ngannou üle. Usyk rääkis, kuidas matš Furyga lõpuks teoks sai, kusjuures läbirääkimistesse kaasati väga vähesed inimesed. Usyk kinnitas ka, et ei kasuta Fury etteastet Ngannou vastu oma trash-talkis, rõhutades, et ta ei taha käituda ebaausalt, kuna ta on eeskujuks oma lastele ja paljudele teistele.

Kihlveokontorite pakutavad koefitsiendid:
Seisuga 19. november 2023.

Kihlveokontor Tyson Fury Oleksandr Usyk
Olybet 1.56 2.33
Betsafe 1.50 2.45
Paf 1.60 2.25
Tonybet 1.51 2.40
Ninja 1.50 2.40
Posido 1.55 2.45

Võitlejate Profiilid

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYK
Tyson Fury
, hüüdnimega “Gypsy King”, on üks oma põlvkonna tuntumaid poksijaid. Sündinud 1988. aastal Inglismaal, alustas Fury oma professionaalset poksikarjääri 2008. aastal. Tema pikkus ja käte siruulatus on olnud märkimisväärsed eelised raskekaalu divisjonis. Fury tõusis esile 2015. aastal, kui ta alistas Wladimir Klitško ja võitis WBA (Super), IBF, WBO, IBO ja The Ring raskekaalu tiitlid. See võit tõi talle laialdase tunnustuse ja tõestas tema oskusi ringis.

Fury karjäär on olnud märkimisväärne ka tema võime poolest tulla tagasi keerulistest olukordadest, sealhulgas vaimse tervise väljakutsetest. 2020. aastal võitis ta WBC raskekaalu tiitli, alistades Deontay Wilderi märkimisväärse etendusega, mis tõestas taas tema poksimise taset ja vastupidavust.

Oleksandr Usyk, pärit Ukrainast, on samuti üks oma ajastu silmapaistvamaid poksijaid. Usyk alustas oma professionaalset karjääri 2013. aastal pärast edukat amatöörkarjääri, mis hõlmas olümpiakulla võitmist 2012. aastal Londonis. Ta on tuntud oma kiiruse, tehnilise osavuse ja ringitaju poolest.

Usyk saavutas kiiresti edu raskemas kaalus, võites 2018. aastal kõik neli suurt tiitlit (WBC, WBA, IBF, WBO) ristlejakaalu divisjonis. See saavutus tegi temast ajaloo esimese poolraskekaalu poksija, kes ühendas kõik neli peamist tiitlit. Seejärel liikus ta edasi raskekaalu divisjoni, kus ta on jätkanud oma domineerimist. 2021. aastal võitis ta Anthony Joshuat ja sai omale WBA (Super), IBF, WBO ja IBO raskekaalu tiitlid.

Tyson Fury Oleksandr Usyk
Ametlik rekord 34 võitu, 0 kaotust, 1 viik 21 võitu, 0 kaotust
Pikkus 206 cm 191 cm
Kaal umbes 120 kg umbes 97 kg
Tugevused pikkus ja ulatus, tehniline oskus, kaitsev võitlusstiil kiirus ja vastupidavus, väga hea tehniline oskus, head refleksid
Tyson Fury ja Paris Fury on seitsme lapse uhked vanemad. Nende esimene laps, tütar Venezuela, sündis 2009. aastal. Järgnesid lapsed Prince John James, Prince Tyson II ja Prince Adonis Amaziah ning tütred Valencia ja Athena. 2023. aastal tervitasid nad oma seitsmendat last, poissi. Fury laste nimed peegeldavad tema ja Paris’e ainulaadset lähenemist – poegade nimed algavad kõik Prince’iga ja tütarde nimed on inspireeritud linnade ja riikide nimedest, nagu nende ema Paris.

Analüüs

TYSON FURY JA OLEKSANDR USYKOleksandr UsySpordianalüütikud ja poksieksperdid on väljendanud erinevaid arvamusi selle kohta, kuidas võitlus võib kulgeda. Fury füüsiline suurus, ulatus ja ringis liikumise oskus teevad temast ohtliku vastase igale poksijale. Samal ajal on Usyki kiirus, tehniline osavus ja vastupidavus pannud eksperdid rõhutama tema võimalusi Fury vastu.

Enamik analüütikuid nõustub, et mõlemal võitlejal on ainulaadsed tugevused, mis teevad selle matši erakordselt ettearvamatuks. Fury eeliseks on tema suurus ja jõud, samas kui Usyk toob ringi kiiruse ja tehnilise täpsuse. Võitluse tulemus sõltub paljuski sellest, kuidas iga võitleja suudab oma strateegiat rakendada ja vastase tugevusi neutraliseerida.

Kihlveokontorite poolt pakutavad koefitsiendid Tyson Fury ja Oleksandr Usyki vahelisele matšile – Fury 1.63, viik 16.0, Usyk 2.30 – on mõneti üllatavad, kuna need näitavad Fury jaoks üsna väikest eelist. Tavaliselt võiks eeldada, et poksija Fury kaliibriga, kes on tuntud oma suuruse ja võimsate löökide poolest, omaks suuremat eelist. Siiski, tema viimane esitus 28. oktoobril 2023 Francis Ngannou vastu oli üllatavalt tagasihoidlik, mis võib osaliselt seletada kihlveokontorite ettevaatlikumat hinnangut tema võiduvõimalustele.


soundicon

ÄRA MAGA MAHA PARIMAID PAKKUMISI!

Spämmi ei saadeta! Uudiskirjast on võimalus loobuda igal hetkel.

OPTIBET SPORDIENNUSTUS ÜLEVAADE
Translate »